Domov bez rastlín si nevieme ani predstaviť. Nielenže oživujú interiér, dopĺňajú ho, ale aj prinášajú kúsok prírody dovnútra a navodzujú príjemnú atmosféru. Niektoré však dokážu ešte omnoho viac, napríklad sa postarajú o zdravý a kvalitný spánok. Tieto izbové rastliny by vám preto nemali chýbať v spálni.

 

plants

 

 

Jazmín

Okrem toho, že jazmín vyzerá veľmi dobre, má aj priaznivé účinky na psychické pohodlie. Podobne ako levanduľa totiž dokáže upokojiť. Navyše v lete kvitne a jeho biele kvety krásne voňajú.

 

Lopatkovec

Lopatkovec je síce veľmi bežnou rastlinou, no vedeli ste, že dokáže vzduch čistiť od toxínov ako formaldehyde či benzén? Zároveň vzduch zvlhčuje, čím celkovo uľahčuje zaspávanie.

 

Levanduľa

Rastlina zrejme najviac spájaná s pohodovým spánkom a relaxom, to je levanduľa. Dokáže priaznivo ovplyvniť periférny nervový systém, znižuje krvný tlak a tep srdca, čím organizmus upokojuje.

 

Brečtan

Vysoko instagramovateľný brečtan dokáže oveľa viac ako len skrášliť interiér. Je dokázané, že pomáha pri respiračných problémoch, preto vám v spálni urobí skutočnú službu.

 

Rozmarín

Okrem kuchyne túto rastlinu jednoducho využijete aj v spláni. Je prirodzeným kognitívnym stimulantom, takže pokiaľ potrebujete byť sústredení a doplnení energiou, nemal by chýbať ani v spálni.

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 05.júl 2020

Ako sa starať o izbové rastliny v letnýc...

Izbové rastliny si vyžadujú úplne iný prístup k starostlivosti v lete ako v zime. Čo teda potrebujú počas vyšších teplôt v lete? Dostatok vlahy...


Dizajn | 05.júl 2020

Dior otvára exkluzívny pop-up na Capri

Taliansky ostrov Capri je populárnou dovolenkovou destináciou Európanov, ale aj svetových celebrít. Je plný nádherných výhľadov, dramatických útesov, ovocných stromov...


Dizajn | 04.júl 2020

Surfovanie s Burberry

Keď sa luxusné módne domy objavia vo svete dizajnu najrôznejších produktov, vždy to stojí za to. Značka Saint Laurent pravidelne...


Gastro | 01.júl 2020

Letné drinky pre krajšiu pleť

So stúpajúcimi teplotami stúpa aj naša spotreba vody, alebo teda, mala by stúpať. Len dostatočne hydratovaný organizmus totiž dokáže správne...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...