Móda a umenie sa často prelínajú niekto môže tvrdiť, že móda je umeleckým odvetvím. Nech už máte akýkoľvek názor, každá z nasledujúcich výstav vás zaručene očarí.

Camp: Notes on Fashion, NYC
9.máj- 8.september 2019

Výstava, ktorá sprevádza tohtoročnú MET Gala, je odrazom irelevantnosti módy, nevšednosti, humoru a extravagancie. Odkrýva tie najzvláštnejšie kultúrne inšpirácie pri módnej tvorbe a to nielen súčasnej, ale aj historickej.

title

 

 

Exhibitionism: 50 Years of The Museum, NYC
8.február- 20.apríl 2019

Fashion Institute of Technology Museum je jedným z najprogresívnejších miest a pri oslave svojho 50.výročia sa rozhodli urobiť výstavu venovanú svojim najúspešnejším výstavám. Výsledkom je prehľad módy v rozmedzí 100 rokov.

 

Mary Quant, Londýn
6.apríl- 16.február 2020

Londýnska stylistka sa postarala o spopularizovanie minisukní a omnoho viac. Stala na čele módnej revolúcie, ktorá sa v Londýne zrodila po 2.svetovej vojne. Teraz si jej vplyv môžete vychutnať na zbierke fotografií, osobných predmetov a módnych kúskov v jedinej výstave.

 3

 

 

Dos á la Mode, Paríž
5.júl- 17.november 2019

Výstava, ktorá dokáže poňať obrovský rozmer módy, od pracovného oblečenia cez uniformy až po haute couture kúsky. Poskytne vám tak obrovský prehľad vo vývoji módy, ale aj pohľad na unikátne kúsky z dielní Maison Margiela či Yohji Yamamoto.

 

Christian Dior: Designer of Dreams, Londýn
2.február- 14.júl 2019

Úspešná výstava sa presúva do Londýna, kde si budete môcť naživo pozrieť 500 objektov z dielne tohto ikonického módneho domu. Okrem samotných módnych výtvorov tu budú vystavené ilustrácie, fotografie a rôzne iné predmety z ateliérov.

4

Foto: archív múzeí

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.júl 2019

Legendárne hotely po svete

Nie je hotel ako hotel. Je síce pravda, že dnes je na svete množstvo zariadení, ktoré dokážu zaujať tými najrôznejšími...


Dizajn | 19.júl 2019

Šport s nádychom luxusu

Keď chcú módne domy dopriať svojim fanúšikom extra dávku luxusu, dopadnúť to môže aj takto. Vzniknú unikátne športové pomôcky, ktoré...


IRL | 19.júl 2019

Zuzana Kovačič Hanzelová: Komplimenty od...

Patrí medzi najznámejších slovenských novinárov a majú pred ňou rešpekt aj ostrieľaní politici. Zuzana sa však angažuje aj v sociálno-spoločenskej oblasti a je...


Dizajn | 18.júl 2019

Futuristická výstava Pierre Cardin

Na značku Pierre Cardin sa v dobe rýchlej módy a street-wearu akosi zabudlo. Pravdou však je jej bohatá história, ktorej počiatky siahajú...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

NEHERA – Nekonvenčná móda so silným príb...

„Nehera šije šaty dobre“ – rokmi preverený slogan, ktorý hovorí za všetko aj dnes. Jan Nehera bol je...

Beauty Day s Dominikou Donigovou

I keď sa Dominika môže pýšiť titulom z hudobného konzervatória, nechala sa nakoniec zlákať úplne iný...

Vlasové doplnky na leto

Aj toho najväčšieho odporcu vlasových doplnkov určite presvedčíme, že sponky, gumičky či čelenky sú ...