Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 2. február 2012

Ukradla H&M logo?

Ešte v decembri roku 2008 namaľovala umelkyňa Tori LaConsayvo východnej Atlante bilbord s jednoduchý, no výstižným textom: "You Look Nice Today" (Dnes ti to sluší). O pár týždňov na to, ju jej priatelia upozornili, že jej logo zdobí rohožky, vankúše, obliečky a uteráky švédskeho predajcu H&M.Tori sa rozhodla celému svetu vyrozprávať svoj príbeh o odcudzenom logu a pridala aj dôkazy.

Ukradla H&M logo?

2. 2. 2012

Ešte v decembri roku 2008 namaľovala umelkyňa Tori LaConsayvo východnej Atlante bilbord s jednoduchý, no výstižným textom: "You Look Nice Today" (Dnes ti to sluší). O pár týždňov na to, ju jej priatelia upozornili, že jej logo zdobí rohožky, vankúše, obliečky a uteráky švédskeho predajcu H&M.

Tori sa rozhodla celému svetu vyrozprávať svoj príbeh o odcudzenom logu a pridala aj dôkazy. Miestna fotografka Gabrielle Kai odfotila Toriin bilbord a ešte v januári zavesila túto fotografiu na svoj web. Reakcia spoločnosti H&M však nenechala na seba dlho čakať a šikovnú umelkyňu doslova šokovala. H&M absolútne popiera, že sú ich bilbordy podobné. Vo svojom vyhlásení uviedla: „Zamestnávame viac ako 100 dizajnérov. Môžeme vás uistiť, že tento návrh nebol ovplyvnený cudzou prácou a žiadne autorské práva neboli porušené."

Tori LaConsay sa napriek tomu nehodlá sťažovať či súdiť. Chce len upozorniť na to, čo sa okolo nás deje. „To je jedna z vecí, ktoré módne reťazce bežne robia. Oni môžu kopírovať oblečenie známych a luxusných značiek, ktoré predávajú originály za tisíce dolárov. Ale je niečo celkom iné, keď zneužijú prácu komunitného umelca a nič mu za to nezaplatili. Hanba H&M za to, že sú takí chamtiví." 

youlikenicewide

pripravila: Katarína Segešová 

    3542

    Súvisiace články