Kuchárska kniha a dizajnové dielo v jednom. To je kniha More than our Bellies, ktorú napísal Phillip Lim a o fotografie sa postarala holandská fotografka Viviane Sassen.

 

title

 

 

„Jedlo je pre mňa láska. Láska, o ktorej snívame, ktorú dávame aj prijímame,“ povedal na margo knihy dizajnér, ktorý emigroval z Thajska do Ameriky počas kambodžskej genocídy v roku 1975. Jedlo je pre neho niečo, čo mu pripomína domov, ale aj jeho mamu. „Vôňa konkrétnych jedál a potravín ma berie späť v čase, keď som ako malý chlapec trávil hodiny v kuchyni s mojou mamou,“ hovorí.

 

2

4

 

Dizajnér priznáva, že nemá žiadne profesionálne skúsenosti ani zručnosti, no o tom jeho varenie vôbec nie je. Podľa neho jeho kniha nie je tradičná, je o potešení z jedla a z procesu prípravy. Recepty sú pre neho veľmi osobné pretože mu dovoľujú vyjadriť sa aj iným spôsobom ako v móde. Nájdete v nej jednoduché recepty, ktoré zvládnete v priebehu pár minút, ale aj komplexné jedlá typické pre juho-východnú Áziu. Tešiť sa môžete na dostatok chilli, limetky aj zázvoru.

 

3

 

Fotografie pripomínajúce ilustrácie nezobrazujú výsledné jedlo, ale ingrediencie, ktoré ho tvoria. Vďaka tomu dosiahla kniha dizajnový a úplne unikátny look.

Foto: vydavateľstvo Wilco Art Books

banner es