Svet módy a modelingu je fascinujúci a jedinečný. Pokiaľ hľadáte iný pohľad na tento priemysel, prečítajte si aspoň jednu z nasledujúcich kníh napísaných supermodelkami. Každá z nich sa pritom zameriava na modeling z iného uhla.

Cindy Crawford- Cindy Crawford’s Basic Face

Táto kniha bol publikovaná v roku 1996, no stále stojí za prečítanie. Je sústredená okolo faktu, že sa supermodelky v 90.rokoch takmer vôbec nelíčili. V knihe preto nájdete tipy od Cindy na to, ako sa rýchlo nalíčiť a pritom vyzerať prirodzene. Okrem toho sa podelí aj s rôznymi tipmi na starostlivosť o pleť.

title

 

 

Coco Rocha- Study Of Pose

Knižka nielen pre začínajúce modelky, ale aj pre všetkých, ktorí chcú pohľad do zákulisia modelingu z prvej ruky. Coco v tejto knihe demonštruje umenie pózovania. V interaktívnej verzii knihy si navyše vychutnáte 360-stupňvý pohľad na každú z 1000 póz.

2

 

 

Miranda Kerr: Treasure Yourself

Motivácia za touto knihou je tragická. Mirande zomrel prvý priateľ vo veku 16 rokov, ekdy si uvedomila, aké je dôležité byť pánom svojich myšlienok. Presne o tomto je táto kniha, ktorá sa snaží viesť životom a zdokonaľovať sa v myslení a jeho prežívaní.

3

 

 

Alek Wek- Alek: My Life From Sudanese Refugee to International Model

Krásna Alek je sudánska utečenkyňa, ktorá sa dokázala vypracovať na medzinárodne uznávanú modelku a významnú postavu na módnej scéne. O svoj životný príbeh sa podelila v tejto knihe, ktorá vás zaručene namotivuje a inšpiruje.

4 

 

 

Kate Moss- Kate: The Kate Moss Book

Kniha napísaná samotnou žijúcou legendou Kate. Spomína v nej na svoje začiatky, aké to bolo vstúpiť do nového sveta a byť novou tvárou na scéne. Kniha vyšla v 8 rôznych obálkach, ktoré reprezentujú rôzne štádia v modelkinej kariére.

5