Filmové či seriálové kostýmy sú z roka na rok lepšie a hodnovernejšie. Pokiaľ ste doteraz považovali za vrchol kostymérskeho umenia Sex v meste či Gossip Girl, predstavíme vám nové seriály a filmy, ktoré vás chytia za srdce.

 

titleFavoritka

 

 

Historické

Historické seriály nie sú iba lekciou z dejepisu, ale aj memoárom vývoja módy. Tak ako sa vyvíjajú technológie a s tým zážitok zo sledovania, aj kostýmová tvorba napreduje a každoročne tak môžeme obdivovať krajšie, honosnejšie a hodnovernejšie kostýmy. Film Favoritka, ktorý sa síce ešte len dostane do kín sa odohráva v 18.storočí v Anglicku, kde práve vládne Kráľovná Anna, posledná z rodu Stuartovcov. V tomto období dominovali opulentné róby plné bohatých výšiviek, korzetov a exkluzívnych materiálov. V seriáli Victoria sa zase posúvame do 19.storočia a viktoriánskej éry, ktorej na jednej strane dominujú nazberané rukávy a odhalené ramená, kostýmy sú realistické, no pritom veľmi štýlové. Mária, Kráľovná Škótov nás zavedie do Škótov v 16.storočí, ktorému dominovala opulencia, hlboké farby, drahokamy a šperky.

2

Mária, Kráľovná Škótov

3

Victoria

 

 

Retro

V Anglicku ešte ostaneme so seriálom Koruna, ktorý mapuje kraľovanie Kráľovnej Alžbety, v prvých dvoch sériách vás poteší móda 50. až 60.rokov. V rovnakom období sa odohráva aj seriál The Marvelous Mrs. Maisel, výrazné farby, krásne ženské strihy a uhladená vizáž vás jednoducho dostanú. Seriál Sorry to Bother You sa odohráva síce v alternatívnej prítomnosti, no kostýmy sú ladené v štýle 70. a 80.rokov, čiže v ňom nájdete kopec inšpirácie pre vaše outfity.

4

Koruna

5

Marvelous Mrs. Maisel

6

Sorry to Bother You

 

 

Moderné

Seriál Na Muške môžeme považovať za jeden z najštýlovejších seriálov, kde môžete zahliadnuť Burberry trenchcoat, šaty Molly Goddard, kostýmy od Dries Van Noten či blúzky Chloé, jednoducho pastva pre oči. Šialene bohatí Aziati je filmom roka pre každú milovníčku módy, kde nájdete tie najkrajšie couture róby a skutočne monumentálne módne kúsky. Ďalší seriál, ktorý by si mala poznačiť každá módna maniačka je Schitt’s Creek plný kúskov od Balenciagy, Ricka Owens či Alexandra McQueena.

7Na muške

 

8Šialene bohatí Aziati

 

9Schitt’s Creek

 

Foto: archív produkčných spoločností, Getty