Domov bez rastlín si nevieme ani predstaviť. Nielenže oživujú interiér, dopĺňajú ho, ale aj prinášajú kúsok prírody dovnútra a navodzujú príjemnú atmosféru. Niektoré však dokážu ešte omnoho viac, napríklad sa postarajú o zdravý a kvalitný spánok. Tieto izbové rastliny by vám preto nemali chýbať v spálni.

 

plants

 

 

Jazmín

Okrem toho, že jazmín vyzerá veľmi dobre, má aj priaznivé účinky na psychické pohodlie. Podobne ako levanduľa totiž dokáže upokojiť. Navyše v lete kvitne a jeho biele kvety krásne voňajú.

 

Lopatkovec

Lopatkovec je síce veľmi bežnou rastlinou, no vedeli ste, že dokáže vzduch čistiť od toxínov ako formaldehyde či benzén? Zároveň vzduch zvlhčuje, čím celkovo uľahčuje zaspávanie.

 

Levanduľa

Rastlina zrejme najviac spájaná s pohodovým spánkom a relaxom, to je levanduľa. Dokáže priaznivo ovplyvniť periférny nervový systém, znižuje krvný tlak a tep srdca, čím organizmus upokojuje.

 

Brečtan

Vysoko instagramovateľný brečtan dokáže oveľa viac ako len skrášliť interiér. Je dokázané, že pomáha pri respiračných problémoch, preto vám v spálni urobí skutočnú službu.

 

Rozmarín

Okrem kuchyne túto rastlinu jednoducho využijete aj v spláni. Je prirodzeným kognitívnym stimulantom, takže pokiaľ potrebujete byť sústredení a doplnení energiou, nemal by chýbať ani v spálni.

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...