Adventné kalendáre väčšina z nás pozná plné čokolády. Čo ak však váš partner, deti, kamaráti či rodina nie sú veľmi na čokoládu, prípadne im chcete venovať niečo tajomnejšie a osobnejšie? Vyrobte im adventný kalendár na mieru.

Plechovkový

Nájdite prázdnym plechovkám nové využitie a vyskladajte z nich adventný kalendár. Stačí ich olepiť farebným papier s číslicami a naplniť podľa predstáv.

title

 

 

Krabičkový

Krabičky rôznych veľkostí a tvarov ozdobte podľa vlastných predstáv, previažte, očíslujte a naplňte.

2 

 

 

Obálkový

Aj jednoduché obálky dokážu vytvoriť efektný kalendár. Upevnite ich na nástenku, očíslujte a naplňte. Môžete skombinovať rôzne farby, alebo vytvoriť monochromatický či rustikálny look.

3 

 

 

Umelecký

Komplikovanejší, no o to zábavnejší kalendár. Potrebovať na tu budete zaujímavý stojan, ktorý ozdobíte darčekovými kartičkami, prípadne pohľadnicami. Na tie následne napíšte inštrukcie, kde má obdarovaný darček hľadať (napríklad- pozri sa pod vankúš).

4 

 

 

Pohárový

Zaváraninové poháre môžete využiť takisto na vytvorenie netradičného kalendára. Môžete pracovať s rovnakými, alebo rôznorodými tvarmi a veľkosťami. Nezabudnite ich očíslovať, prípadne ozdobiť.

5 

 

 

Zorganizovaný

Na adventný kalendár môžete využiť aj organizér na topánky. Nemusíte ho pritom naplniť topánkami, stačí, keď to budú drobnosti.

6 

 

 

Zápalkový

Obaľte zápalkové krabičky do zaujímavého baliaceho papiera a vyskladajte z nich napríklad tvar vianočného stromčeka. Očíslujte, naplňte a krásny kalendár je na svete.

 7

 

 

5-minútový

Kalendár, ktorý stihnete vyrobiť aj počas obednej pauzy v práci. Vyberte 24 kancelárskych obálok, nalepte ich na kartónový podklad, ozdobte papierovými snežnými vločkami, prípadne kresbami a naplňte.

8

Foto: Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 05.júl 2020

Ako sa starať o izbové rastliny v letnýc...

Izbové rastliny si vyžadujú úplne iný prístup k starostlivosti v lete ako v zime. Čo teda potrebujú počas vyšších teplôt v lete? Dostatok vlahy...


Dizajn | 05.júl 2020

Dior otvára exkluzívny pop-up na Capri

Taliansky ostrov Capri je populárnou dovolenkovou destináciou Európanov, ale aj svetových celebrít. Je plný nádherných výhľadov, dramatických útesov, ovocných stromov...


Dizajn | 04.júl 2020

Surfovanie s Burberry

Keď sa luxusné módne domy objavia vo svete dizajnu najrôznejších produktov, vždy to stojí za to. Značka Saint Laurent pravidelne...


Gastro | 01.júl 2020

Letné drinky pre krajšiu pleť

So stúpajúcimi teplotami stúpa aj naša spotreba vody, alebo teda, mala by stúpať. Len dostatočne hydratovaný organizmus totiž dokáže správne...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...