Adventné kalendáre väčšina z nás pozná plné čokolády. Čo ak však váš partner, deti, kamaráti či rodina nie sú veľmi na čokoládu, prípadne im chcete venovať niečo tajomnejšie a osobnejšie? Vyrobte im adventný kalendár na mieru.

Plechovkový

Nájdite prázdnym plechovkám nové využitie a vyskladajte z nich adventný kalendár. Stačí ich olepiť farebným papier s číslicami a naplniť podľa predstáv.

title

 

 

Krabičkový

Krabičky rôznych veľkostí a tvarov ozdobte podľa vlastných predstáv, previažte, očíslujte a naplňte.

2 

 

 

Obálkový

Aj jednoduché obálky dokážu vytvoriť efektný kalendár. Upevnite ich na nástenku, očíslujte a naplňte. Môžete skombinovať rôzne farby, alebo vytvoriť monochromatický či rustikálny look.

3 

 

 

Umelecký

Komplikovanejší, no o to zábavnejší kalendár. Potrebovať na tu budete zaujímavý stojan, ktorý ozdobíte darčekovými kartičkami, prípadne pohľadnicami. Na tie následne napíšte inštrukcie, kde má obdarovaný darček hľadať (napríklad- pozri sa pod vankúš).

4 

 

 

Pohárový

Zaváraninové poháre môžete využiť takisto na vytvorenie netradičného kalendára. Môžete pracovať s rovnakými, alebo rôznorodými tvarmi a veľkosťami. Nezabudnite ich očíslovať, prípadne ozdobiť.

5 

 

 

Zorganizovaný

Na adventný kalendár môžete využiť aj organizér na topánky. Nemusíte ho pritom naplniť topánkami, stačí, keď to budú drobnosti.

6 

 

 

Zápalkový

Obaľte zápalkové krabičky do zaujímavého baliaceho papiera a vyskladajte z nich napríklad tvar vianočného stromčeka. Očíslujte, naplňte a krásny kalendár je na svete.

 7

 

 

5-minútový

Kalendár, ktorý stihnete vyrobiť aj počas obednej pauzy v práci. Vyberte 24 kancelárskych obálok, nalepte ich na kartónový podklad, ozdobte papierovými snežnými vločkami, prípadne kresbami a naplňte.

8

Foto: Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...