Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 1. august 2017

5 farieb, ktoré potrebuje vaša domácnosť

Dekorujete, zariaďujete alebo rekonštruujete? Určite sa potom zamýšľate nad výberom farieb do svojho domova.

5 farieb, ktoré potrebuje vaša domácnosť

Dekorujete, zariaďujete alebo rekonštruujete? Určite sa potom zamýšľate nad výberom farieb do svojho domova. Ktoré však vaša domácnosť nevyhnutne potrebuje?

 

 

Žltá

Farba, ktorá vám okamžite zdvihne náladu. Navodzuje priateľský dojem, je veselá a presvetľuje. Niektoré štúdie dokonca tvrdia, že vplýva na tvorbu serotonínu čím zlepšuje náladu. Svetlé a jemné odtiene žltej navyše stimulujú kreativitu, no okrem pracovísk sa odporúča napríklad aj do kúpeľní a spální. Dokonale vynikne napríklad na sivej, ktorá ju nechá naplno zažiariť.

 

Zelená

Zelená je podľa Pantone farbou tohto roku, no navyše má upokojujúce účinky kvôli tomu, že pripomína prírodu. Svetlejšie tóny zelenej zlepšujú koncentráciu a pomáhajú zrelaxovať, zatiaľ čo výraznejšie odtiene zase stimulujú produktivitu. Odporúča sa preto odtiene mixovať a použiť viacero z nich v jednej miestnosti, vďaka čomu dostane prírodný nádych.

 

Modrá

Upokojuje telo aj dušu a Pantone dokonca určilo odtieň modrej ako oficiálnu farbu optimizmu. Symbolizuje vernosť a dôveru. Niektorí ľudia majú dokonca v modrých miestnostiach lepší výkon vďaka jej upokojujúcemu vplyvu, ktorý zlepšuje koncentráciu. Modrá je však ideálna farba pre kúpeľne, študovne či spálne. Pre dosiahnutie teplejšej atmosféry však siahnite po teplých odtieňoch modrej.

 

Ružová

Svetlo ružová odráža nežnosť a citlivosť. Je farbou romantiky a zmyselnosti. Výrazná ružová je optimistická, zábavná, energická a inšpirujúca. Preto je ideálnou farbou pre obývačky, jedálne a spálne. Avšak niekedy dokáže opticky zmenšiť priestor, preto ju využite v priestranných izbách s dostatkom svetla.

 

Červená

Výrazná a odvážna farba, ktorá je ideálna pre tých z nás, ktorý vedia čo chcú. Hodí sa najmä pri dekorovaní miestnosti pretože si vyžaduje veľa pozornosti. Symbolizuje však optimizmus, sebavedomie a vitalitu. Hodí sa do obývačiek, ktoré dokáže premeniť na honosné miestnosti a zároveň im dodá teplo a prívetivú atmosféru.

Foto: Maison du Monde

    1146

    Súvisiace články