8.marec každoročne patrí ženám po celom svete, kedy oslavujeme ich najrôznejšie tváre- matky, sestry, kamarátky, staré mamy, podnikateľky, modelky, vedkyne a mnoho ďalších. My sme sa však teraz pozreli na temnejšiu stránku žien, ktorú sme mohli vidieť na obrazovkách televízorov či na striebornom plátne. Predstavujeme vám 10 antihrdiniek, ktoré si nás získali svojou krásou či štýlom.

Villanelle, Killing Eve

Aktuálne bezpochyby najštýlovejšia postava na televíznych obrazovkách je Villanelle zo seriálu Killing Eve, ktorý beží na HBO. Nájomná vrahyňa-sociopatka má úchylku na najnovšie módne kúsky, ktorých v šatníku má poriadne množstvo. Vďaka jej nevinnému vzhľadu a vtipnému prejavu je veľmi ťažké nenávidieť ju.

antagonistky zeny antihrdinky filmy serialy

 

 

Harley Quinn, Birds of Prey/ Joker

Keď sa pred pár rokmi objavil v kine film Suicide Squad, v ktorom účinkovala Margot Robbie ako Harley Quinn, kostým bláznivej Harley bol zrejme najfrekventovanejším halloweenskym kostýmom. Napriek vražedným chúťkam a pomstychtivosti sa s Harley dokáže stotožniť množstvo žien, ktoré mali zlomené srdcia. A jej extravagantný štýl je veľmi lákavý.

harley

 

 

Maleficent, Zloba: Kráľovná všetkého zlého

Nech hrá Angelina Jolie akúkoľvek rolu, vždy bude obdivovaná a milovaná. V prípade zlej kráľovnej Maleficient z príbehu o Snehulienke je jej rola podčiarknutá veľmi pochopiteľným procesom starnutia, ktorému sa chce kráľovná vyhnúť. Samozrejme krásna Angelina v temných rozprávkových outfitoch má čosi do seba.

original

 

 

Evanora, Mocný vládca Oz

Aké ťažké bolo nenávidieť Rachel Weisz v role zlej kráľovnej Evanory v rozprávke Mocný vládca Oz. Jej krásny, podmanivý úsmev, rozprávkové róby a obrovská magická moc to doslova znemožňovali. Avšak jej pravá podoba nás hneď priviedla k zmyslom, stačilo, že sa zmenila na zlú, zelenú bosorku.

evanora

 

 

Amy Dune, Gone Girl

Jeden z najlepších trillerov, ktoré boli natočené je bezpochyby Gone Girl. Prekvapivá zápletka a skvelá antihrdinka Amy, s ktorou zrejme sympatizovalo do istého momentu množstvo ľudí. Dokonale premyslený scenár, ktorý sa zrodil v hlave Amy, aby sa pomstila svojmu manželovi za neveru, jej nielenže prešiel, ale mnohí z nás doslova obdivovali jeho prepracovanosť.

5

 

 

Nina, Čierna labuť

Na postave Niny, ktorú hrala Natalie Portman sa nám páčila jej ctižiadostivosť a odhodlanie, ktoré však vyústili do veľmi zlých dôsledkov. S jemnou, krásnou Ninou, ktorá milovala balet bola veľmi jednoduché stotožniť sa, preto bolo o to ťažšie akceptovať jej temnú stránku.

6

 

 

Catherine Tramell, Základný inštinkt

Jednu z najikonickejších, najzvodnejších femme fatel stvárnila Sharon Stone vo filme Základný inštinkt. Spisovateľka krimi románov je mimoriadne atraktívna, je to silná žena, ktorá si dokáže podmaniť nielen mužov, ale aj ženy, pre ktoré je inšpiráciou. Niet divu, že mnohí ju napriek jej temnej stránke obdivovali.

catherine tramell dress

 

 

Alex Forrest, Osudivá príťažlivosť

Hlavná antagonistka kultového filmu Osudová príťažlivosť, Alex Forrest s diagnostikovanou poruchou osobnosti sa nedokáže zbaviť svojej obsesie Danom, s ktorým mala krátku víkendovú aféru. Jej odhodlanie, skvelé 90’s kostýmy a v neposlednom rade veľmi uveriteľný herecký výkon si získali divákov po celom svete podobne ako Amy z Gone Girl.

7

 

 

Bonnie Parker, Bonnie a Clyde

Láska ikonického zlodejského duo Bonnie a Clyde je známe zo skutočného života, ale aj zo strieborného plátna. Štýlovú Bonnie, ktorú stvárnila Faye Dunaway sme si zamilovali nielen vďaka jej chic outfitom, ale aj veľkej jej veľkej láske, kvôli ktorej bola schopná urobiť takmer hocičo. Bola to láska až za hrob, ktorá aj skutočne skončila tragédiou.

8

 

 

Angelique, Temné tiene

Nádherná Eva Green v roli čarodejnice Angelique nás očarila svojimi outfitmi pravej femme fatale a jej ženskej aj magickej moci. Kráska sa v rozprávke snaží pomstiť upírovi Barnabasovi Collinsovi za neopätovanú lásku, s čím sa opäť dokáže stotožniť množstvo žien po svete. V kombinácii s jej šatníkom a obrovskou silou je tak inšpiráciou pre mnohé z nás.

9

 

 

Weird sisters, Chilling Adventures of Sabrina Spellman

Ak ste fanúšikmi tínedžerských seriálov akým je napríklad novodobý príbeh čarodejnice Sabriny Spellman, určite ste natrafili na netflixovú verziu, v ktorej účinkujú divné sestry Prudence, Dorcas a Agatha. Zo začiatku sú Sabrininými nepriateľkami, ktoré majú na sebe dokonale ladiace outfity. Nehovoriac o ich temných osobnostiach magickej moci.

10 

Foto: Getty, archív produkčných spoločností