Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Top Fashion Season_02

Top Fashion Season_02

Ženy sú úžasné… Dokážu a vydržia všetko… Tieto “pravdy” sú zakorenené hlboko v našej spoločnosti. Ale akú cenu platíme za napĺňanie týchto, a im podobným očakávaniam? Po pálčivých témach stavu a smerovania našej kultúry a umenia, ktoré rezonujú celou krajinou sme sa v druhom tohtoročnom vydaní Top Fashion Season_02 rozhodli zaostriť trochu bližšie a upriamiť pozornosť na individualitu ženy a jedinečnosť ženského tela. Tému, ktorá sa môže na prvý pohľad zdať ako povrchná sme uchopili od jej fundamentálnych základov. Otvorili sme tabuizované i často ignorované otázky zdravia, spochybnili predstavy o ideáloch krásy a skúmali skutočné potreby. Úprimne a s rešpektom, tak ako si to len zaslúžime. Pre inšpiráciu sme oslovili niekoľko žien, ktoré podobnými myšlienkami denne žijú a svojou prácou sa usilujú nám ostatným uľahčiť život. Lekárka, ktorá odmieta akceptovať bolesť ako bežnú súčasť ženského života. Herečky – matka s dcérou – Eva a Karolína Holubové, ktoré búrajú tabu nielen o menopauze. Maliarka Aziya z našej Art cover upozorňujúca, aké umelé je zobrazenie ženského tela v mužskom svete umenia a jeho histórii.

V neposlednom rade je jednou z hlavných hrdiniek čísla aj naša cover star, Daniela Peštová, ktorá nám všetkým ukazuje, že prijímať plynutie času skutočne ide aj prirodzene, s absolútnou gráciou a bez predsudkov. Žena, pohľad na ňu, na jej telo a krásu čelí zmenám rovnako v závislosti od veku, ako aj doby. Je na čase aby sme v týchto otázkach prestali podliehať trendom. Každá sme jedinečná a na čom záleží je, aby sme sa cítili sa vo svojej vlastnej spoločnosti a vo svojom tele komfortne. Poďakujme mu za všetko, čo dokáže, a užívajme si ho také, aké práve je, pretože je úžasné. Majte krásne leto.

_Interview Daniela Peštová

Dokázala uspieť na svetovej úrovni v dobe topmodeliek ako Claudia Schiffer a Cindy Crawford, keď telo modelky nemohlo byť iné ako dokonalé. A to bez retuše a chirurgických zásahov. Objavila sa na titulke Sport Illustrated a predvádzala Victoria's Secret, čo vyžadovalo formu vrcholovej športovkyne. Dnes nám ukazuje, ako nádherne a prirodzene je možné prijímať plynutie času. Otvorene hovorí o zdraví aj o meniacom sa vzťahu k svojmu telu.

_Fashion Business

O tom, ako sa outdoorové oblečenie nenápadne infiltrovalo do nášho každodenného šatníka. O jeho prerode aj príčinách našej túžby (a potreby) po odevoch, ktoré prinášajú multiúrovňové benefity.

_Beauty Topic

Dlhšie a slnečnejšie dni v nás vyvolávajú pocit inšpirácie, kreativity a odvahy. Aj keď starostlivosť a láska k celému nášmu telu by nás mala sprevádzať po celý rok, v lete našu myseľ a pozornosť zamestnávajú hlavne partie, ktoré sa chystáme počas teplejších dní odhaliť. Nech si zvolíme akúkoľvek mantru – „chcem sa cítiť dobre vo svojom tele“ alebo konečne dosiahnem svoju vytúženú verziu môjho „beachbody“, bez niekoľkých zmien v našej dennej rutine to pravdepodobne nepôjde. Ako teda postupovať, aby sme dosiahli naše ciele? Zameriame sa na niektoré metódy biohackingu a doprajeme si ako vnútorný, tak aj vonkajší wellness.

_Lifestyle Interview

Ich rozhovory ste mohli počuť vo forme podcastu Menopauza nie je pauza alebo ste možno navštívili show Holubice: Dcéra a matka roku, s ktorou prechádzajú celé Česko aj Slovensko. Matka s dcérou – Eva a Karolína Holubové majú medzi sebou vzácnu dynamiku pevného putá, humoru a tém, ktoré sú pre mnohých ešte tabu. My sme duo vyspovedali o tom, ako vnímajú fyzické zmeny počas života ženy a ako si navzájom pomáhajú

_Mizogýnia očami lekárky

Zdravotné problémy žien sú často zahalené rúškom tajomstva. Nevieme o nich veľa, až pokým sa nás netýkajú. Vedia však doktori viac? Výskumu najčastejších zdravotných problémov žien a ich liečbe sa venuje Dr. Rajvinder Khasriya, urogynekologička pôsobiaca v Londýne. Vedie výskum na University College London, pôsobí v londýnskej Whittington Hospital a minulý rok si založila vlastnú kliniku. Rozprávali sme sa s ňou o príčinách nedostatočnej liečby aj o rozdieloch v zdravotnej starostlivosti u žien a u mužov

_Beauty Interview

Zakladateľka jogového štúdia Namastery, Barbara Skuherská musela predtým, než našla vnútornú harmóniu, zažiť un-wellness. Dnes sa venuje joge, meditácii aj pilates. Je podnikateľkou, lektorkou aj matkou. Pýtali sme sa jej, ako sa jej pohľad na wellness a spiritualitu počas života mení, a ktorých zásad sa drží najpevnejšie.

_Art Day

Umelkyňa pôvodom z Kazachstanu prišla do Prahy ako osemnásťročná na jazykový kurz a už v nej zostala. Vyštudovala vizuálne umenie, a pokým sa v Prahe usadila, žila v Amerike aj v Spojenom kráľovstve. Odkedy sa maľbe venuje naplno, vystavovala v Londýne i v Berlíne, kde bola napríklad súčasťou art talku v Soho House. Maľuje prevažne ženy a jej aktuálne diela môžete vidieť v pražskej DSC Gallery, Artisème a limitovanej edícii magazínu Top Fashion.

_Fashion Mood

Či už sa pozrieme na tenisový kult okolo filmu Challengers, nespočetné kolaborácie športových značiek a módnych domov, alebo fakt, že Letné olympijské hry sa odohrávajú v Paríži, jedno je isté. Toto leto bude aktívne. Plánujete ho stráviť na nohách, na bicykli alebo vo vode? Vaše telo sa vám určite poďakuje, či už ho oblečiete do bežeckých legín, tenisovej sukne, alebo do nových Jil Sander plaviek.

_Predplatné

Celoročná dávka módy, umenia a krásy + Bloom Robbins vitamíny na vlasy Love Is In The Hair a maska na podporu elasticity Hairlastic ako darček. Objednajte si alebo podarujte ročné predplatné magazínu TOP FASHION, ktoré obsahuje 4 čísla (jar, leto, jeseň a zima) za cenu 25 € /659 Kč. Ako bonus vám k nemu pribalíme Bloom Robbins vitamíny na vlasy Love Is In The Hair a masku Hairlastic v celkovej hodnote 58 € /1 430 Kč

Predchádzajúce čísla

Magazín / 10. marec 2024

Top Fashion Season_01

Najnovšie vydanie s názvom Destinácia Neznáma je venované slovenskej kultúre a umeniu.

Magazín / 10. marec 2023

Top Fashion SEASON_01

Najnovšie vydanie Top Fashion sme venovali minimalizmu. Season_01 vyzdvihuje skinimalism vo svete krásy a nadčasový kvalitný dizajn ako opak pominuteľnosti opakujúcich sa trendov.

Magazín / 6. december 2022

Top Fashion Season_04

V našom okolí sa často ukrýva krása, ktorú prehliadame. Odkryte ju na stránkach zimného čísla Top Fashion. Dočítate sa o vysokom šperkárstve aj čoraz viac verejnej Haute Couture a načerpáte inšpiráciu na zimné obdobie.