Dovolenka bez dobrej knihy sa snáď nedá ani predstaviť. Pokiaľ už máte “zbalenú” nový diel obľúbeného trilleru, prípadne najnovšiu “evitovku,” nezabudnite pribaliť aj kúsok módneho sveta.

 

summerreading

 

 

Pre milovníčky Diabol nosí pradu: Keď vám dá život Lululemonky- Lauren Weisberger

Autorka obľúbenej knihy a následne jej filmového spracovania, Lauren Weisberger, pripravila pre svoje čitateľky ďalší klenot do zbierky. Príbeh tento krát nasleduje pracovný aj osobný svet Emily Charlston, asistentky Mirandy Priestly o niekoľko rokov neskôr. Kniha síce vychádza až 5.júna, no pokiaľ vám nerobí problém angličtina, poznačte si tento dátum a o ideálne, oddychové čítanie na pláži máte postarané.

1

 

 

Módna biografia: D.V.- Diana Vreeland

Dnes už ikonická editorka prestížnych módnych magazínov vo svojej biografii spomína na módu, žurnalistiku a ich prepojenie, ktoré je sprevádzané jej typickým humorom. Ideálna voľba pre tie z nás, ktoré rady získajú zákulisné informácie zo sveta módy, no zárovn sa naučia nové informácie z fungovania módneho priemyslu.

3

 

 

Z histórie: Škaredá krása: Helena Rubinstein, L’Oréal a vymazaná história krásy, Ruth Brandon

Historička Ruth Brandon porovnáva dve kontrastné značky, ktoré dnes tvoria jednu globálnu spoločnosť. Na jednej strane je to Helena Rubinstein založená židovskou rodinou, ktorá podporovala girl power, a na druhej L’Oréal vedený Eugénom Schullerom, nacistickým kolaborantom. V knihe autorka opisuje temnotu, v ktorej sa rodila krása.

4

 

 

Pre cestovateľky: Where Stylists Shop: The Fashion Insider’s Ultimate Guide

Pokiaľ patríte k typu cestovateliek, ktoré si z každej svojej cesty jednoducho musia priniesť nejaký zaujímavý kúsok, kniha Where Stylists Shop je ako pre vás! Objavte lokality po celom svete, kde nájdete tie najunikátnejšie kúsky, pre ktoré cestujú stylisti z celého sveta. Sprievodca najlepšími lokalitami, butikmi, webstránkami, ale aj značkami a výpredajmi sa stane vašou módnou bibliou.

5

 

 

Pre budúce módne ikony: The Curated Closet: Discover Your Personal Style and Build Your Dream Wardrobe, Anuschka Rees

Rozmýšľate nad zmenou imidžu alebo chcete jednoducho premeniť svoj šatník na ultimátny sen každej módnej ikony? Pomôže vám v tom kniha od módnej bloggery Anuschky Rees. Zaručene tu nenájdete žiadne cliché ani poučky, ale interaktívnym spôsobom objavíte svoj vlastný unikátny štýl. Po návrate z dovolenky sa tak môžete pustiť do budovania nového šatníku snov.

6

Foto: archív vydavateľstiev

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 20.aug 2019

Nábytok ako talizman

Pokiaľ vám meno Tim Labenda nič nehovorí, nezúfajte. Nie je známy pred masami, ale v zákulisí módy je rešpektovaným profesionálom. Nepatrí...


Dizajn | 14.aug 2019

Off-White uvádza kolekciu bytových dopln...

“HOME”, tak sa volá kolekcia bytových doplnkov zančky Off-White, ktorá je exkluzívne dostupná v butiku značky na gréckom ostrove Mykonos...


Gastro | 13.aug 2019

Mansur Gavriel a Ladurée otvorili spoloč...

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Ladurée? Pravdepodobne to budú ich makrónky v najrôznejších farbách. Newyorskú značku Mansur...


Gastro | 10.aug 2019

Najlepšie vitamíny pre pleť

Koľko vitamínov máte vo svojich kozmetických produktoch? Vitamín C sa už dnes stal jedným z najväčších must-haves a rovnako na...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Európske destinácie pre milovníkov vodný...

Ak opaľovanie nie je vaša predstava letnej dovolenky, ale skôr túžite po športovom vyžití, poradíme ...

Najlepšie plážové kluby na svete

Dobrodružná alebo pohodová dovolenka? Nech už je vaša preferencia akákoľvek, stavíme sa, že z č...

Cestovateľské aplikácie pre každý typ ce...

Každú sféru nášho života zasahujú technológie. Výnimkou nie je ani cestovanie, čo určite poznáme vše...