Odborníčku na organizáciu, Marie Kondo, sme si predstavili nedávno v našom predchádzajúcom článku, kde sme jej odporúčania pretavili do organizácie šatníka. Tentokrát sme sa pozreli na to, čo sympatická Japonka odporúča pri balení, či už služobnú cestu alebo dovolenku.

 

packing

 

 

Základným princípom metódy KonMarie, je láska a potešienie, ktoré by sme mali k našim veciam pociťovať. Rovnaký pocit, by ste mali mať aj samotnom kufri a veciach, ktoré balíte. Následne si vystačíte s týmito jednoduchými krokmi:

1. Pripravte si zoznam vecí, ktoré potrebujete, rozdeľte ich do kategórií (napríklad kozmetika, oblečenie, technológia a podobne). Pomoc pri balení vám poskytne aj šikovná aplikácia PackPoint, ktorá vám na základe typu cesty, destinácie a dĺžky pobytu sama vygeneruje tie najzákladnejšie potreby. Následne už len doplníte ďalšie svoje nevyhnutnosti.

2. Zbaľte si len tie veci, ktoré máte naozaj radi. Pokiaľ si KonMarie metódou prešiel už váš šatník, malo by to byť o niečo jednoduchšie, ak nie, zamyslite sa nad tým. Vyberte si veci, ktoré vám skutočne sedia, v ktorých sa cítite dobre. Úplne vynechajte veci z kategórie “možno sa to zíde.”

3. Samotná batožina, či už cestovná taška alebo kufor, by vám mala robiť radosť. Pozrite sa, ako s ňou vyzeráte v zrkadle, ak sa vám pohľad nepáči, zbavte sa jej.

4. Nepreplňte kufor len kvôli tomu, lebo v ňom je veľa miesta, Marie tvrdí, že zaplnený by mal byť len do polovice.

5. V prípade kozmetiky nezbaľte úplne všetky vzorky, ktoré sa vám doma nazbierali v priebehu roka, ale vyberte len to, čo nevyhnutne potrebujete každý deň. Samozrejme ideálne v cestovnej verzii.

6. Pokiaľ ste doteraz nevyužívali organizačné vrecúška, mali by ste vedieť, že vám zmenia život. Sú veľkostne prispôsobené rôznym veľkostiam kufrov, a jednoducho oddelíte napríklad spodnú bielizeň od topánok, ale aj špinavú bielizeň od čistých kúskov.

7. Marie aj pri balení využíva svoju špecifickú metódu skladania, skúste to podľa tohto videa:

 

8. Po návrate z cesty by sme mali svoj kufor ihneď vypratať a skladovať prázdny.

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.júl 2019

Legendárne hotely po svete

Nie je hotel ako hotel. Je síce pravda, že dnes je na svete množstvo zariadení, ktoré dokážu zaujať tými najrôznejšími...


Dizajn | 19.júl 2019

Šport s nádychom luxusu

Keď chcú módne domy dopriať svojim fanúšikom extra dávku luxusu, dopadnúť to môže aj takto. Vzniknú unikátne športové pomôcky, ktoré...


IRL | 19.júl 2019

Zuzana Kovačič Hanzelová: Komplimenty od...

Patrí medzi najznámejších slovenských novinárov a majú pred ňou rešpekt aj ostrieľaní politici. Zuzana sa však angažuje aj v sociálno-spoločenskej oblasti a je...


Dizajn | 18.júl 2019

Futuristická výstava Pierre Cardin

Na značku Pierre Cardin sa v dobe rýchlej módy a street-wearu akosi zabudlo. Pravdou však je jej bohatá história, ktorej počiatky siahajú...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...