Glastonbury, Coachella či Lollapalooza, toto sú festivaly, ktoré rezonujú v ušiach takmer každého človeka na svete. Avšak existujú ďalšie, nezvyčajné, ktoré by si zaslúžili našu pozornosť.

Into the Valley

V estónskom mestečku Rummu zase nájdete festival elektronickej hudby, ktorý sa odohráva v bývalej väznici. Aj napriek tomu vás prekvapí idylický výhľad na skalnaté útesy a pokojnú vodu, ktoré podčiarkujú dramatickú atmosféru. Lokálna kuchyňa, umenie a kultúra tu majú takisto svoje miesto.

traena

 

Traena

Najstaršia rybárska dedina v Nórsku je netradičnou voľbou pre hudobný festival, no o to jedinečnejší zážitok si z neho odnesiete. Traena sa nachádza na ostrove, ktorý je od pevniny vzdialený 65 kilometrov a festival sa na ňom koná už od roku 2004. Okrem toho, že sa o váš hudobný zážitok postarajú hviezdy ako Damien Rice si tiež môžete vychutnať ranné hodiny jógy či gurmánsky seafood.

traena

 

Houghton

Novinka v Norfolku, ktorá je zaplavená umením a nielen tým hudobným. Festival je venovaný aj výtvarnému umeniu vrátane sochárstva. Nájdete ho v obklopení lesa neďaleko parku, vďaka čomu máte postarané o naozaj netradičný zážitok.

houghton

 

Fuji Rock

Názov festival pochádza z roku 1997, kedy sa pôvodne odohrával v pohorí Fuji. Avšak od 1999 sa presunul do lyžiarskeho stredisko Naeba, no svoje meno si ponechal. Japonský festival pravidelne pritiahne mená ako Bjork či Gorillaz, no okrem toho ponúka množstvo sprievodného programu.

fuji rock

 

Howlin Fling

Festival, ktorý je prístupný iba loďou sa odohráva na ostrove Eigg. Na ich stránke sa okrem iného dočítate, že “je určený iba pre pár stovák ľudí, nemá SBS, políciu ani sponzorov,” práve preto poteší najmä tých, ktorí hľadajú niečo iné.

howlin fling

Foto: archív festivalov

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 16.júl 2018

7 kolaborácií módy a umenia

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe rôznordých kolaborácií, neznamená to, že je tento dizajnérsky prístup je záležitosťou len posledných...


Voľný čas | 12.júl 2018

Staňte sa hlavnou postavou vo filme z di...

Značka Hermés otvára novú výstavu s názvom Avec Elle v Národnom umeleckom centre v Tokiu. Nepôjde však o len takú...


Voľný čas | 11.júl 2018

V Picassovej kuchyni

Chystáte sa v lete do Barcelony? Potom by ste si nemali nechať ujsť výstavu venovanú Pablovi Picassovi. Nejde však o...


Cestovanie | 11.júl 2018

Alternatívne dovolenkové destinácie v Eu...

Letné dovolenka v Európe neznamená len preplnené pláže v Splite, Rimini či klasiku na Rodose. Starý kontinent v sebe ukrýva...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...