Dovolenka bez dobrej knihy sa snáď nedá ani predstaviť. Pokiaľ už máte “zbalenú” nový diel obľúbeného trilleru, prípadne najnovšiu “evitovku,” nezabudnite pribaliť aj kúsok módneho sveta.

 

summerreading

 

 

Pre milovníčky Diabol nosí pradu: Keď vám dá život Lululemonky- Lauren Weisberger

Autorka obľúbenej knihy a následne jej filmového spracovania, Lauren Weisberger, pripravila pre svoje čitateľky ďalší klenot do zbierky. Príbeh tento krát nasleduje pracovný aj osobný svet Emily Charlston, asistentky Mirandy Priestly o niekoľko rokov neskôr. Kniha síce vychádza až 5.júna, no pokiaľ vám nerobí problém angličtina, poznačte si tento dátum a o ideálne, oddychové čítanie na pláži máte postarané.

1

 

 

Módna biografia: D.V.- Diana Vreeland

Dnes už ikonická editorka prestížnych módnych magazínov vo svojej biografii spomína na módu, žurnalistiku a ich prepojenie, ktoré je sprevádzané jej typickým humorom. Ideálna voľba pre tie z nás, ktoré rady získajú zákulisné informácie zo sveta módy, no zárovn sa naučia nové informácie z fungovania módneho priemyslu.

3

 

 

Z histórie: Škaredá krása: Helena Rubinstein, L’Oréal a vymazaná história krásy, Ruth Brandon

Historička Ruth Brandon porovnáva dve kontrastné značky, ktoré dnes tvoria jednu globálnu spoločnosť. Na jednej strane je to Helena Rubinstein založená židovskou rodinou, ktorá podporovala girl power, a na druhej L’Oréal vedený Eugénom Schullerom, nacistickým kolaborantom. V knihe autorka opisuje temnotu, v ktorej sa rodila krása.

4

 

 

Pre cestovateľky: Where Stylists Shop: The Fashion Insider’s Ultimate Guide

Pokiaľ patríte k typu cestovateliek, ktoré si z každej svojej cesty jednoducho musia priniesť nejaký zaujímavý kúsok, kniha Where Stylists Shop je ako pre vás! Objavte lokality po celom svete, kde nájdete tie najunikátnejšie kúsky, pre ktoré cestujú stylisti z celého sveta. Sprievodca najlepšími lokalitami, butikmi, webstránkami, ale aj značkami a výpredajmi sa stane vašou módnou bibliou.

5

 

 

Pre budúce módne ikony: The Curated Closet: Discover Your Personal Style and Build Your Dream Wardrobe, Anuschka Rees

Rozmýšľate nad zmenou imidžu alebo chcete jednoducho premeniť svoj šatník na ultimátny sen každej módnej ikony? Pomôže vám v tom kniha od módnej bloggery Anuschky Rees. Zaručene tu nenájdete žiadne cliché ani poučky, ale interaktívnym spôsobom objavíte svoj vlastný unikátny štýl. Po návrate z dovolenky sa tak môžete pustiť do budovania nového šatníku snov.

6

Foto: archív vydavateľstiev

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 14.jún 2019

Najlepšie alternatívy AirBnB

Dovolenková sezóna je tu, no pokiaľ nie ste fanúšikom cestovných kancelárií a svoje letné dobrodružstvá plánujete samostatne, určite hľadáte ubytovanie...


Dizajn | 13.jún 2019

História pánskej módy vo výstave

Pitti Uomo je najdôležitejšou módnou akciou venovanou pánskej móde. Preto nie je vôbec prekvapujúce, že organizátori pri tejto príležitosti otvárajú...


Cestovanie | 13.jún 2019

Najlepšie európske ostrovy

Svet je plný nádherných destinácií, ktoré vynikajú rozličnými faktormi. Niektoré sa pýšia svojou históriou, iné modernou architektúrou či panenskou prírodou...


Dizajn | 12.jún 2019

Archívna výstava Louis Vuitton

Louis Vuitton otvára svoje 160-ročné archívy a pozýva do nich celú módnu verejnosť! Vďaka výstave s názvom Louis Vuitton X...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Leto farebnej čipky

Keď sa povie čipka, väčšine z nás okamžite napadne biela. Je to nesmrteľná kombinácia, ktorú milujú ...

Ako nosiť oranžovú?

Farbou roka sa síce stala Living Coral, no jej odvážnejšia sestra, oranžová, je bezpochyby farbou le...

Ako nosiť široké nohavice?

Toto leto zabudnite na všetky skinny modely nohavíc vo vašom šatníku a namiesto toho zvoľte tie širo...