Móda a umenie sa často prelínajú niekto môže tvrdiť, že móda je umeleckým odvetvím. Nech už máte akýkoľvek názor, každá z nasledujúcich výstav vás zaručene očarí.

Camp: Notes on Fashion, NYC
9.máj- 8.september 2019

Výstava, ktorá sprevádza tohtoročnú MET Gala, je odrazom irelevantnosti módy, nevšednosti, humoru a extravagancie. Odkrýva tie najzvláštnejšie kultúrne inšpirácie pri módnej tvorbe a to nielen súčasnej, ale aj historickej.

title

 

 

Exhibitionism: 50 Years of The Museum, NYC
8.február- 20.apríl 2019

Fashion Institute of Technology Museum je jedným z najprogresívnejších miest a pri oslave svojho 50.výročia sa rozhodli urobiť výstavu venovanú svojim najúspešnejším výstavám. Výsledkom je prehľad módy v rozmedzí 100 rokov.

 

Mary Quant, Londýn
6.apríl- 16.február 2020

Londýnska stylistka sa postarala o spopularizovanie minisukní a omnoho viac. Stala na čele módnej revolúcie, ktorá sa v Londýne zrodila po 2.svetovej vojne. Teraz si jej vplyv môžete vychutnať na zbierke fotografií, osobných predmetov a módnych kúskov v jedinej výstave.

 3

 

 

Dos á la Mode, Paríž
5.júl- 17.november 2019

Výstava, ktorá dokáže poňať obrovský rozmer módy, od pracovného oblečenia cez uniformy až po haute couture kúsky. Poskytne vám tak obrovský prehľad vo vývoji módy, ale aj pohľad na unikátne kúsky z dielní Maison Margiela či Yohji Yamamoto.

 

Christian Dior: Designer of Dreams, Londýn
2.február- 14.júl 2019

Úspešná výstava sa presúva do Londýna, kde si budete môcť naživo pozrieť 500 objektov z dielne tohto ikonického módneho domu. Okrem samotných módnych výtvorov tu budú vystavené ilustrácie, fotografie a rôzne iné predmety z ateliérov.

4

Foto: archív múzeí

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.feb 2019

Ekologické fľaše z dielne Evian x Virgil...

Značka Evian uvádza svoju úplne prvú fľašu na viacero použití. Bola navrhnutá v spolupráci s populárnym dizajnérom Virgilom Abloh a...


Voľný čas | 14.feb 2019

Výstava Týždeň s Marilyn

Všetci sa zhodneme na tom, že Marilyn Monroe je jednou z najikonickejších herečiek všetkých čias. Jej fotografie sú stále veľmi...


Dizajn | 13.feb 2019

Phillip Lim uvádza kuchársku knihu

Kuchárska kniha a dizajnové dielo v jednom. To je kniha More than our Bellies, ktorú napísal Phillip Lim a o fotografie sa postarala holandská...


Voľný čas | 12.feb 2019

Barbie posúva hranice inkluzivity

Bábiku Barbie milujú deti po celom svete. S modernou dobou však stúpajú aj nároky verejnosti, čo značku Mattel prinútilo vzdať sa...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...