Kultúra a umenie je segmentom, ktorý takisto utrpel všetkými nariadeniami sprevádzajúcimi prevenciu šírenia koronavírusu. Na výstavu, koncert či do divadla sa predsa len veľmi ťažko ide, keď musíte stráviť celé dni doma v izolácii. Avšak, ešteže žijeme v dobe online, kde sa dokáže vynájsť množstvo umelcov, galérií a iných kultúrnych inštitúcií. Niektoré sa prispôsobujú podmienkam ako len vedia a aj vďaka tomu vznikla výstava ikonickej mexickej umelkyne, Fridy Kahlo, ktorú teraz môžete zažiť na vlastnej koži.

 

virtualna vystava frida kahlo

 

Výstavy Fridy Kahlo patri k tým najfarebnejším, najzaujímavejším aj najextravagantnejším. Mexičanka sa vôbec nevyhýbala ani citlivým témam, ktoré vo vtedajšom svete a niekedy ešte aj dnes spôsobujú škandál. Jej diela boli vystavované v tých najprestížnejších galériách a múzeách na svet a pokiaľ ste nemali možnosť vidieť ich naživo, teraz si to môžete vynahradiť prostredníctvom virtuálnej výstavy.

Faces of Frida nájdete na platforme Google Arts & Culture a táto virtuálna výstava zhromažďuje viac ako 800 malieb, fotografií aj objektov, ktoré môžete preskúmať jediným kliknutím na obrázok. Táto výstava vznikla v spolupráci s firmou Google a 33 medzinárodnými múzeami, ktoré poskytli diela a informácie k nim.

Výstava je rozdelená do rôznych sekcií, ktoré môžete detailne preskúmať. Naučíte sa v nich o Fridinom osobnom živote, o láske aj starostiach, ale aj o jej inšpirácii, šatníku či bývaní. Výstava je nádherne spracovaná a zaručene z nej budete mať krásny, umelecký zážitok, ktorý aspoň trochu zlepší dni v karanténe.

 

Výstavu môžete navštíviť tu.

 

Foto: Getty