Nedávno sme sa pozreli na to, aké priaznivé účinky má na telo chlad, konkrétne kryoterapia. Teraz sa pozrieme na opačnú stranu teplomeru a zhrnieme benefity, ktoré poskytuje horúci kúpeľ. Veríme, že si počas sviatkov nájdete čas aspoň na jeden kúpeľ a jednu kryoterapiu.

 

hotbath

 

Uvoľňuje svaly

Teplo podporuje cirkuláciu krvi, čoho dôsledkom je aj uvoľnenie svalstva. V kombinácii s epsomovou soľou e dokázané, že dokáže redukovať zápalové procesy, ktoré môžu vrcholiť vo svalovici, ale pomáha aj redukovať bolesť kĺbov, artritídu či iné svalové problémy. Okrem toho, horúci kúpeľ tiež zlepšuje symptómy diabetu typu 2.

 

Udržiava zdravé srdce

Ak si pravidelne doprajte teplý kúpeľ, môžete tým dosiahnuť dlhodobé zníženie krvného tlaku, čo potvrdzuje niekoľko výskumu. Okrem toho ním predchádzate kardiovaskulárnym ochoreniam, keďže teplo núti srdce správne pracovať a tým podporuje aj správnu cirkuláciu. Pre srdce to je ako taký malý tréning.

 

Pomôže pri nachladnutí a chrípke

Para z teplej vody efektívne pomáha uvoľňovať dutiny a uľavuje aj pri kašli. Zapchatý nos z dôsledku opuchnutých dutín sa redukuje práve kvôli spomínanej cirkulácii, avšak pomáha aj vyplavovať hlien z dutín. Okrem toho môže teplý kúpeľ pomôcť pri budovaní imunity.

 

Uľaví podráždenej pokožke

Teplý kúpeľ, ideálne v kombinácii s esenciálnymi olejmi pomáha aj rôznym kožným problémom. Zatiaľ čo studená voda pokožku podráždi, teplá ju upokojí. Ak použijete správne hydratačné oleje, dokážete tiež pokožku poriadne vyživiť.

 

Zlepšuje náladu

Čaro kúpeľa je aj v tom, že vám poskytuje útočisko pred okolitým svetom, technológiami, starosťami aj inými ľuďmi. Presne preto pôsobí teplý kúpeľ antistresovo, pomáha redukovať napätie a uľavuje aj pri depresii. Jednoducho pomôže celému teplu a mysli zrelaxovať.

Pomôže zaspať

Odborníci odporúčajú spať v chladných miestnostiach, avšak teplý kúpeľ predtým, ako zaľahnete pod perinu dokáže takisto navodiť príjemne unavený pocit. Môže za to kontrast, ktorému telo vystavíte. Po náhlom spadnutí teploty, v ktorej sa telo nachádza, systém signalizuje telu, že je čas na spánok.

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 08.apr 2021

Insta-famous nábytok

Instagram je skvelou platformou na hľadanie inšpirácie aj nových trendov. Platí to nielen v prípade módy, ale aj pri interiérovom...


Voľný čas | 07.apr 2021

Vôňa jari v kolekcii Basil Verde od LUMI...

Ak by ste mali opísať jar pomocou vône, aké tóny by ju tvorili? Boli by svieže a sladké alebo skôr...


Dizajn | 07.apr 2021

H&M Home uvádza kolaboráciu s Diane von ...

Každý rok čakáme, s kým predstaví H&M najnovšiu módnu kolaboráciu. Počas rokov sa na jej konte nazbieralo množstvo zvučných mien...


Voľný čas | 06.apr 2021

Jarný detox domácnosti

Už ho máte za sebou alebo vás ešte len čaká? Hovoríme o jarnom upratovaní, ktoré sa už v mnohých domácnostiach...

 

Naše tipy

Jarné klasiky pre všetky šatníky

Aký kúsok vám ako prvý napadne, keď sa povie jarná klasika? U nás to je nestarnúci trench coat či mo...

Kultové kozmetické produkty s bohatou hi...

Starostlivosť o pleť a kozmetika vo všeobecnosti sa dnes teší obrovskej popularite, čo potvdrzujú aj...

Trendy šperky, ktoré premenia každý outf...

Príležitosti vynosiť zaujímavé šperky je v tomto období pomenej, ale využiť ich môžeme pokojne aj do...