Dovolenka bez dobrej knihy sa snáď nedá ani predstaviť. Pokiaľ už máte “zbalenú” nový diel obľúbeného trilleru, prípadne najnovšiu “evitovku,” nezabudnite pribaliť aj kúsok módneho sveta.

 

summerreading

 

 

Pre milovníčky Diabol nosí pradu: Keď vám dá život Lululemonky- Lauren Weisberger

Autorka obľúbenej knihy a následne jej filmového spracovania, Lauren Weisberger, pripravila pre svoje čitateľky ďalší klenot do zbierky. Príbeh tento krát nasleduje pracovný aj osobný svet Emily Charlston, asistentky Mirandy Priestly o niekoľko rokov neskôr. Kniha síce vychádza až 5.júna, no pokiaľ vám nerobí problém angličtina, poznačte si tento dátum a o ideálne, oddychové čítanie na pláži máte postarané.

1

 

 

Módna biografia: D.V.- Diana Vreeland

Dnes už ikonická editorka prestížnych módnych magazínov vo svojej biografii spomína na módu, žurnalistiku a ich prepojenie, ktoré je sprevádzané jej typickým humorom. Ideálna voľba pre tie z nás, ktoré rady získajú zákulisné informácie zo sveta módy, no zárovn sa naučia nové informácie z fungovania módneho priemyslu.

3

 

 

Z histórie: Škaredá krása: Helena Rubinstein, L’Oréal a vymazaná história krásy, Ruth Brandon

Historička Ruth Brandon porovnáva dve kontrastné značky, ktoré dnes tvoria jednu globálnu spoločnosť. Na jednej strane je to Helena Rubinstein založená židovskou rodinou, ktorá podporovala girl power, a na druhej L’Oréal vedený Eugénom Schullerom, nacistickým kolaborantom. V knihe autorka opisuje temnotu, v ktorej sa rodila krása.

4

 

 

Pre cestovateľky: Where Stylists Shop: The Fashion Insider’s Ultimate Guide

Pokiaľ patríte k typu cestovateliek, ktoré si z každej svojej cesty jednoducho musia priniesť nejaký zaujímavý kúsok, kniha Where Stylists Shop je ako pre vás! Objavte lokality po celom svete, kde nájdete tie najunikátnejšie kúsky, pre ktoré cestujú stylisti z celého sveta. Sprievodca najlepšími lokalitami, butikmi, webstránkami, ale aj značkami a výpredajmi sa stane vašou módnou bibliou.

5

 

 

Pre budúce módne ikony: The Curated Closet: Discover Your Personal Style and Build Your Dream Wardrobe, Anuschka Rees

Rozmýšľate nad zmenou imidžu alebo chcete jednoducho premeniť svoj šatník na ultimátny sen každej módnej ikony? Pomôže vám v tom kniha od módnej bloggery Anuschky Rees. Zaručene tu nenájdete žiadne cliché ani poučky, ale interaktívnym spôsobom objavíte svoj vlastný unikátny štýl. Po návrate z dovolenky sa tak môžete pustiť do budovania nového šatníku snov.

6

Foto: archív vydavateľstiev

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 17.aug 2018

Prírodné úkazy, ktoré pomaly miznú

Aký lepší dôvod na cestovanie existuje, než to, že o pár rokov niektoré prírodné úkazy, miesta a mestá úplne zmiznú...


Cestovanie | 16.aug 2018

Kde dovolenkujú módne bloggerky?

Kto iný vám poradí lepšie pri výbere štýlovej dovolenkovej destinácie, ako módne bloggerky? Pozreli sme sa kde dovolenkovali ikony ako...


Voľný čas | 16.aug 2018

Najlepšie miesta na život

Každý z nás má svoje vysnívaný mesto alebo miesto, kde by chcel žiť. Zatiaľ nás individuálne ovplyvňujú rôzne subjektívne faktory...


Cestovanie | 15.aug 2018

Najkrajšie turistické trate na svete

Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...