Aký to je pocit navrhovať garderóbu pre princeznú? Túto otázku si kladie najnovšia výstava v Kensingtonskom paláci, ktorá nesie názov Diana: Designing for a Princess.

 

diana

 

 

Po úspešnej dvojročnej výstave, Diana: Her Fashion Story, Kensingtonský palác otvára ďalšiu výstavu venovanú Dianinmu štýlu. Tentokrát sa na neho pozerá z iného uhlu a to z hľadiska navrhovania a príprav.

 

1

Hlavným exponátom sú večerené šaty z dielne Catherine Walker, ktoré mala Diana na sebe v roku 1988 na štátnej večeri v Bangkoku. Inšpirované boli národným thajským krojom, čo sa odrazilo na kombinácii ružovej a fialovej farby, ktoré symbolizovali kvet lotusu. Ten mala Diana aj vo svojich vlasoch.

 

3

Okrem toho bude vo výstave 8 ďalších ilustrácií so sprievodným popisom, ktorý vysvetľuje inšpiráciu pri navrhovaní, príležitosť na ktorú sa vyrobili a aký mali ohlas u verejnosti. Ilustrácie vyhotovil Dianin obľúbený dizajnér, David Sassoon.

 

4

Ilustrácie však budú pravidelne obmieňané každý 6 mesiacov, kedy sa predstavia nové modely. Výstava je dostupná pre verejnosť zdarma.

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 22.mar 2019

Vidiecka klasika

Dvojpodlažný dom s piatimi izbami, Pavla 10A, predstavuje inováciu v rade domov Pavla.  


Dizajn | 22.mar 2019

Nádherné veci objektívom Tima Walkera

Londýnske múzeum V&A otvára ďalšiu zaujímavú výstavu venovanú móde. Po úspešnej výstave Dior tak nasleduje expozícia venovaná módneJ fotografii, konkrétne...


Dizajn | 21.mar 2019

Ponorte sa do prvej európskej podmorskej...

Prvú európsku reštauráciu, ktorá sa nachádza pod hladinou mora nájdete v ďalekej nórskej dedinke Båly, konkrétne Severnom mori. O jej dizajn sa...


Dizajn | 21.mar 2019

Versace otvorí výstavu venovanú svojej l...

Značka Versace pretavuje svoju módnu estetiku a inšpiráciu aj do kolekcií nábytku už od roku 1992. Tie sa odrazia aj v najnovšej...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najlepšie kolekcie z PFW I.

Paríž musí milovať každý nadšenec módy. Toľko módnych domov, dizajnérov, coutouriérov nenájdete asi ...

Ulla Johnson navrhla kolekciu s Bobbi Br...

Meno Ulla Johnson je synonymom moderného urban boho štýlu. Jej éterické kvetinové potlače a splývavé...

V zákulisí PFW

V zákulisí módnych prehliadok sa nám naplno prejaví atmosféra jednotlivých kolekcií. Zatiaľ čo ...