Nakupovanie nie je len o vyberaní trendy kúskov, ale aj o celkovom zážitku z tohto procesu. Niektoré predajne dotiahli nákupný zážitok na veľmi vysokú úroveň a navštíviť ich sa oplatí, aj keď nemáte v pláne minúť tisícky eur za jediné šaty. Ktoré to sú?

 

Dover Street Market, Londýn

5 poschodí ukrytých do historickej budovy je rozdelený na malé "butiky," venované najrozličnejším značkám od Comme des Garcons až po najnovšie dizajnérske kolaborácie či militované edície. Nakupovať ich navyše budete v dizajnovom interiéri, ktorému dominuje točité schodisko.

title

 

 

Rare Market, Soul

Destinácia pre všetkých milovníkov ikonických značiek ako Chanel, Dior, ale aj pre skautov mladej módy a alternatívneho dizajnu. Moderný, čistý interiér vás presvedčí tom, že dizajnová stránka je to zvládnutá vo všetkých smeroch.

rare market

 

 

Merci, Paríž

Paríž je síce lný zaujímavých obchodíkov aj concept storov, avšak Merci má čosi do seba. Nachádza sa v bývalej továrni na tapety, preto si zachoval svoj industriálny look. Okrem módy tu nájdete aj interiérové dekorácie, kníhkupectvo a maličkú kaviareň.

merci

 

 

The Apartment, New York

Obchod, v ktorom nenájdete žiadne figuríny, výklady a propagačné materiály. Je koncipovaný ako skutočný byt, no všetko čo v ňom nájdete je na predaj. Od kresla, do ktorého ste si zhodili kabelku, až po kabáty, ktoré vysia v skrini, kúpiť si môžete skutočne všetko.

apartment

 

 

Normann, Kodaň

Napoly obchod, napoly galérie. Aj takto yb sme mohli definovať kodaňský obchod, v ktorom okrem nákupov vybavíte aj nákupy do domácnosti. Všetko je dôkladne nainštalované tak, aby ste mali pocit, že sa nachádzate na výstave a nie v obchode.

Screen Shot 2018 06 18 at 20.39.53

 

 

Bungalow Eight, Mumbaj

Pokojná oáza rozkladajúca sa na troch podlažiach vás zavedie za tými najkrajšími starožitnosťami, interiérovými doplnkami a dekoráciami. Všetko má svoj príbeh, umeleckú hodnotu a väčšinou ide o unikátne kúsky, čo je cítiť pri každom pohybe.

bungalow eight

 

 

Casa Perfect, Los Angeles

Interiéry, aké ste doteraz videli len v dizajnových časopisoch, prípadne vo vašich obľúbených filmoch či seriáloch, nájdete predajni Casa Perfect. Je zaplnená tými najkrajšími dizajnovými kúskami v rôzmych štýloch.

casa perfect

Foto: archív obchodov

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 16.júl 2018

7 kolaborácií módy a umenia

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe rôznordých kolaborácií, neznamená to, že je tento dizajnérsky prístup je záležitosťou len posledných...


Voľný čas | 12.júl 2018

Staňte sa hlavnou postavou vo filme z di...

Značka Hermés otvára novú výstavu s názvom Avec Elle v Národnom umeleckom centre v Tokiu. Nepôjde však o len takú...


Voľný čas | 11.júl 2018

V Picassovej kuchyni

Chystáte sa v lete do Barcelony? Potom by ste si nemali nechať ujsť výstavu venovanú Pablovi Picassovi. Nejde však o...


Cestovanie | 11.júl 2018

Alternatívne dovolenkové destinácie v Eu...

Letné dovolenka v Európe neznamená len preplnené pláže v Splite, Rimini či klasiku na Rodose. Starý kontinent v sebe ukrýva...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...