Móda a umenie sa často prelínajú niekto môže tvrdiť, že móda je umeleckým odvetvím. Nech už máte akýkoľvek názor, každá z nasledujúcich výstav vás zaručene očarí.

Camp: Notes on Fashion, NYC
9.máj- 8.september 2019

Výstava, ktorá sprevádza tohtoročnú MET Gala, je odrazom irelevantnosti módy, nevšednosti, humoru a extravagancie. Odkrýva tie najzvláštnejšie kultúrne inšpirácie pri módnej tvorbe a to nielen súčasnej, ale aj historickej.

title

 

 

Exhibitionism: 50 Years of The Museum, NYC
8.február- 20.apríl 2019

Fashion Institute of Technology Museum je jedným z najprogresívnejších miest a pri oslave svojho 50.výročia sa rozhodli urobiť výstavu venovanú svojim najúspešnejším výstavám. Výsledkom je prehľad módy v rozmedzí 100 rokov.

 

Mary Quant, Londýn
6.apríl- 16.február 2020

Londýnska stylistka sa postarala o spopularizovanie minisukní a omnoho viac. Stala na čele módnej revolúcie, ktorá sa v Londýne zrodila po 2.svetovej vojne. Teraz si jej vplyv môžete vychutnať na zbierke fotografií, osobných predmetov a módnych kúskov v jedinej výstave.

 3

 

 

Dos á la Mode, Paríž
5.júl- 17.november 2019

Výstava, ktorá dokáže poňať obrovský rozmer módy, od pracovného oblečenia cez uniformy až po haute couture kúsky. Poskytne vám tak obrovský prehľad vo vývoji módy, ale aj pohľad na unikátne kúsky z dielní Maison Margiela či Yohji Yamamoto.

 

Christian Dior: Designer of Dreams, Londýn
2.február- 14.júl 2019

Úspešná výstava sa presúva do Londýna, kde si budete môcť naživo pozrieť 500 objektov z dielne tohto ikonického módneho domu. Okrem samotných módnych výtvorov tu budú vystavené ilustrácie, fotografie a rôzne iné predmety z ateliérov.

4

Foto: archív múzeí

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 24.jan 2020

Darčeková inšpirácia

Darčeková inšpirácia na akúkoľvek príležitosť, pre akúkoľvek ženu.   


Dizajn | 23.jan 2020

Majstri siluét

Cristobal Balenciaga a Azedine Alaïa sú bezpochyby jednými z najväčších legiend v módnom svete. Mnohí si ich pamätáme kvôli ich unikátnej schopnosti tvarovania...


Gastro | 23.jan 2020

Louis Vuitton otvorí vlastnú reštauráciu

Raňajky u Tiffanyho a večera u Vuittona? Čoskoro sa takýto scenár stane skutočnosťou, pretože značka Louis Vuitton otvorí svoju prvú...


IRL | 23.jan 2020

Pasta Oner: Bratstvo večnej lásky v Danu...

Prvá rozsiahla výstava Pastu Onera na Slovensku The Brotherhood of Eternal Love prináša súbor obrazov a priestorových objektov vytvorených špeciálne...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...