Najväčšie módne podujatie na Slovensku- Fashion LIVE! Sa po prvýkrát objaví v kinosálach. Spoločne s nákupnym centrom Aupark totiž prináša na Slovensko filmový festival venovaný móde. Počas štyroch dní tak budeme môcť nahliadnuť do zákulisia tvorby domácich aj svetových dizajnérov.

 

flff

 

 

Štvordňový filmový maratón celkovo predstaví 35 filmov a krátkych videí, ktoré predvedú módu aj ako súčasť umenia. Fashion LIVE! Film Festival otvorí film The Gospel According to André, ktorý zachytáva život renomovaného stylistu André Leona Talleyho. Po jeho boku sa objavia aj ikona ako Anna Wintour či Tom Ford.

 

Fashion LIVE Film Festival The Gospel According to Andre

 

Jedinečný festival však ponúkne omnoho viac. Budete mať možnosť nahliadnuť do zákulisia, každodenného života v módnom priemysle, ktorý je síce plný lesku a pozlátka, avšak má aj svoju odvrátenú podobu.

 

Fashion LIVE Film Festival

 

Fashion LIVE! Film Festival je rozdelený do štyroch kategórií podľa témy. Sekcia Fashion ikony sa bude venovať známym dizajnérom a osobnostiam z módneho priemyslu a tešiť sa tak môžete na filmy ako  House of Z, We Margiela, Iris, Vivienne Westwood: Do It Yourself a ďalšie.

O téme udržateľnej, etickej móde a recyklácii sa dozvieme prostredníctvom sekcie Sustainable Fashion, ktorá predstaví filmy ako Slowing Down Fast Fashion či Out of Fashion.

Svoje miesto na festivale si našla aj domáca tvorba a sekcia Slovenské a české fashion filmy predstaví okrem ikonických dizajnérov aj mladú krv.

Selekcia z filmového festivalu Fashionclash predstaví výber filmov z holandského filmového festivalu, ktorá je plná rôznorodosti.

Fashion LIVE! Film Festival sa bude konať od 18. do 21.4. v bratislavskom Auparku a lístky sa dostanú do predaja už tento týždeň. Nezabudnite preto sledovať stránky cinemacity.sk, aby ste si stihli uchmatnúť tie svoje.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.jan 2020

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by ste nemali prehliadnuť. Mnoho z nich je nadčasových...


Cestovanie | 17.jan 2020

Najkrajšie horské hotely

Nedostatok snehu nás mnohých núti vycestovať do hôr, častokrát za hranice, kde hľadáme aspoň kúsok tej čarovnej rozprávkovej krajiny, o ktorej...


Dizajn | 15.jan 2020

Kúpeľňové trendy na rok 2020

Kúpeľňa je ako také privátne spa. Teda, aspoň by sme sa mali snažiť, aby sme sa v nej tak cítili. Preto...


Voľný čas | 15.jan 2020

Najkrajšie diáre na rok 2020

Aj keď z nového roku ubehli už viac ako dva týždne, neznamená to, že je neskoro na správnu organizáciu. K novému roku...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...