Nový rok prináša so sebou ideálnu možnosť ako začať žiť lepšie, zdravšie, organizovanejšie, šťastnejšie. Hovorí sa, že pokiaľ chcete mať v živote poriadok, začať by ste mali od svojho domova. A keďže šatník je zrejme pre mnohé z nás dôležitým elementom, poradíme vám ako doň priniesť organizáciu a poriadok. 

 

closet

 

1. Vyhoďte nepotrebné veci

Pri triedení vašich kúskov si zakaždým položte otázkz: prináša mi toto tričko/ sukňa/ kabelka radosť? Ak je odpoveď áno, spomeňte si, kedy naposledy ste ich mali na sebe. Ak je odpoveď "neviem", prípadne "nikdy" alebo "pred štyroma rokmi na oslave," zbavte sa ich. Neznamená to, že ich automaticky musíte vyhodiť, podarujte ich mladšej sestre, kamoške, ktorá nosí väčšie číslo alebo darujte na charitu a ak ide o drahší kúsok, skúste ho predajť v online aukciách či na špecilizovaných stránkach.

 

2. Investujte do organizačných pomôcok

Po tom, ako ste sa zbaviť zbytočností, na rade je uložiť a roztriedoť to, čo vám ostalo. Začnite tým, čoho máte najmenej, napríklad ak máte 2-3 zimné bundy, pokojne im ako prvým vymyslite miesto. Takto sa postupne dostanete k tým najpočetnejším kúskom, a podľa toho či to s topánky, kabelky alebo spodná bielizeň, zvoľte správne triediace pomôcky. Závesné držiaky na topánky vám poskytnú dostatok pristoru na uskladnenie a navyše udržia topánky čisté. Deliace priehradky do zásuvok vám zase oddelia ponožky od podprsenok. Podobných organizérov je na trhu množstvo a využiť sa dajú takmer na čokoľvek.

 

3. Oddeľte zimný a letný šatník

Pokiaľ zápasite s malým šatníkom, zamyslite sa nad možnosťou vyčlenenie sezónnych vecí, ktoré zo šatníka odstránite. Pokiaľ zúfalo potrebujete viac priestoru, vyskúšajte to s vákuovými obalmi, ktoré ich objem zminimalizujú, udržia ich čisté.

 

4. Naučte sa skladať

Spôsob, akým uskladňujete svoje veci je takisto dôležitý pretože vytvára ilúziu (ne)poriadku. Ideálne by bolo naučiť sa skladať tak, aby ste vytvárali symetrícké komíny v policiach, vďaka čomu by váš šatník alebo skriňa vyzerali zakaždým upratane. Na YouTube je nespočetné množstvo videí, ktoré vás to rýchlo naučia.

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 17.júl 2018

10 street-food jedál zo sveta

Zvyknete ochutnávať lokálnu kuchyňu popri cestovaní? Pokiaľ áno, poteší vás náš zoznam street-food jedál, ktoré nájdete po celom svete.   Bánh Mì...


Dizajn | 16.júl 2018

7 kolaborácií módy a umenia

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe rôznordých kolaborácií, neznamená to, že je tento dizajnérsky prístup je záležitosťou len posledných...


Voľný čas | 12.júl 2018

Staňte sa hlavnou postavou vo filme z di...

Značka Hermés otvára novú výstavu s názvom Avec Elle v Národnom umeleckom centre v Tokiu. Nepôjde však o len takú...


Voľný čas | 11.júl 2018

V Picassovej kuchyni

Chystáte sa v lete do Barcelony? Potom by ste si nemali nechať ujsť výstavu venovanú Pablovi Picassovi. Nejde však o...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...