Existuje niečo lepšie ako sin a pláži, pri bazéne alebo večer na terase prečítať dobrú knihu s pútavým príbehom? Presne take sme našli aj v kategórii historické romány, ktoré by ste si rozhodne mali pribaliť aj do svojej dovolenkovej batožiny.

 

titl

 

 

Veľký Gatsby: F.S.Fitzgerald

Obdobie tých najtrblietavejších, najhonosnejších žúrov zachytené na kultovom diele amerického spisovateľa F.Scotta Fitzgeralds. Presuňte sa v čase do 20.rokov a objavte contrast medzi elitou Long Islandu a nezávislou strednou vrstvou. To všetko doplnené o zamotanú lovestory.

1

 

 

Láska slečny Elliotovej, Jane Austen

Nie veľmi známe dielo Jane Austen, avšak určite stojí za prečítanie. Dej sa odohráva v 19.storočí v Anglicku, a zachytáva ďalšiu dramatickú lovestory medzi Anne Elliotovou a chudobným kapitánom britského námorníctva. Do toho sa zamotá Annina kamarátka Lady Russel, ktorá ju presvedčí, aby odmietla zásnuby s kapitánom. Po rokoch sa dvaja zaľúbenci opäť stretávajú, avšak v kontrastných rolách- Annina rodina je na pokraji krachu a kapitán je bohatým mládencom. Ako sa príbeh skončí?

3

 

 

Láska v čase cholery, Gabriel García Marquéz

V prístavnom mestečku v Karibskom mori sa odohráva ľúbostný príbeh medzi Florentinom Ariza a Ferminou Daza, ktorý sa odohráva od tínedžerských čias až po dospelosť. Tajný vzťah sa však začne rúcať, keď Ferminin otec objaví telegraphy a prinúti ju odsťahovať sa. Čitateľ by čakal, že hneď v dospelosti sa dajú veci do poriadku, avšak život má pre dvojicu pripravených množstvo neočakávaných udalostí.

2

 

 

Na ceste, Jack Kerouac

Hlavné postavy v knihe, rozprávač Sal Paradise a jeho kamarát Dean Moriarty. Obaja sú odhodlaní objavovať svet a svoju nezávisloť počas dobrodružstiev na cestách. Dej sa odohráva v rokoch 1947-1950 a je rozdelený na 5 častí, ktoré opisujú konkrétne road tripy. Príbeh má množstvo prvkov autobiografie a jazzovej éry, no pritom predstavuje úplne novú generáciu beatnikov.

4

 

 

Milenec Lady Chatterleyovej, D.H. Lawrence

Príbeh opisuje milostné romániky Lady Chatterleyovej, ktorej manžel v dôsledku vojnového zranenia ochrnul od pásu dole. Lady si tak musí svoju frustráciu uspokojiť niekde inde, najskôr to skúsi s prvým milenocm, ktorý ju však nedokáže uspokojiť, no s druhým dokonca splodí dieťa. Román bol napísaný v roku 1928 a dokonca patril medzi zakázané diela až do 1960. Dnes je však považovaný za kultový príbeh a je pozitívne hodnotený aj literárnymi kritikmi.

5

Foto: archív vydavateľstiev

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 31.máj 2020

Ako bude vyzerať cestovanie po pandémii?

Neviete sa dočkať, kedy konečne vzlietnete a vydáte sa na svoju prvú cestu do zahraničia po pandémii? Alebo ste v tomto smere...


Voľný čas | 30.máj 2020

Kvety pomáhajú psychike

Patríte k milovníkom izbových rastlín a kvetín? Alebo ste naopak zástancovia minimalizmu, v ktorom sa nenájde priestor pre rastliny? V oboch prípadoch by ste...


Voľný čas | 27.máj 2020

Prenájom luxusných vozidiel na biznis i ...

Chystáte sa na dôležité obchodné rokovanie do zahraničia alebo v rámci Slovenska? Potrebujete sa vkusne a originálne prezentovať? Naplánujte si...


IRL | 26.máj 2020

Barbara Randušková: Väčšinu „problémov“ ...

„Keď sa do seba hlboko ponoríš, objavíš veci, ktoré si nikdy nevidela. Niektoré ťa desia, niektoré ťa prekvapia a ty...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Ako nosiť športové sandále?

Vnímanie turistických sandálov sa v poslednej dobe zmenilo o 180 stupňov. Kedysi nenáviden...

Jarné účesy z Instagramu

Účesy, ktoré zvládne každý. Môžete si nimi skrášliť prácu z domu alebo sa v nich vybrať do...

Must-have kúsky na jar

Ak plánujete svoj jarný či letný šatník dopĺňať, máme pre vás 12 tipov. Do týchto kúskov sa túto sez...