Každému z času na čas padne vhod vychutnať si chvíľku pre seba. Ideálnym miestom na načerpanie nových síl a zrelaxovanie mysle sú samozrejme wellness centrá a spa. Tie, ktoré okrem fyzického oddychu ešte aj stimulujú zmysly svojou dizajnovou stránku, sú naše najobľúbenejšie. Predstavujeme vám 5 spa zariadení, ktoré navrhli renomovaní architekti.

Tschuggen Grand Hotel, Arosa, Švajčiarsko

Švajčiarske mestečko Arosa je domovom tohto wellness centra, ktoré sa rozkladá 5-tisíc štvorvocých metroch. Navrhol ho architekt Mario Botta a svojim vzhľadom pripomína katedrálu. Je známe svojimi presklenými strechami, ktoré poskytujú nádherné výhľady na okolitú prírodu. Interiéry sa hrajú s efektami svetla a vody na kamenných povrchoch.

title

 

11

 

 

 

Hotel Marqués de Riscal, Elciego, Španielsko

Legendárny Frank Ghery spoločne s Yves Collet navrhli Caudalie spa pre tento španielsky rezort. Exteriéry využíva formy typické pre Gehryho, zatiaľ čo interiér prekvapí svojou sofistikovanejšou tvárou. Minimalistický bazén a výhľady na okolité vinice sú terapiou samou o sebe.

2

22

 

 

 

Mii amo, Sedona, Arizona

Sedona je obľúbenou destináciou pre tých, ktorí hľadajú samotu v prírode, ale aj dokonalý luxus a starostlivosť. Mii amo navrhlo newyorské štúdio Gluckman Tang Architects, ktorý zasadil tento moderný rezort medzi terakotové skaly. Využíva minimalistické línie, ktoré vytvárajú kontrast ku komplikovaným prírodným úkazom, a pohľad na modrý bazén instatne ochladí.

3

33

 

 

Le Royal Monceau, Paríž, Francúzsko

Elegancia a sofistikovanosť podľa Philippe Starck žiari v tomto parížskom spa. Interiéru dominuje biela a strieborná, na ktorej doslova žiari tyrkysová voda. Záplava zrkadiel vytvára zaujímavé efekty, a závan jemnej ružovej pôsobí jemne a upokojujúco zároveň. Prirodzené svetlo tiež osvetľuje dopadá priamo zo strechy, čím vytvára prirodzenú atmosféru.

4

44

 

 

 

Hoshinoya, Tokio, Japonsko

Modernú podobu tradičného japonského dizajnu ryokan využil architekt Rie Azuma pri navrhovaní tohto wellness centra. Kombinuje bambus, drevo a iné prírodné prvky, typické využitie bielej farby, s modernými povrchmi ako kovy či betón. Vytvára takto okamžitý kontrast, ktorý je podmanivý a magický.

5

55

Foto: archív zariadení

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 08.apr 2021

Insta-famous nábytok

Instagram je skvelou platformou na hľadanie inšpirácie aj nových trendov. Platí to nielen v prípade módy, ale aj pri interiérovom...


Voľný čas | 07.apr 2021

Vôňa jari v kolekcii Basil Verde od LUMI...

Ak by ste mali opísať jar pomocou vône, aké tóny by ju tvorili? Boli by svieže a sladké alebo skôr...


Dizajn | 07.apr 2021

H&M Home uvádza kolaboráciu s Diane von ...

Každý rok čakáme, s kým predstaví H&M najnovšiu módnu kolaboráciu. Počas rokov sa na jej konte nazbieralo množstvo zvučných mien...


Voľný čas | 06.apr 2021

Jarný detox domácnosti

Už ho máte za sebou alebo vás ešte len čaká? Hovoríme o jarnom upratovaní, ktoré sa už v mnohých domácnostiach...

 

Naše tipy

Jarné klasiky pre všetky šatníky

Aký kúsok vám ako prvý napadne, keď sa povie jarná klasika? U nás to je nestarnúci trench coat či mo...

Kultové kozmetické produkty s bohatou hi...

Starostlivosť o pleť a kozmetika vo všeobecnosti sa dnes teší obrovskej popularite, čo potvdrzujú aj...

Trendy šperky, ktoré premenia každý outf...

Príležitosti vynosiť zaujímavé šperky je v tomto období pomenej, ale využiť ich môžeme pokojne aj do...