Existuje niečo lepšie ako sin a pláži, pri bazéne alebo večer na terase prečítať dobrú knihu s pútavým príbehom? Presne take sme našli aj v kategórii historické romány, ktoré by ste si rozhodne mali pribaliť aj do svojej dovolenkovej batožiny.

 

titl

 

 

Veľký Gatsby: F.S.Fitzgerald

Obdobie tých najtrblietavejších, najhonosnejších žúrov zachytené na kultovom diele amerického spisovateľa F.Scotta Fitzgeralds. Presuňte sa v čase do 20.rokov a objavte contrast medzi elitou Long Islandu a nezávislou strednou vrstvou. To všetko doplnené o zamotanú lovestory.

1

 

 

Láska slečny Elliotovej, Jane Austen

Nie veľmi známe dielo Jane Austen, avšak určite stojí za prečítanie. Dej sa odohráva v 19.storočí v Anglicku, a zachytáva ďalšiu dramatickú lovestory medzi Anne Elliotovou a chudobným kapitánom britského námorníctva. Do toho sa zamotá Annina kamarátka Lady Russel, ktorá ju presvedčí, aby odmietla zásnuby s kapitánom. Po rokoch sa dvaja zaľúbenci opäť stretávajú, avšak v kontrastných rolách- Annina rodina je na pokraji krachu a kapitán je bohatým mládencom. Ako sa príbeh skončí?

3

 

 

Láska v čase cholery, Gabriel García Marquéz

V prístavnom mestečku v Karibskom mori sa odohráva ľúbostný príbeh medzi Florentinom Ariza a Ferminou Daza, ktorý sa odohráva od tínedžerských čias až po dospelosť. Tajný vzťah sa však začne rúcať, keď Ferminin otec objaví telegraphy a prinúti ju odsťahovať sa. Čitateľ by čakal, že hneď v dospelosti sa dajú veci do poriadku, avšak život má pre dvojicu pripravených množstvo neočakávaných udalostí.

2

 

 

Na ceste, Jack Kerouac

Hlavné postavy v knihe, rozprávač Sal Paradise a jeho kamarát Dean Moriarty. Obaja sú odhodlaní objavovať svet a svoju nezávisloť počas dobrodružstiev na cestách. Dej sa odohráva v rokoch 1947-1950 a je rozdelený na 5 častí, ktoré opisujú konkrétne road tripy. Príbeh má množstvo prvkov autobiografie a jazzovej éry, no pritom predstavuje úplne novú generáciu beatnikov.

4

 

 

Milenec Lady Chatterleyovej, D.H. Lawrence

Príbeh opisuje milostné romániky Lady Chatterleyovej, ktorej manžel v dôsledku vojnového zranenia ochrnul od pásu dole. Lady si tak musí svoju frustráciu uspokojiť niekde inde, najskôr to skúsi s prvým milenocm, ktorý ju však nedokáže uspokojiť, no s druhým dokonca splodí dieťa. Román bol napísaný v roku 1928 a dokonca patril medzi zakázané diela až do 1960. Dnes je však považovaný za kultový príbeh a je pozitívne hodnotený aj literárnymi kritikmi.

5

Foto: archív vydavateľstiev

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 22.okt 2019

Minimalism/Maximalism: Módny svet extrém...

Striedanie minimalistického a maximalistického prístupu v módnom dizajne je zjavné už v hlbokej histórii. Napriek tomu, že tieto smery predstavujú...


Cestovanie | 18.okt 2019

Strašidelné destinácie v Európe

Máte radi tajomno, jemne strašidelnú či dokonca hororovú atmosféru? Ku Dušičkám a Halloweenu tak trochu aj patrí. Niekedy nám ju dokážu...


Dizajn | 18.okt 2019

Knihy ako dekorácia

Dali ste na odporúčania Knihomoľky Džejny a nejako sa vám zrazu doma nazbieralo množstvo kníh? Ak neviete čo s nimi, ale nechcete...


Voľný čas | 18.okt 2019

Guerlain a UNESCO budú spoločne chrániť ...

Čo vám ako prvé napadne, keď sa povie Guerlain? Možno je to práve včela, ktorá je symbolom tejto značky v tých...

predplatne

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Kristína Tormová: Žijem vo svojej bublin...

„Naučila som sa hovoriť nie a odísť, keď sa necítim dobre. Veriť svojej intuícii a nebáť sa,“ hovorí...

TOP 5 potlačí sezóny

Po všetkých tých logách a sloganoch, ktoré nosíme už nejakú dobu, sa túto jeseň môžeme tešiť na...

5 kombinácií šiat a čižiem

Ráno nie je čas strácať čas a pokiaľ ste si aj vy zvykli lámať hlavu nad tým, aké čižmy zvoliť ...