V prípade, že chcete potešiť filmových a seriálových maniakov vo svojom okolí niečím iným ako ďalším filmom na DVD, vyberte niečo z týchto kreatívnych darčekov.

title

 

 

1001 Movies You Must See Before You Die

Kniha, ktorá poslúžia ako ťahák pre každého filmomaniaka. Nájdete v nej všetky filmy, ktoré by ste mali aspoň raz a život vidieť.

1

amazon.com

 

 

 

Alfred Hitchcock: The Ultimate Collection

Hitchcock je klasika, ktorá jednoducho nemôže chýbať v základnej výbave milovníkov filmov. V tomto svete nájdete veľkofilmy ako Psycho, Vertigo či Okno do dvora.

2

amazon.com

 

 

 

Seduction: Sex, Lies, and Stardom in Howard Hughes's Hollywood

Zákulisie Hollywoodu je temné, kúsok z neho poodhaľuje aj táto kniha, ktorá čitateľov sprevádza klebetami a škandálmi producenta Howarda Hughes.

3

amazon.com

 

 

 

The Wes Anderson Collection

Jeden z najvýznamnejších režisérov súčasnosti, Wes Anderson, sa preslávil svojimi farebnými filmami a umeleckými dejmi. Táto kniha analyzuje jeho tvorbu.

4

amazon.com

 

 

 

Cinemaps: An Atlas of 35 Great Movies

Táto kniha vás zavedie na miesta, kde smerovali kroky vašich obľúbených postáv. Krásne grafické spracovanie navyše poteší aj knihomoľov.

5 

amazon.com

 

 

Criterion Designs

Filmová inštitúcia The Criterion Collection je filmovými maniakmi obdivovaná. V tejto knihe vás očarí jej dizajn a vývoj tvorby počas 34 rokov.

6

amazon.com

 

 

 

Whirly-Pop Popcorn Popper

Či už doma alebo v kine, filmový večer sa nezaobíde bez poriadneho popcorn. Vďaka tomuto zariadeniu ho pripravíte rýchlo a jednoducho.

7

surlatable.com

 

 

 

Cinelinx: A Card Game for People Who Love Movies

Kartová hra, v ktorej sa ukáže, kto je pravý znalec filmového priemyslu.

8

amazon.com

 

 

 

Alternative Movie Posters: Film Art from the Underground

Vaše najobľúbenejšie filmy s unikátnym dizajnom na plagáte vám otvoria iný pohľad na dej.

9

amazon.com

 

 

 

Universal Studios Tour

Zrejme najlepší darček, ktorý môže každý filmomaniak dostať. Prechádzka štúdiami v Hollywoode, Orlande, Pekingu, Moskve či Singapure umožní navštíviť miesta, kde sa natáčali kultové filmy a seriály.

1e

Universal Studios