Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 1. február 2012

Top filmy roku 2011

Rok 2012 sa nenesie len v očakávaní konca roka, ale čakajú na nás aj také filmové lahôdky ako napríklad Muži v čiernom 3, Hnev Titanov či Underworld: Prebudenie. No spomínate si ešte na filmy, ktoré vládli kinám a našim peňaženkám uplynulý rok?

Top filmy roku 2011

5. 2. 2012

Rok 2012 sa nenesie len v očakávaní konca roka, ale čakajú na nás aj také filmové lahôdky ako napríklad Muži v čiernom 3, Hnev Titanov či Underworld: Prebudenie. No spomínate si ešte na filmy, ktoré vládli kinám a našim peňaženkám uplynulý rok? Že nie? Tak si zaspomínajte spolu s nami a pozrite sa na 10 najúspešnejších filmov uplynulého roka.


10-Captain-America-First-Avenger
10, Captain America: The First Avenger:
Kapitán Amerika bol prekvapením, ktoré konkurovalo aj anglickému čarodejníkovi Harrymu Potterovi. Film, ktorý zarobil vyše 176 miliónov dolárov nemôže v našom rebríčku chýbať.


9-Rise-Planet-Apes
9, Rise of the Planet of the Apes: Film, ktorý nám vyrozprával zrod prvej inteligentnej opice, spolu so sexi Jamesom Francom bol príjemným prekvapením minulého roka.


8-Thor
8, Thor: Dobrodružný film o vojne bohov k nám vtrhol počas leta a už počas krátkeho času dokázal zarobiť slušných 181 miliónov. Na jeho pokračovanie sa môžeme tešiť v roku 2013.


7-Cars-2
7, Cars 2: Animovaná rozprávka z dielne Pixar pritiahla do kín aj rodiny s deťmi. Film zarobil v USA 191 miliónov, čo je najviac zo všetkých animovaných filmov roku 2011.


6-Fast-Five
6, Fast Five: Už piate pokračovanie rýchlej a zbesilej jazdy zarobilo 209 miliónov dolárov, čím si zabezpečil prvenstvo medzi filmovými sériami.


5-Pirates-Caribbean-Stranger-Tides
5, Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides: Johnny Depp ako kapitán Jack Sparrow je zárukou úspechu. Kontroverzný kapitám dokázal aj bez Orlanda a Kiery zarobiť vyše 241 miliónov.


4-Hangover-Part-II
4, The Hangover Part II: Štyria chlapci, ktorí riešia problémy po opici sa do našich kín vrátili aj minulý rok. A zožali obrovský úspech. Film Vo štvorici po opici II. Zarobil dvakrát toľko ako jeho prvá časť.


3-Breaking-Dawn-Part-1
3, Breaking Dawn Part 1: Láska medzi upírom a obyčajným dievčaťom či ľúbostný trojuholník pritiahol do kín predovšetkým ženskú časť. To však stačilo na to, aby bola upírska romanca rovnocenným partnerom takým kultovým filmom ako Harry Potter či Transformers. Film zarobil 271 miliónov a to je iba jeho prvá časť.


2-Transformers-Dark-Moon
2, Transformers: Dark of the Moon: Ani absencia krásnej Megan Fox neohrozila tržby tohto filmu a so svojimi 352 zarobenými miliónmi bol druhým najúspešnejším minulého roka.


1-Harry-Potter-Deathly-Hallows-Part-2
1, Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2: Film, ktorý zarobil absolútne najviac a stal sa najnavštevovanejším filmom roka 2011. S tržbou 381miliónov dolárov sa tak pre mnohých fanúšikov uzavrela kapitola, ktorá sa začal prvým vydaním príbehu o chlapcovi s jazvou na čele.

pripravila: katarína Segešová

 

    5343

    Súvisiace články