Vedeli ste, že ikonický ateliér značky Chanel, ktorý sa nachádza na 31 Rue Cambon v Paríži má zrkadlové schodisko? Určite ste videli minimálne markízu nad vchodom, ktorá víta každého vyvoleného návštevníka. Tajomstvá ateliéru Chanel a jeho expertízu, zručnosti a iné zaujímavosti však odhaľuje najnovšia kniha Chanel, Making of a Collection.

 

title

 

 

Ilustrovaná kniha je nielen dokonalým doplnkom do vašej knižnice, ale aj krásnym prehľadom histórie módneho domu, ktorý neoddeliteľne spätý s remeselným umením. V tejto knihe môžete objavovať, ako vznikajú jednotlivé kúsky na papieri, akým vývojom prechádzajú v ateliéroch až sa dostanú na prehliadkové móla.

 

2  3  4 

 

Módna žurnalistka Laetitia Cénac čitateľov prevedie zákulisím príprav každého detailu modelov aj módnych show. O ilustrácie sa postaral renomovaný ilustrátor Jean-Philippe Delhomme, vďaka ktorému každý kúsok z dielne Chanel ožil aj na stránkach knihy. V stovkách ilustrácií zachytil precíznu prácu krajčírov, obuvníkov, klobučníkov, šperkárov a ďalších remeselníkov, bez ktorých by Chanel nebol Chanelom. Nezabudol však na históriu a kultúru značky, ktorá definuje DNA módneho domu, ktorý sa sám o sebe stal ikonou.

 

5  6  7 

 

Jednotlivé remeselné práce sú doplnené ďalšími tajomstvami značky Chanel, ktoré prezrádza samotný Karl Lagerfeld. Vysvetľuje inšpiráciu za jednotlivými kúskami aj za celým konceptom módnych show.

 

8

 

Kniha je dostupná v predpredaji na abramsbooks.com a distribuovaná bude začiatkom septembra.