Pokiaľ patríte k 99% žien, máte doma zbytočne veľa kozmetiky. Je ťažké odolať novému rúžu, (ktorý je síce takmer nerozoznateľný od tých čo už máte doma), najnovšej verzii vitamínu C, či „tomu make-upu, ktorý vyzerá ako druhá koža. My tomu rozumieme. Keď je však toho už príliš veľa, je na čase vytasiť ťažké zbrane a zorganizovať si kozmetiku. Poradíme vám ako.

 

beautyorg@cynthialions

 

1. Roztrieďte

Základom celého procesu je rozdeliť vaše kozmetické produkty do kategórie- rúže a lesky, maskary, očné tiene, make-up a podkladové bázy, púdre a líčka. Takáto kategorizácia platí u nás, no samozrejme si ju môžete prispôsobiť podľa toho, ako vám to vyhovuje a aké produkty používate. Pri tomto procese určite prídete aj na to, že mnohé produkty sú už po záruke, nepokúšajte preto s nimi šťastie a vyhoďte ich.

b1@lifeinjeneral

 

 

2. Organizácia

Pokiaľ ste sa už niekedy pokúšali urobiť poriadok vo svojich veciach, určite viete, že je len veľmi ťažké ich takto udržať dlhodobo. Ak už máte dosť neporiadku a chaosu, e nevyhnutné zainvestovať do organizérov.

 

1SheHe Online

 

 

3. Usporiadanie

Pri produktoch akými sú púdre, líčka, očné tiene a iné paletky, sa inšpirujte prístupom Marie Kondo. Neukladajte ich preto plochou časťou, ale na hrany. Takto ostanú dlhšie usporiadané a veľmi rýchlo sa vo svojich produktoch zorientujete.

b3@dacyknight

 

 

4. Uskladnenie

V prípade, že máte svoje „vanity“ zrkadlo, uskladnenie vašich produktov je jasné. Čo ak je jedinou alternatívou kúpeľňa a ani tam nie je miesto navyše? Ako prvé by nás zrejme napadli police v skrinkách či regáloch, veľmi úspornou alternatívou však sú dvierka na skrinkách. Na nich z vnútornej alebo vonkajšej strany stačí zavesiť menší držiak s policami, kam môžete uložiť všetky vaše zorganizované, kozmetické poklady.

 

5. Najdôležitejšie majte po ruke

Pravdepodobne nevyužívate všetky produkty každý deň. Niektoré sú určené na akútne problémy (ako vyrážka, ktorá nás ráno prekvapí), iné zase na špeciálne príležitosti (umelé riasy). Produkty, ktoré však používate denno-denne majte oddelené, vyhraďte im špeciálne miesto, ktoré bude ľahko prístupné.

 

Naše tipy:

3fds 71AmRFwYtLL. SL1500 71jQoMoLUnL. SL1500
 
 
Ďalšie praktické pomôcky:
 
61DUyBjE QL. SL1000 61f4 2 vBeL. SL1000 715xDhklEiL. SL1500
 
Foto: Amazon

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.sep 2019

Louis Vuitton vytvoril kolekciu s umelco...

Značka Louis Vuitton sa vrhla do ďalšej umeleckej spolupráce. Tento krát sa spojila s americkým umelcom Jonasom Wood, s ktorým...


Dizajn | 17.sep 2019

Interiérové trendy v priebehu rokov

Trendy ovplyvňujú nielen módny priemysel, ale všetky sféry života. V prípade interiérového dizajnu však trendy idú s módou ruka v ruke. Ako vyzerali...


Voľný čas | 17.sep 2019

Beach Brain: Benefity pobytu pri mori

Väčšina ľudí miluje leto, šum mora, teplý piesok pod nohami a hrejivé slnko na pokožke. Nie je to však iba...


Cestovanie | 16.sep 2019

Najdrahšie hotelové suity na svete

Hotelová izba v cene niekoľkoročného platu bežného človeka? Áno, aj také existujú a presne tam vás dnes pozývame. Samozrejme virtuálne. Emphaty...

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Ako si vybrať ofinu pre váš typ tváre?

Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okoln...

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presve...

Beauty ikony preverené časom

Pätica popredných make-up artistiek zo Slovenska i z Česka nám prezradila, bez ktorých produktov sa ...