Odborníčku na organizáciu, Marie Kondo, sme si predstavili nedávno v našom predchádzajúcom článku, kde sme jej odporúčania pretavili do organizácie šatníka. Tentokrát sme sa pozreli na to, čo sympatická Japonka odporúča pri balení, či už služobnú cestu alebo dovolenku.

 

packing

 

 

Základným princípom metódy KonMarie, je láska a potešienie, ktoré by sme mali k našim veciam pociťovať. Rovnaký pocit, by ste mali mať aj samotnom kufri a veciach, ktoré balíte. Následne si vystačíte s týmito jednoduchými krokmi:

1. Pripravte si zoznam vecí, ktoré potrebujete, rozdeľte ich do kategórií (napríklad kozmetika, oblečenie, technológia a podobne). Pomoc pri balení vám poskytne aj šikovná aplikácia PackPoint, ktorá vám na základe typu cesty, destinácie a dĺžky pobytu sama vygeneruje tie najzákladnejšie potreby. Následne už len doplníte ďalšie svoje nevyhnutnosti.

2. Zbaľte si len tie veci, ktoré máte naozaj radi. Pokiaľ si KonMarie metódou prešiel už váš šatník, malo by to byť o niečo jednoduchšie, ak nie, zamyslite sa nad tým. Vyberte si veci, ktoré vám skutočne sedia, v ktorých sa cítite dobre. Úplne vynechajte veci z kategórie “možno sa to zíde.”

3. Samotná batožina, či už cestovná taška alebo kufor, by vám mala robiť radosť. Pozrite sa, ako s ňou vyzeráte v zrkadle, ak sa vám pohľad nepáči, zbavte sa jej.

4. Nepreplňte kufor len kvôli tomu, lebo v ňom je veľa miesta, Marie tvrdí, že zaplnený by mal byť len do polovice.

5. V prípade kozmetiky nezbaľte úplne všetky vzorky, ktoré sa vám doma nazbierali v priebehu roka, ale vyberte len to, čo nevyhnutne potrebujete každý deň. Samozrejme ideálne v cestovnej verzii.

6. Pokiaľ ste doteraz nevyužívali organizačné vrecúška, mali by ste vedieť, že vám zmenia život. Sú veľkostne prispôsobené rôznym veľkostiam kufrov, a jednoducho oddelíte napríklad spodnú bielizeň od topánok, ale aj špinavú bielizeň od čistých kúskov.

7. Marie aj pri balení využíva svoju špecifickú metódu skladania, skúste to podľa tohto videa:

 

8. Po návrate z cesty by sme mali svoj kufor ihneď vypratať a skladovať prázdny.

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...