Pokiaľ patríte k 99% žien, máte doma zbytočne veľa kozmetiky. Je ťažké odolať novému rúžu, (ktorý je síce takmer nerozoznateľný od tých čo už máte doma), najnovšej verzii vitamínu C, či „tomu make-upu, ktorý vyzerá ako druhá koža. My tomu rozumieme. Keď je však toho už príliš veľa, je na čase vytasiť ťažké zbrane a zorganizovať si kozmetiku. Poradíme vám ako.

 

beautyorg@cynthialions

 

1. Roztrieďte

Základom celého procesu je rozdeliť vaše kozmetické produkty do kategórie- rúže a lesky, maskary, očné tiene, make-up a podkladové bázy, púdre a líčka. Takáto kategorizácia platí u nás, no samozrejme si ju môžete prispôsobiť podľa toho, ako vám to vyhovuje a aké produkty používate. Pri tomto procese určite prídete aj na to, že mnohé produkty sú už po záruke, nepokúšajte preto s nimi šťastie a vyhoďte ich.

b1@lifeinjeneral

 

 

2. Organizácia

Pokiaľ ste sa už niekedy pokúšali urobiť poriadok vo svojich veciach, určite viete, že je len veľmi ťažké ich takto udržať dlhodobo. Ak už máte dosť neporiadku a chaosu, e nevyhnutné zainvestovať do organizérov.

 

1SheHe Online

 

 

3. Usporiadanie

Pri produktoch akými sú púdre, líčka, očné tiene a iné paletky, sa inšpirujte prístupom Marie Kondo. Neukladajte ich preto plochou časťou, ale na hrany. Takto ostanú dlhšie usporiadané a veľmi rýchlo sa vo svojich produktoch zorientujete.

b3@dacyknight

 

 

4. Uskladnenie

V prípade, že máte svoje „vanity“ zrkadlo, uskladnenie vašich produktov je jasné. Čo ak je jedinou alternatívou kúpeľňa a ani tam nie je miesto navyše? Ako prvé by nás zrejme napadli police v skrinkách či regáloch, veľmi úspornou alternatívou však sú dvierka na skrinkách. Na nich z vnútornej alebo vonkajšej strany stačí zavesiť menší držiak s policami, kam môžete uložiť všetky vaše zorganizované, kozmetické poklady.

 

5. Najdôležitejšie majte po ruke

Pravdepodobne nevyužívate všetky produkty každý deň. Niektoré sú určené na akútne problémy (ako vyrážka, ktorá nás ráno prekvapí), iné zase na špeciálne príležitosti (umelé riasy). Produkty, ktoré však používate denno-denne majte oddelené, vyhraďte im špeciálne miesto, ktoré bude ľahko prístupné.

 

Naše tipy:

3fds 71AmRFwYtLL. SL1500 71jQoMoLUnL. SL1500
 
 
Ďalšie praktické pomôcky:
 
61DUyBjE QL. SL1000 61f4 2 vBeL. SL1000 715xDhklEiL. SL1500
 
Foto: Amazon

Najnovšie zo sekcie lifestyleIRL | 21.jan 2020

Veronika Cifrová Ostrihoňová: Slovensko ...

To, že Instagram je povrchná záležitosť, ktorá vám nemôže dať nič hlbšie, už dávno neplatí. Je to aj vďaka tomu...


Cestovanie | 21.jan 2020

Cestovateľské trendy na rok 2020

Už máte cestovateľské plány na tento rok? Vybrali ste si exotické destinácie alebo ste nad svojimi dobrodružstvami rozmýšľali úplne inak?...


Dizajn | 20.jan 2020

Virgil Abloh navrhol kolekciu nábytku

Popri navrhovaní pre vlastnú značku Off-White a pri vytváraní pánskej línie značky Louis Vuitton, Virgil Abloh stíha ešte aj navrhovať nábytok...


Dizajn | 20.jan 2020

Hermés predstavuje novú kolekciu porcelá...

Značka Hermés je po celom svete známa svojimi ikonickými šatkami, ktoré sú častokrát zdobené farebnými, rôznorodými motívmi. Inšpirovanú sú exotikou...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...