Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 15. jún 2012

Digitálny dizajn v reštaurácii Majik Café

Ak počas leta zamierite na Balkánsky polostrov a zablúdite aj do hlavného mesta Srbska, určite by ste nemali obísť reštauráciu Majik Café, ktorá je kaleidoskopom tradície Balkánu a digitálneho dizajnu.Majik Café je v Belehrade vôbec prvou dizajnovou reštauráciou. Zároveň predstavuje skutočné avantgardné dielo, pod ktoré sa v roku 2008 podpísal známy priemyselný dizajnér Karim Rashid.

Digitálny dizajn v reštaurácii Majik Café

15.6.2012

Ak počas leta zamierite na Balkánsky polostrov a zablúdite aj do hlavného mesta Srbska, určite by ste nemali obísť reštauráciu Majik Café, ktorá je kaleidoskopom tradície Balkánu a digitálneho dizajnu.

Majik Café je v Belehrade vôbec prvou dizajnovou reštauráciou. Zároveň predstavuje skutočné avantgardné dielo, pod ktoré sa v roku 2008 podpísal známy priemyselný dizajnér Karim Rashid. Autor takzvaného digipopu v nej vytvoril svet bez hraníc, ktorý živí všetky zmysly. V projekte sa naplno prejavila Karimova vášeň pre optimistické žiarivé farby, línie, digitálne vzorky a futuristické osvetlenie.

Prevádzka ponúka bohatý výber drinkov, káv, skvelých jedál a dezertov z celého sveta, ktoré nastoľujú nezabudnuteľnú atmosféru pre stretnutia s priateľmi, biznis obedy či rýchle drinky po práci. Pre Belehrad je reštaurácia bránou do 21. storočia a zosobňuje nadšenie pre nové technológie a demokratický dizajn. Digitálne umelecké dielo, ktoré vytvárajú RGB LED panely, lemuje celý bar, vďaka čomu je táto atraktívna kulisa viditeľná už z ulice. Zasklený bar s dynamicky tvarovanou potlačou mení farbu a počas návštevy hostí navodzuje v interiéri rozličné nálady. Technologické prvky sa však snúbia aj s organickými detailmi. Všadeprítomní patróni reštaurácie sa objavujú v podobe ľudských profilov muža a ženy, rámujú napríklad vstup do lounge miestnosti pre dídžeja a objavujú sa aj na toaletách, kde hosťom posielajú informácie cez dátové polia ukryté v ich „očiach". Pri východe z miestnosti návštevníkov vyprevádza digitalizovaná fotografia ženského aktu v životnej veľkosti.

Už samotné priečelie reštaurácie víta hostí netypickou fasádou, ktorú dotvára leštené antikoro a mozaika. Tradičná srbská vzorka, ktorá sa použila ako dekorácia, sa spája s ikonicky tvarovanými oknami a dostáva tak nový rozmer. Všetko sa nesie v duchu posolstva – spojenie tradície východu so slobodou digitálneho západu.

 

 

Foto: Nebojsa Babic

 

pripravila: Anna Salvová

 

    3747

    Súvisiace články