Alice Etro má štýl v krvi. Je kreatívnou riaditeľkou Westwing Taliansko a svoj cit pre dizajn zrejme zdedila. Ako napovedá jej priezvisko, pochádza z rodiny Etro, ktorá vlastní rovnomennú módnu značku. My sme sa s Alice spojili a zaujímalo nás, ako zvláda aktuálnu situáciu v Taliansku ona, čo jej pomáha a ako trávi voľné chvíle.

 

stay home alice etro

 

 

TF: Ako si sa vysporiadala s aktuálnym zákazom vychádzania? (V Taliansku sa postupne začínajú uvoľňovať opatrenia a občania tak môžu chodiť von s rúškami, pozn. redakcie)

AE: Od úplného začiatku som ostala doma. Všetko som si zorganizovala tak, aby som mohla z domu pracovať čo najefektívnejšie. Ako prvé som si určila priority v práci s mojim tímom a takmer ihneď sme prešli na formu virtuálnych stretnutí.

 

Living room 3

 

TF: Dotkla sa koronakríza tvojej profesie?

AE: Vo Westwing sme takmer okamžite začali s prispôsobovaním sa k situácii. Všetky oddelenia začali pracovať z domu a nastavili sme nové procesy na optimálnu prácu. Máme časté videohovory, ale aj video-aperitívy, aby sme nestratili sociálny kontakt a cítili sa viac spolu. To je najdôležitejšia vec a ako líder tímu som chcela udržať správnu náladu, aby nás ako skupinu pandémia ovplyvnila čo najmenej.

 

TF: Tvoj bežný deň v domácej karanténe?

AE: Hneď ako vstanem vždy nakŕmim moje dve mačky a psa. Potom mám raňajky s priateľom. Po rannej káve začínam pracovať a väčšinou to odštartuje video meeting s mojim tímom. Doobeda mám na terase slnečno, takže pracujem odtiaľ. Potom sa vrhnem na varenie obeda. Po jedle zase pokračujem v práci, ale v mojom štúdiu, ktoré si so snúbencom striedame (jeden pracuje z obývačky a druhý v štúdiu a naopak). Neskôr mám ďalší video hovor, ale tentokrát aj s aperitívom v ruke, buď s mojimi kamarátmi, rodinou alebo s kolegami. Popri tom zvyknem variť. Večer si pozrieme seriál alebo film, prípadne si zahráme hru.

 

Cucina 2  Cucina 3 

 

TF: Objavila si počas tohto obdobia nové záľuby?

AE: Mojou obrovskou vášňou je varenie a vďaka karanténe mám omnoho viac času sa mu venovať. Viac voľného času kvôli práci nemám.

 

TF: Si teraz skôr typ „veľa cvičím-zdravo jem“ alebo si v móde „nechce sa mi - aj tak ma nikto nevidí“?

AE: Povedala by som, že som lazy girl, nielen v karanténe, ale aj za bežných okolností. Snažím sa jesť zdravo, ale cvičenie jednoducho nie je pre mňa.

 

TF: Čo ti pomáha prekonávať stres z tohto celého?

AE: Pri varení sa dokážem úplne uvoľniť. Takisto sa učím miešať drinky, vyrábam ovocné sirupy a vymýšľam nové mixy. Takisto sa snažím tráviť čas na terase, keďže mi veľmi chýba príroda.

 

Cucina 6

 

TF: Varíš alebo objednávaš?

AE: Vždy varím.

 

TF: Podporuješ svoje obľúbené značky a nakupuješ online?

AE: Áno, samozrejme! Nakupovanie je skvelá anti-stresová aktivita. Veľmi rada nakupujem na Westwing, ale aj objavujem malé, menej známe lifestylové a módne značky.

 

TF: Tvoj karanténny „styling“ je…

AE: Džínsy alebo ľahké nohavice s jednoduchým tričkom alebo kaftanom. Keď som doma som vždy bosá, mám tak obrovský pocit voľnosti.

 

TF: Umývame si ruky stokrát za deň... Aké mydlo a krém na ruky používaš?

AE: Používam prírodné mydlo s aloe vera a krém na ruky Almond Phytorelax, ktorý som dostala od kolegov na Vianoce. Zrejme nikdy som viac neocenila žiaden darček ako práve tento.

 

TF: Čo počúvaš?

AE: Nedávno som darovala svojmu priateľovi gramofón (ktorý som našla na Westwing samozrejme) a spolu počúvame staré talianske klasiky na vinylových platniach. Ale aj rôzne nové edície platní modernej hudby.

 

Living room 4

 

TF: Čo čítaš?

AE: Čítam tretie vydanie fantastickej ságy L’attraversapecchi.

 

TF: Kto je pre teba momentálne najzábavnejšou osobou na Instagrame?

AE: Musím povedať, že momentálne využívam sociálne siete úplne inak. Keďže mi chýbajú moji kamaráti, zabávajú ma najmä práve oni.

 

TF: Ako udržiavaš kontakt so svojou rodinou a kamarátmi?

AE: Keďže varenie je pre nás rodinnou záležitosťou, každý večer sa pripojíme na aperitivo, popri ktorom varíme.

 

Living room 2

 

TF: O čo všetko si pre COVID-19 prišla a prídeš?

AE: Rada sa pozerám na veci inak, skôr by som povedala, čo som objavila. Uvedomila som si, kto mi skutočne chýba, prišlo som na to, že milujem svoju prácu a že dokážem s mojim priateľom vychádzať 24/7.

 

TF: Čo urobíš ako prvé, keď toto celé skončí?

AE: Urobím si s kamarátmi, ktorí mi veľmi chýbajú game night. Potom sa objednám do beauty salónu a ku kaderníkov, a budem dúfať, že to bude ešte predtým, ako si môj priateľ uvedomí, ako v skutočnosti vyzerám

Bývanie podľa Alice Etro:

 

Doska na krajanie Grace WestwingNow.skDoska na krájanie Grace, WestwingNow.sk  Stolicka Retro WestwingNow.skStolička Retro, WestwingNow.sk  Nastenne zrkadlo Lati WestwingNow.skNástenné zrkadlo Lati, WestwingNow.sk 

 

Foto: archív Alice Etro, Westwingnow.sk

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 04.júl 2020

Surfovanie s Burberry

Keď sa luxusné módne domy objavia vo svete dizajnu najrôznejších produktov, vždy to stojí za to. Značka Saint Laurent pravidelne...


Gastro | 01.júl 2020

Letné drinky pre krajšiu pleť

So stúpajúcimi teplotami stúpa aj naša spotreba vody, alebo teda, mala by stúpať. Len dostatočne hydratovaný organizmus totiž dokáže správne...


Voľný čas | 26.jún 2020

Iryna Zelyk: Moje knihy vymažú deťom boľ...

Talentovaná spisovateľka Iryna Zelyk prináša na pulty kníhkupectiev nový manuál pre rodičov ako zvládať hnev svojich detí. Autorka, ktorej motívom...


Dizajn | 26.jún 2020

BAUHAUS: Fluidum života samého

„Cieľom nie je žiadny štýl, dogma ani móda! Bauhaus bude živý, len pokiaľ nebude lipnúť na forme, ale práve naopak...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Crop top na elegantný spôsob

Skrátené topy sú skvelou voľbou do letných outfitov. Ukážu kúsok kože, poskytnú voľnosť aj komfort a...

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...