Módny svet je fascinujúci, pre mnohých nedosiahnuteľný, pre mnohých povrchný a pre mnohých predstavuje vysnívanú destináciu. Práve preto je mu venovaná veľká pozornosť, ktorá sa pretavuje aj do tvorby seriálov a filmov. Tieto podľa nás stoja za zhliadnutie a na vytvorenie si vlastného názoru na tento ligotavý, no pritom tvrdý biznis.

 

fashionmovies

 

 

Abstract: The Art of Design

Seriál z dielne Netflix, ktorý poskytuje pohľad do rôznych sfér dizajnu. Prvá séria predstavuje napríklad dizajnéra topánok Tinker Hatfield či ilustrátora Christophera Niemanna.

 

 

Dior and I

Film, ktorý sleduje zrodenie úplne prvej couture kolekcie značky Dior pod taktovkou Rafa Simonsa. Pozoruje jeho prácu a kreatívne procesy.

 

 

Dries

Dries van Noten je bezpochyby jeden z najvýnimočnejších talentov svojej doby. Vo filme budete môcť sledovať necenzurované procesy a filozofiu dizajnéra.

 

 

Iris

Iris je najstaršou módnou ikonou, aká kedy žila. Jej entuziazmus, nadšenie z módy a života sú take nákazlivé, že si vyslúžili film.

 

 

The First Monday in May

Prvý pondelok v máji každý rok patrí populárnemu a honosnému galavečeru MET Gala. V tomto filme uvidíte, čo všetko stojí za prípravou takého večera.

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 24.máj 2019

Bolesť a sláva: Je nový Almodóvarov film...

Kamera experimentujúca s hĺbkou ostrosti, svetlom, netradičnými uhlami záberov, plných farieb. A Silné emócie. To je Almodóvar, ktorý sa opäť...


Voľný čas | 24.máj 2019

Fashion Book: Marc Jacobs Illustrated

Každého milovníka módy, dizajnu a kníh poteší najnovšia publikácia Marc Jacobs Illustrated, ktorá je ako stvorená na každý konferenčný stolík...


IRL | 23.máj 2019

Petra Nagyová: Príbeh Margaréta biela o ...

Keď sa ponoríte do čítania knihy Margaréta biela, doslova vás pohltí. Rovnako, ako rozprávanie samotnej autorky o jej živote a...


Dizajn | 22.máj 2019

Výstava Manolo Blahnik: An Enquiring Min...

Londýnska galéria a múzeum Wallace Collection otvára 10.júna zaujímavú výstavu. Venovaná je ikonickému dizajnérovi topánok, Manolovi Blahnikovi a jeho tvorbe. Rodený Španiel...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

10 tipov ako nosiť crop top

Ak ste si doteraz mysleli, že crop topy sú určené výhradne tínedžerkám, presvedčíme vás o opaku. Naš...

Exkluzívna kolekcia ku výstave Camp: Not...

Ako prvá sa na scéne objavila kniha, nasledovala ostro sledovaná akcia MET Gala a teraz je na rade e...

Výstava Camp: Notes On Fashion

MET Gala každoročne odštartuje hlavnú výstavu roka v newyorskom múzeu The Metropolitan Museum of Art...