pilulka top fashion 2

Domov bez rastlín si nevieme ani predstaviť. Nielenže oživujú interiér, dopĺňajú ho, ale aj prinášajú kúsok prírody dovnútra a navodzujú príjemnú atmosféru. Niektoré však dokážu ešte omnoho viac, napríklad sa postarajú o zdravý a kvalitný spánok. Tieto izbové rastliny by vám preto nemali chýbať v spálni.

 

plants

 

 

Jazmín

Okrem toho, že jazmín vyzerá veľmi dobre, má aj priaznivé účinky na psychické pohodlie. Podobne ako levanduľa totiž dokáže upokojiť. Navyše v lete kvitne a jeho biele kvety krásne voňajú.

 

Lopatkovec

Lopatkovec je síce veľmi bežnou rastlinou, no vedeli ste, že dokáže vzduch čistiť od toxínov ako formaldehyde či benzén? Zároveň vzduch zvlhčuje, čím celkovo uľahčuje zaspávanie.

 

Levanduľa

Rastlina zrejme najviac spájaná s pohodovým spánkom a relaxom, to je levanduľa. Dokáže priaznivo ovplyvniť periférny nervový systém, znižuje krvný tlak a tep srdca, čím organizmus upokojuje.

 

Brečtan

Vysoko instagramovateľný brečtan dokáže oveľa viac ako len skrášliť interiér. Je dokázané, že pomáha pri respiračných problémoch, preto vám v spálni urobí skutočnú službu.

 

Rozmarín

Okrem kuchyne túto rastlinu jednoducho využijete aj v spláni. Je prirodzeným kognitívnym stimulantom, takže pokiaľ potrebujete byť sústredení a doplnení energiou, nemal by chýbať ani v spálni.

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.jan 2019

Zo sveta Zuzany Gregorovej: 5- sekundové...

Neverím v novoročné predsavzatia, preto som si ich nikdy nedávala. Vo väčšine prípadov ide aj tak len o ďalšiu formu prokrastinácie, čiže...


Voľný čas | 16.jan 2019

Nakupovanie budúcnosti

Nákupné správanie sa vďaka technológiám mení a vyvíja. Čoraz viac ľudí nakupuje online, v pohodlí domova a nákupné centrá či...


Dizajn | 15.jan 2019

Kúpeľňové trendy na rok 2019

Miesto, oddychu, osobnej aj psycho hygieny. To je kúpeľňa, pre mnohých najobľúbenejšie miesto doma. Akým trendom podľahne táto miestnosť v roku...


Voľný čas | 15.jan 2019

Aplikácie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť va...

Začiatky nového roka (ale aj mesiaca, týždňa či dňa) častokrát spájame s rôznymi výzvami, či už z pracovného alebo osobného...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...