Nič nie je lepšie ako vrátiť sa po dlhom dni v práci domov, kde vás privíta vôňa, vďaka ktorej sa okamžite naladíte na tú správnu vlnu. Vybrali sme 6 vonných sviečok a difuzérov, ktoré prevoňajú interiér luxusom a pokojom.

Tom Dixon: Materialism Set

Dizajnér nábytku má vo svojom portfóliu aj unikátne bytové vône. Ich koncentrácia parfumu je omnoho vyššia ako u bežných sviečok, takže vydržia dlhšie. Tento set kombinuje viacero rôznorodých vôní a navyše každý kúsok je zabalený v efektom obale, ktorý využijete aj po spotrebovaní sviečky.

title

 

Fornasetti: Ortensia Incense Box

V nádhernom, ručne vyrábanom boxe zdobenom múzou tejto značky, Linou Cavalieri, je ukrytá vôňa s tónmi pižma a kvetín. Vytvoril ju majster parfumér Emmanuel Philip.

2

 

 

Byredo: Cotton Poplin

Ak máte radi vôňu čistoty, toto je sviečka pre vás. Tóny kamilky, cédrového dreva a jemné pižmo prevoňajú domov vôňou, ktorá pripomína čerstvo vypradú bielizeň.

3 

 

 

Le Labo: Calone 17

Vôňa evokujúca prímorské prostredie, slaný vzduch a jemný vietor. Hlavné tóny tvorí jantár a pelargónie, ktoré s ľahkosťou pretvoria váš domov na idylické miesto pri mori.

4

 

 

Tom Ford: Fucking Fabulous

Dekadentná a provokatívna. Vôňa inšpirovaná rovnomenným parfumom je založená na tónoch horkej mandle, vanilky a fazule tonka. Je bohatá, zmyselná a podmanivá vďaka svojim drevitým podtónom.

5

 

 

Diptyque: La Redouté Candle

Poznáte potpourri? Sušené vonné kvetiny, ktoré sa využívajú ako dekorácia? Presne tými je inšpirovaná táto vôňa. Zahalí interiér do kvetinovej vône s náznakom korenín.

6

 

 

Jo Malone: Lime Basil & Mandarin Scent Surround

Korenistá bazalka a aromatický biely tymian s náznakom limetky vytvárajú prekvapivú vôňu, ktorá k vám domov prinesie Karibik. Je uvoľnená a pritom elegantná.

7

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.nov 2019

Voňavá výstava v Miláne

Grafický dizajnér, ilustrátor, fotograf Jean-Paul Goude vždy vedel, ako upútať oko pozorovateľa. Dokázal to aj svojou prácou pre značku Chanel...


Dizajn | 17.nov 2019

Tapetové trendy do kuchyne

Napadlo by vám umiestniť tapety do kuchyne? Môže to síce znieť zvláštne, no sú ideálnou voľbou napríklad v prípade, že bývate...


Voľný čas | 17.nov 2019

Vianočné nákupy ekologicky: Ako na to?

Vianočné nákupy sa pomaly rozbiehajú, no predtým ako sa do nich naplno ponoríte aj vy, chceli by sme vám poradiť...


IRL | 17.nov 2019

Pavel Kříž: Dnes si už nikto neuvedomuje...

Napriek tomu, že mal doma rozbehnutú sľubnú kariéru, odišiel s „jedným batohom“ do neznáma. Rok pred Nežnou revolúciou, ktorá presne pred...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Very Ralph: Životný príbeh módneho velik...

Ralph Lauren je jednou z najväčších a zároveň posledných žijúcich módnych ikon na svete. 80-ročný za...

Ligotavá jeseň v znamení minimalizmu

Jeseň je na jednej strane krásna, farebná a romantická, no niekedy dokáže byť aj poriadne melan...

Jesenné deco trendy

Ak aj vy uvažujete nad jemným upgrade-om vášho interiéru, poradíme vám, aké kúsky si vybrať. Medzi n...