Dovolenka bez dobrej knihy sa snáď nedá ani predstaviť. Pokiaľ už máte “zbalenú” nový diel obľúbeného trilleru, prípadne najnovšiu “evitovku,” nezabudnite pribaliť aj kúsok módneho sveta.

 

summerreading

 

 

Pre milovníčky Diabol nosí pradu: Keď vám dá život Lululemonky- Lauren Weisberger

Autorka obľúbenej knihy a následne jej filmového spracovania, Lauren Weisberger, pripravila pre svoje čitateľky ďalší klenot do zbierky. Príbeh tento krát nasleduje pracovný aj osobný svet Emily Charlston, asistentky Mirandy Priestly o niekoľko rokov neskôr. Kniha síce vychádza až 5.júna, no pokiaľ vám nerobí problém angličtina, poznačte si tento dátum a o ideálne, oddychové čítanie na pláži máte postarané.

1

 

 

Módna biografia: D.V.- Diana Vreeland

Dnes už ikonická editorka prestížnych módnych magazínov vo svojej biografii spomína na módu, žurnalistiku a ich prepojenie, ktoré je sprevádzané jej typickým humorom. Ideálna voľba pre tie z nás, ktoré rady získajú zákulisné informácie zo sveta módy, no zárovn sa naučia nové informácie z fungovania módneho priemyslu.

3

 

 

Z histórie: Škaredá krása: Helena Rubinstein, L’Oréal a vymazaná história krásy, Ruth Brandon

Historička Ruth Brandon porovnáva dve kontrastné značky, ktoré dnes tvoria jednu globálnu spoločnosť. Na jednej strane je to Helena Rubinstein založená židovskou rodinou, ktorá podporovala girl power, a na druhej L’Oréal vedený Eugénom Schullerom, nacistickým kolaborantom. V knihe autorka opisuje temnotu, v ktorej sa rodila krása.

4

 

 

Pre cestovateľky: Where Stylists Shop: The Fashion Insider’s Ultimate Guide

Pokiaľ patríte k typu cestovateliek, ktoré si z každej svojej cesty jednoducho musia priniesť nejaký zaujímavý kúsok, kniha Where Stylists Shop je ako pre vás! Objavte lokality po celom svete, kde nájdete tie najunikátnejšie kúsky, pre ktoré cestujú stylisti z celého sveta. Sprievodca najlepšími lokalitami, butikmi, webstránkami, ale aj značkami a výpredajmi sa stane vašou módnou bibliou.

5

 

 

Pre budúce módne ikony: The Curated Closet: Discover Your Personal Style and Build Your Dream Wardrobe, Anuschka Rees

Rozmýšľate nad zmenou imidžu alebo chcete jednoducho premeniť svoj šatník na ultimátny sen každej módnej ikony? Pomôže vám v tom kniha od módnej bloggery Anuschky Rees. Zaručene tu nenájdete žiadne cliché ani poučky, ale interaktívnym spôsobom objavíte svoj vlastný unikátny štýl. Po návrate z dovolenky sa tak môžete pustiť do budovania nového šatníku snov.

6

Foto: archív vydavateľstiev

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 05.júl 2020

Ako sa starať o izbové rastliny v letnýc...

Izbové rastliny si vyžadujú úplne iný prístup k starostlivosti v lete ako v zime. Čo teda potrebujú počas vyšších teplôt v lete? Dostatok vlahy...


Dizajn | 05.júl 2020

Dior otvára exkluzívny pop-up na Capri

Taliansky ostrov Capri je populárnou dovolenkovou destináciou Európanov, ale aj svetových celebrít. Je plný nádherných výhľadov, dramatických útesov, ovocných stromov...


Dizajn | 04.júl 2020

Surfovanie s Burberry

Keď sa luxusné módne domy objavia vo svete dizajnu najrôznejších produktov, vždy to stojí za to. Značka Saint Laurent pravidelne...


Gastro | 01.júl 2020

Letné drinky pre krajšiu pleť

So stúpajúcimi teplotami stúpa aj naša spotreba vody, alebo teda, mala by stúpať. Len dostatočne hydratovaný organizmus totiž dokáže správne...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...