Odborníčku na organizáciu, Marie Kondo, sme si predstavili nedávno v našom predchádzajúcom článku, kde sme jej odporúčania pretavili do organizácie šatníka. Tentokrát sme sa pozreli na to, čo sympatická Japonka odporúča pri balení, či už služobnú cestu alebo dovolenku.

 

packing

 

 

Základným princípom metódy KonMarie, je láska a potešienie, ktoré by sme mali k našim veciam pociťovať. Rovnaký pocit, by ste mali mať aj samotnom kufri a veciach, ktoré balíte. Následne si vystačíte s týmito jednoduchými krokmi:

1. Pripravte si zoznam vecí, ktoré potrebujete, rozdeľte ich do kategórií (napríklad kozmetika, oblečenie, technológia a podobne). Pomoc pri balení vám poskytne aj šikovná aplikácia PackPoint, ktorá vám na základe typu cesty, destinácie a dĺžky pobytu sama vygeneruje tie najzákladnejšie potreby. Následne už len doplníte ďalšie svoje nevyhnutnosti.

2. Zbaľte si len tie veci, ktoré máte naozaj radi. Pokiaľ si KonMarie metódou prešiel už váš šatník, malo by to byť o niečo jednoduchšie, ak nie, zamyslite sa nad tým. Vyberte si veci, ktoré vám skutočne sedia, v ktorých sa cítite dobre. Úplne vynechajte veci z kategórie “možno sa to zíde.”

3. Samotná batožina, či už cestovná taška alebo kufor, by vám mala robiť radosť. Pozrite sa, ako s ňou vyzeráte v zrkadle, ak sa vám pohľad nepáči, zbavte sa jej.

4. Nepreplňte kufor len kvôli tomu, lebo v ňom je veľa miesta, Marie tvrdí, že zaplnený by mal byť len do polovice.

5. V prípade kozmetiky nezbaľte úplne všetky vzorky, ktoré sa vám doma nazbierali v priebehu roka, ale vyberte len to, čo nevyhnutne potrebujete každý deň. Samozrejme ideálne v cestovnej verzii.

6. Pokiaľ ste doteraz nevyužívali organizačné vrecúška, mali by ste vedieť, že vám zmenia život. Sú veľkostne prispôsobené rôznym veľkostiam kufrov, a jednoducho oddelíte napríklad spodnú bielizeň od topánok, ale aj špinavú bielizeň od čistých kúskov.

7. Marie aj pri balení využíva svoju špecifickú metódu skladania, skúste to podľa tohto videa:

 

8. Po návrate z cesty by sme mali svoj kufor ihneď vypratať a skladovať prázdny.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.feb 2019

Ekologické fľaše z dielne Evian x Virgil...

Značka Evian uvádza svoju úplne prvú fľašu na viacero použití. Bola navrhnutá v spolupráci s populárnym dizajnérom Virgilom Abloh a...


Voľný čas | 14.feb 2019

Výstava Týždeň s Marilyn

Všetci sa zhodneme na tom, že Marilyn Monroe je jednou z najikonickejších herečiek všetkých čias. Jej fotografie sú stále veľmi...


Dizajn | 13.feb 2019

Phillip Lim uvádza kuchársku knihu

Kuchárska kniha a dizajnové dielo v jednom. To je kniha More than our Bellies, ktorú napísal Phillip Lim a o fotografie sa postarala holandská...


Voľný čas | 12.feb 2019

Barbie posúva hranice inkluzivity

Bábiku Barbie milujú deti po celom svete. S modernou dobou však stúpajú aj nároky verejnosti, čo značku Mattel prinútilo vzdať sa...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...