Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 26. apríl 2012

Pre krásu sa trpí

Aj vy ste si pri obúvaní nebezpečne vysokých opätkov či sťahovacieho korzetu hovorili „pre krásu sa trpí?" Vo všeobecnosti platí, že ženy sú ochotné vydržať oveľa viac ako muži, len aby vyzerali krajšie, mladšie, štíhlejšie... no pri nosení nepohodlných kúskov si málokedy uvedomíme, že si môžeme seriózne poškodiť to najcennejšie čo máme – naše zdravie.

Pre krásu sa trpí

27. 4. 2012

Aj vy ste si pri obúvaní nebezpečne vysokých opätkov či sťahovacieho korzetu hovorili „pre krásu sa trpí?" Vo všeobecnosti platí, že ženy sú ochotné vydržať oveľa viac ako muži, len aby vyzerali krajšie, mladšie, štíhlejšie... no pri nosení nepohodlných kúskov si málokedy uvedomíme, že si môžeme seriózne poškodiť to najcennejšie čo máme – naše zdravie. Poďte sa teda spolu s nami pozrieť na najnebezpečnejšiu kúsky, ktoré ženy s obľubou nosia.

1  
 
Špicaté topánky – fenomén, ktorý sa do našich botníkov dostal pred pár rokmi a pohodlne sa tam     usadil. Už samotné nosenie topánok na vysokých opätkoch vám môže spôsobiť rôzne problémy, ako napríklad bolesť lýtok či kladivkové prsty. No vysoké topánky so špicou, sú pre naše nohy hotová pohroma. Nosenie takejto obuvi vo veľkej miere deformuje chodidlo. Úzke špice tlačia na palec, čo má za následok jeho vybočenie, tzv. halux. Takéto vybočenie býva veľmi bolestivé. 
 2
 
Korzet: hoci dnešná doba postúpila a korzety sú oveľa menej nebezpečné ako v minulosti, zdravotné riziká hrozia stále. Pri „dobrom" stiahnutí korzetu síce dosiahnete vytúžené krivky, no neprirodzené sťahovanie hrudného koša môže brániť pri dýchaní, čo môže viesť hyperventilácii či dokonca záchvatom paniky. 
 3
 
Sťahujúca spodná bielizeň nám robí rovnakú medvediu službu ako korzet. Vytvaruje vám dokonale ploché bruško a zaručí, že na šatách nebude vidieť žiadne faldíky či hrbolčeky. Zvýšený tlak na spodnú časť brucha môže viesť k tomu, že žalúdočná kyselina sa vyplaví do pažeráka a spôsobí vám pálenie záhy.
 4
 
Tangá taktiež zaznamenali obrovský boom pár rokov dozadu. Nebolo možno prejsť sa ulicou a nevidieť ženu v obtiahnutých bielych nohaviciach, pod ktorými sa jej rysovali tango nohavičky. Odhliadnuc od faktu, že väčšinou sa vyrábajú z nevhodných materiálov, ktoré sú nepriedušné a zadržujú vlhkosť, majú tendenciu sa počas nosenia aj posúvať. „Vďaka" tomu môže dôjsť k prenášaniu baktérií a nečistôt z okolia konečníka do pošvy.
 5  Ťažké náušnice: veľké náušnice sú super. Tie dlhé nám krásne predĺžia krk a tie veľké sú zase dokonalým doplnkom k outfitu. No pozor- dlhodobé nosenie veľkých náušníc môže spôsobiť, že si vás budú mýliť s nejakou domorodkyňou z Afriky. Takže, všetko s mierou, dámy.

 

pripravila: Katarína Segešová

 

    4669

    Súvisiace články