Móda a umenie sa často prelínajú niekto môže tvrdiť, že móda je umeleckým odvetvím. Nech už máte akýkoľvek názor, každá z nasledujúcich výstav vás zaručene očarí.

Camp: Notes on Fashion, NYC
9.máj- 8.september 2019

Výstava, ktorá sprevádza tohtoročnú MET Gala, je odrazom irelevantnosti módy, nevšednosti, humoru a extravagancie. Odkrýva tie najzvláštnejšie kultúrne inšpirácie pri módnej tvorbe a to nielen súčasnej, ale aj historickej.

title

 

 

Exhibitionism: 50 Years of The Museum, NYC
8.február- 20.apríl 2019

Fashion Institute of Technology Museum je jedným z najprogresívnejších miest a pri oslave svojho 50.výročia sa rozhodli urobiť výstavu venovanú svojim najúspešnejším výstavám. Výsledkom je prehľad módy v rozmedzí 100 rokov.

 

Mary Quant, Londýn
6.apríl- 16.február 2020

Londýnska stylistka sa postarala o spopularizovanie minisukní a omnoho viac. Stala na čele módnej revolúcie, ktorá sa v Londýne zrodila po 2.svetovej vojne. Teraz si jej vplyv môžete vychutnať na zbierke fotografií, osobných predmetov a módnych kúskov v jedinej výstave.

 3

 

 

Dos á la Mode, Paríž
5.júl- 17.november 2019

Výstava, ktorá dokáže poňať obrovský rozmer módy, od pracovného oblečenia cez uniformy až po haute couture kúsky. Poskytne vám tak obrovský prehľad vo vývoji módy, ale aj pohľad na unikátne kúsky z dielní Maison Margiela či Yohji Yamamoto.

 

Christian Dior: Designer of Dreams, Londýn
2.február- 14.júl 2019

Úspešná výstava sa presúva do Londýna, kde si budete môcť naživo pozrieť 500 objektov z dielne tohto ikonického módneho domu. Okrem samotných módnych výtvorov tu budú vystavené ilustrácie, fotografie a rôzne iné predmety z ateliérov.

4

Foto: archív múzeí

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...