Nakupovanie nie je len o vyberaní trendy kúskov, ale aj o celkovom zážitku z tohto procesu. Niektoré predajne dotiahli nákupný zážitok na veľmi vysokú úroveň a navštíviť ich sa oplatí, aj keď nemáte v pláne minúť tisícky eur za jediné šaty. Ktoré to sú?

 

Dover Street Market, Londýn

5 poschodí ukrytých do historickej budovy je rozdelený na malé "butiky," venované najrozličnejším značkám od Comme des Garcons až po najnovšie dizajnérske kolaborácie či militované edície. Nakupovať ich navyše budete v dizajnovom interiéri, ktorému dominuje točité schodisko.

title

 

 

Rare Market, Soul

Destinácia pre všetkých milovníkov ikonických značiek ako Chanel, Dior, ale aj pre skautov mladej módy a alternatívneho dizajnu. Moderný, čistý interiér vás presvedčí tom, že dizajnová stránka je to zvládnutá vo všetkých smeroch.

rare market

 

 

Merci, Paríž

Paríž je síce lný zaujímavých obchodíkov aj concept storov, avšak Merci má čosi do seba. Nachádza sa v bývalej továrni na tapety, preto si zachoval svoj industriálny look. Okrem módy tu nájdete aj interiérové dekorácie, kníhkupectvo a maličkú kaviareň.

merci

 

 

The Apartment, New York

Obchod, v ktorom nenájdete žiadne figuríny, výklady a propagačné materiály. Je koncipovaný ako skutočný byt, no všetko čo v ňom nájdete je na predaj. Od kresla, do ktorého ste si zhodili kabelku, až po kabáty, ktoré vysia v skrini, kúpiť si môžete skutočne všetko.

apartment

 

 

Normann, Kodaň

Napoly obchod, napoly galérie. Aj takto yb sme mohli definovať kodaňský obchod, v ktorom okrem nákupov vybavíte aj nákupy do domácnosti. Všetko je dôkladne nainštalované tak, aby ste mali pocit, že sa nachádzate na výstave a nie v obchode.

Screen Shot 2018 06 18 at 20.39.53

 

 

Bungalow Eight, Mumbaj

Pokojná oáza rozkladajúca sa na troch podlažiach vás zavedie za tými najkrajšími starožitnosťami, interiérovými doplnkami a dekoráciami. Všetko má svoj príbeh, umeleckú hodnotu a väčšinou ide o unikátne kúsky, čo je cítiť pri každom pohybe.

bungalow eight

 

 

Casa Perfect, Los Angeles

Interiéry, aké ste doteraz videli len v dizajnových časopisoch, prípadne vo vašich obľúbených filmoch či seriáloch, nájdete predajni Casa Perfect. Je zaplnená tými najkrajšími dizajnovými kúskami v rôzmych štýloch.

casa perfect

Foto: archív obchodov

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.okt 2018

Romantická jeseň na anglickom vidieku

Jeseň je ako stvorená na predĺžený víkend, ale pokojne aj týždeň na vidieku, kde to hrá tými najkrajšími farbami. Ťažko...


Dizajn | 19.okt 2018

Aesop x Rimowa: Dokonalá cestovateľská k...

Luxusná značka Aesop sa spojila s prestížnym výrobcov batožiny, značkou Rimowa. Z tejto kolaborácie vzišla exkluzívna kolekcia kozmetických produktov v cestovateľskom balení.  


Apetít | 18.okt 2018

George Clooney a Natalie Dormer hviezdam...

George Clooney sa vracia na obrazovky ako ambasádor Nespresso. V krátkom filme Výprava si na seba oblečie rytiersku zbroj a svoje služby...


Dizajn | 18.okt 2018

Rodarte oblieka Barbie!

Značka Rodarte má množstvo fanúšikov po celom svete, nájdu sa medzi nimi známe osobnosti ako Natalie Portman či Kirsten Dunst...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...