Krása má nekonečné množstvo podôb. Od dizajnu cez módu až po prírodu. Tieto knihy nám predstavujú niekoľko jej tvárí prostredníctvom nádherných fotografií plných farieb. Potešia nielen milovníkov kozmetického priemyslu či fotografií, ale aj prírody a dizajnu.

Dior: The Art of Color

Francúzsky módny dom oslavoval farby vždy podľa seba. Či to už bolo prostredníctvom ikonickej 5-farebnej paletky v roku 1987 alebo 40 odtieňmi červenej v ére New Look. Táto kniha odhaľuje históriu Dior Beauty a jej rôzne prístupy kreatívnych riaditeľov vrátane Serge Lutens, Tyen a Petra Phillipsa. Kniha obsahuje nádherné, farebné fotografie, ktoré vás potešia aj po estetickej stránke.

title

 

 

Noodled, James Pecis

James Pecis je jedným z najobľúbenejších hairstylistov a kaderníkov v módnom svete. Je pravidelnou súčasťou najväčších prehliadok, fotenia kampaní či editoriálov. V tejto knihe sa spojil s projektom Mission Blue, ktorá ochraňuje oceány. Vyšla iba v limitovanom počte 2000 kusov a prepája Jamesovu kreativitu vo vlasoch s prírodnou krásou oceánov. Asociácie vrátane obrovských vĺn či nenápadných štruktúr sú fascinujúce. Portréty sú nafotené čierno-bielo, zatiaľ čo oceány vynikajú v plnej farbe.

2

 

 

Hair, Sam McKnight

Hairstylingová legenda, Sam McKnight vytvoril knihu ikonických fotiek, v ktorej nájdete jeho prácu počas 40-ročnej kariéry. Od Princeznej Diany cez Kate Moss až po prácu s Karlom Lagerfeldom pre Chanel či jeho výstavu v Londýne. Jednoducho to je kniha pre každého milovníka krásy v rôznych podobách, ktorá navyše ponúka detailný prierez históriou.

3

 

 

Dans les champs de Chanel, à Pégomas, en pays de Grasse

Táto kolekcia poetických kníh prepája vezme čitateľa do údolia Pégomas, kde Rodina Mulovcov pestuje vzácne kvetiny pre parfumy Chanel N°5 a Coco Mademoiselle už niekoľko generácií. Rozpovie príbehy týchto kvetín, ktoré dotvárajú ich fotografie. Zbierka kníh zaujme nielen milovníkov kozmetiky, ale aj dizajnu.

4

 

 

François Nars

Pohľad na život zakladateľa ikonickej značky NARS, Françoisa Narsa. Nájdete v nej jeho osobné zbierky, kreatívne vízie a tvorbu, všetko zabalené do estetickej publikácie, ktorú vydalo vydavateľstvo Rizzoli. Na 500 záberoch môžete retrospektívne obdivovať jeho prácu a tiež spoznávať vplyv, ktorým pretvoril beauty priemysel.

5

Foto: archív vydavateľstiev

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.júl 2019

Legendárne hotely po svete

Nie je hotel ako hotel. Je síce pravda, že dnes je na svete množstvo zariadení, ktoré dokážu zaujať tými najrôznejšími...


Dizajn | 19.júl 2019

Šport s nádychom luxusu

Keď chcú módne domy dopriať svojim fanúšikom extra dávku luxusu, dopadnúť to môže aj takto. Vzniknú unikátne športové pomôcky, ktoré...


IRL | 19.júl 2019

Zuzana Kovačič Hanzelová: Komplimenty od...

Patrí medzi najznámejších slovenských novinárov a majú pred ňou rešpekt aj ostrieľaní politici. Zuzana sa však angažuje aj v sociálno-spoločenskej oblasti a je...


Dizajn | 18.júl 2019

Futuristická výstava Pierre Cardin

Na značku Pierre Cardin sa v dobe rýchlej módy a street-wearu akosi zabudlo. Pravdou však je jej bohatá história, ktorej počiatky siahajú...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...