Adventné kalendáre väčšina z nás pozná plné čokolády. Čo ak však váš partner, deti, kamaráti či rodina nie sú veľmi na čokoládu, prípadne im chcete venovať niečo tajomnejšie a osobnejšie? Vyrobte im adventný kalendár na mieru.

Plechovkový

Nájdite prázdnym plechovkám nové využitie a vyskladajte z nich adventný kalendár. Stačí ich olepiť farebným papier s číslicami a naplniť podľa predstáv.

title

 

 

Krabičkový

Krabičky rôznych veľkostí a tvarov ozdobte podľa vlastných predstáv, previažte, očíslujte a naplňte.

2 

 

 

Obálkový

Aj jednoduché obálky dokážu vytvoriť efektný kalendár. Upevnite ich na nástenku, očíslujte a naplňte. Môžete skombinovať rôzne farby, alebo vytvoriť monochromatický či rustikálny look.

3 

 

 

Umelecký

Komplikovanejší, no o to zábavnejší kalendár. Potrebovať na tu budete zaujímavý stojan, ktorý ozdobíte darčekovými kartičkami, prípadne pohľadnicami. Na tie následne napíšte inštrukcie, kde má obdarovaný darček hľadať (napríklad- pozri sa pod vankúš).

4 

 

 

Pohárový

Zaváraninové poháre môžete využiť takisto na vytvorenie netradičného kalendára. Môžete pracovať s rovnakými, alebo rôznorodými tvarmi a veľkosťami. Nezabudnite ich očíslovať, prípadne ozdobiť.

5 

 

 

Zorganizovaný

Na adventný kalendár môžete využiť aj organizér na topánky. Nemusíte ho pritom naplniť topánkami, stačí, keď to budú drobnosti.

6 

 

 

Zápalkový

Obaľte zápalkové krabičky do zaujímavého baliaceho papiera a vyskladajte z nich napríklad tvar vianočného stromčeka. Očíslujte, naplňte a krásny kalendár je na svete.

 7

 

 

5-minútový

Kalendár, ktorý stihnete vyrobiť aj počas obednej pauzy v práci. Vyberte 24 kancelárskych obálok, nalepte ich na kartónový podklad, ozdobte papierovými snežnými vločkami, prípadne kresbami a naplňte.

8

Foto: Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 16.nov 2018

10 najkrajších horských chát na prenájom

Plánujete stráviť v horách predsviatočné alebo sviatočné obdobie? Tieto chaty po celom svete predstavujú dokonalé prepojenie dizajnovej architektúry a prírody. Tye House, Skykomish...


Dizajn | 16.nov 2018

Bývanie v modernom prívese

Dizajnový príves je výtvorom spoločnosti Land Ark, ktorá sa špecializuje na výrobu mobilných domov. Spája v sebe modernú architektúru, prírodné...


Voľný čas | 16.nov 2018

Celebration: Posledné roky tvorby Yves S...

Režisér Olivier Meyrou sa vo svojom dokumente obzerá v čase a ponúka verejnosti unikátny pohľad na posledné roky tvorby ikonického...


Voľný čas | 15.nov 2018

LEGO pre dospelých

LEGO je populárnou značkou najmä medzi deťmi. Nájdu sa však aj dospelí ľudia, ktorí si túto detskú zábavku doprajú po...

tuireisecenter dovolenka 2

banner.300x600 miluska

tuireisecenter dovolenka 2

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...