Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 24. júl 2012

Éterické stoličky v parížskom Múzeu d´Orsay

Klientom talianskej nábytkárskej značky Magis, známej svojím zameraním na plastové produkty, sa najnovšie stalo preslávené múzeum Musée d'Orsay v Paríži.   Galériu impresionistických obrazov umiestnenú na piatom poschodí si môžete pohodlne vychutnať aj posediačky, a to vďaka nadčasovým priehľadným stoličkám Cyborg od holandského dizajnéra Marcela Wandersa.

Éterické stoličky v parížskom Múzeu d´Orsay

24.7.2012

Klientom talianskej nábytkárskej značky Magis, známej svojím zameraním na plastové produkty, sa najnovšie stalo preslávené múzeum Musée d'Orsay v Paríži.

 

Magis_Cyborg_in_Musee_d_Orsay_300x360

Galériu impresionistických obrazov umiestnenú na piatom poschodí si môžete pohodlne vychutnať aj posediačky, a to vďaka nadčasovým priehľadným stoličkám Cyborg od holandského dizajnéra Marcela Wandersa.

 

Magis_Cyborg_300x200

 

Názov stoličky nesie označenie, ktoré v roku 1965 vymyslel vedec Manfred Clynes. Používa sa pre popis organizmu so znakmi živej formy aj umelého systému. Samotný dizajnér sa pri návrhu produktu zamýšľal nad tým, že všetko už bolo vytvorené a jediný priestor zostal len pre obmeny a kombinácie, ktoré ešte nikto neodskúšal. Nepomôžeme si, ak budeme umelo napodobňovať prírodu. K inováciám nás na jednej strane vedie snívanie a fantázia, na druhej strane technologické možnosti, ktoré vdychujú veciam nový život. Stolička svojím vzhľadom aj skrytou myšlienkou skvelo dopĺňa atmosféru impresionistických obrazov.

Magis_Cyborg_300x386

pripravila: Anna Salvová

foto: Magis

 

 

    4073

    Súvisiace články