Domov bez rastlín si nevieme ani predstaviť. Nielenže oživujú interiér, dopĺňajú ho, ale aj prinášajú kúsok prírody dovnútra a navodzujú príjemnú atmosféru. Niektoré však dokážu ešte omnoho viac, napríklad sa postarajú o zdravý a kvalitný spánok. Tieto izbové rastliny by vám preto nemali chýbať v spálni.

 

plants

 

 

Jazmín

Okrem toho, že jazmín vyzerá veľmi dobre, má aj priaznivé účinky na psychické pohodlie. Podobne ako levanduľa totiž dokáže upokojiť. Navyše v lete kvitne a jeho biele kvety krásne voňajú.

 

Lopatkovec

Lopatkovec je síce veľmi bežnou rastlinou, no vedeli ste, že dokáže vzduch čistiť od toxínov ako formaldehyde či benzén? Zároveň vzduch zvlhčuje, čím celkovo uľahčuje zaspávanie.

 

Levanduľa

Rastlina zrejme najviac spájaná s pohodovým spánkom a relaxom, to je levanduľa. Dokáže priaznivo ovplyvniť periférny nervový systém, znižuje krvný tlak a tep srdca, čím organizmus upokojuje.

 

Brečtan

Vysoko instagramovateľný brečtan dokáže oveľa viac ako len skrášliť interiér. Je dokázané, že pomáha pri respiračných problémoch, preto vám v spálni urobí skutočnú službu.

 

Rozmarín

Okrem kuchyne túto rastlinu jednoducho využijete aj v spláni. Je prirodzeným kognitívnym stimulantom, takže pokiaľ potrebujete byť sústredení a doplnení energiou, nemal by chýbať ani v spálni.

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 16.nov 2018

10 najkrajších horských chát na prenájom

Plánujete stráviť v horách predsviatočné alebo sviatočné obdobie? Tieto chaty po celom svete predstavujú dokonalé prepojenie dizajnovej architektúry a prírody. Tye House, Skykomish...


Dizajn | 16.nov 2018

Bývanie v modernom prívese

Dizajnový príves je výtvorom spoločnosti Land Ark, ktorá sa špecializuje na výrobu mobilných domov. Spája v sebe modernú architektúru, prírodné...


Voľný čas | 16.nov 2018

Celebration: Posledné roky tvorby Yves S...

Režisér Olivier Meyrou sa vo svojom dokumente obzerá v čase a ponúka verejnosti unikátny pohľad na posledné roky tvorby ikonického...


Voľný čas | 15.nov 2018

LEGO pre dospelých

LEGO je populárnou značkou najmä medzi deťmi. Nájdu sa však aj dospelí ľudia, ktorí si túto detskú zábavku doprajú po...

tuireisecenter dovolenka 2

banner.300x600 miluska

tuireisecenter dovolenka 2

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...