Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Kultúra / 5. august 2020

ZNÁMI NEZNÁMI

Padla prvá klapka novej filmovej komédie, za ktorou stoja významné osobnosti súčasného slovenského a českého filmu. Máme sa na čo tešiť!

ZNÁMI NEZNÁMI

Padla prvá klapka novej filmovej komédie, za ktorou stoja významné osobnosti súčasného slovenského a českého filmu. Máme sa na čo tešiť!

Novinka je adaptáciou svetoznámej predlohy Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti) režiséra Paola Genovesa, ktorá má najviac lokálnych remakov v histórii kinematografie a je zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov. „Som šťastná, že sme to boli práve my, kto vyhral bitku o práva na tento film pre územie Slovenska a Česka. Záujemcov totiž bolo viac, no taliansky producent sa rozhodol práve pre nás, čo je nesmierne veľký záväzok. Scenár nás upútal už pri prvom čítaní a jeho adaptáciu pre slovenského a českého diváka sme zverili skúsenému scenáristovi Petrovi Jarchovskému a našej debutujúcej režisérke Zuzane Mariankovej. Myslím si, že aj vďaka tejto jedinečnej kombinácii skúsenosti a mladíckej dynamickosti môžeme vytvoriť ozajstný divácky hit. Prinášame totiž skvelú vzťahovú komédiu vo fantastickom obsadení, plnú humoru a ľudskosti, ale aj odhalených pikantných tajomstiev,” vyznala sa z pocitov Wanda Adamík Hrycová.

Tomáš Maštalír a Táňa Pauhofová

Zuzana Marianková a Klára Issová 

V hlavných úlohách filmu sa predstavia Táňa Pauhofová, Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Sväťo Malachovský, Klára Issová, Martin Hofmann a Anna Kadeřávková. Pôvodne si mal vo filme zahrať aj Vojta Kotek. Vzhľadom na to, že momentálne leží v nemocnici po dopravnej dohode, tvorcovia si museli za neho na poslednú chvíľu nájsť primeranú náhradu. „Podarilo sa nám nemožné. Preobsadiť dva dni pred nakrúcaním celovečerného filmu jednu z hlavných postáv tak, aby to nemalo negatívny vplyv na samotný film, je úloha nesmierne náročná. A nejde len o prerobenie kostýmov a znalosť textov, ktorých je v našej konverzačnej komédii naozaj požehnane. Najväčším orieškom bolo nájsť herca, ktorý k svojim kolegom zapadne herecky, energeticky, vizuálne a ešte má aj celý august čas na nakrúcanie. Nám sa to chvalabohu podarilo, a týmto verejne ďakujem Tomášovi Měcháčkovi, že nám zachránil krk a jeho žene, že nám ho pustila, aj keď sme jej pokazili prázdniny,“ prezradila detaily zo zákulisia producentka Wanda Adamík Hrycová.

Kamera Peter Bencsík

Martin Hofmann a Tomáš Maštalír

Dôkazom, že sa máme skutočne na čo tešiť sú skúsení tvorcovia, ktorí za realizáciou projektu stoja. Scenár komédie má v rukách Petr Jarchovský, český scenárista filmov Pelíšky, Želary, Občiansky preukaz a Učiteľka. Producentsky ho zastrešuje Wanda Adamík Hrycová, koproducentmi sú Petra Polnišová a Juraj Brocko. Režisérkou filmu je Zuzana Marianková. Pod hudbu sa podpíše Michal Novinski, renomovaný slovenský hudobný skladateľ, ktorý je autorom hudby desiatok divadelných hier, filmov a televíznych inscenácií na Slovensku aj v zahraničí. Za svoju tvorbu získal niekoľko významných ocenení, medzi nimi Českého leva za hudbu do filmu oskarového režiséra Jana Svěráka Kuky sa vracia a Slnko v sieti za pôvodnú hudbu k filmu režiséra Jiřího Chlumského Nedodržaný sľub.

Petra Polnišová Juraj Brocko a Wanda Adamík Hrycová

Komédia ZNÁMI NEZNÁMI má naplánovanú slovenskú premiéru na 26. novembra 2020.

1307

Súvisiace články