V čase, keď sa väčšina z nás zdržiava najmä doma, máme chuť pracovať a zlepšovať aj priestor, v ktorom trávime toľko času. Pokiaľ aj vy riešite, ako váš domov vylepšiť, dotiahnuť do detailov a premeniť ho na dokonalú oázu pokoja, ktorá odráža váš štýl a lifestyle, poradíme vám.

Zabudnite na trendy

Aby ste vytvorili priestor, v ktorom sa budete cítiť dlhodobo dobre, mali by ste sa vyhnúť najväčším trendom, ktorých sú sociálne siete plné. Takmer vždy ide o trend, ktorý veľmi rýchlo omrzí, najmä v prípade, že je ho skutočne všade veľa. Či už hľadáte vzory, farby alebo siluety, vždy si vyberte to, čo je trendy vždy a tak rýchlo to z módy nevyjde. Majte to na mysli najmä v prípade, že ide o väčšie a drahšie kusy nábytku.

interiérový dizajn trendy bývanie tipy@annelauremais

 

 

Siahnite po prírodných materiáloch

V materiáloch do interiérov máme také pestré možnosti ako nikdy predtým. Veľmi populárne sú zamatové, menčestrové či buklé materiály, no s nimi to je ako na hojdačke. Aby ste si boli istí, že vyberiete niečo, čo vášmu interiéru pridá na nadčasovej kráse, siahnite po univerzálnych, prírodných materiáloch. Drevo a kameň je jednoducho stávka na istotu, navyše ide o kvalitné materiály, ktoré vydržia roky. Samozrejme ich môžete doplniť aj spomínaným zamatom či buklé, ktoré prinesú do priestoru teplo a komfort, no nemal by na nich závisieť celý vzhľad priestoru.

 

Pravidlo trojice

Jednoduchý trik, ktorý prinesie do priestoru viac sofistikovanosti. Pravidlo trojice v podstate pomenúva set interiérových doplnkov, ktoré sú z rovnakej kolekcie alebo sú v rovnakom štýle. Môžu to byť napríklad séria rovnakých kvetináčov avšak v rôznych veľkostiach, 3 grafiky v rovnakých štýloch a farbách umiestnené pri sebe, alebo pokojne obliečky na vankúše v rovnakých štýloch a jemne odlišných farbách. Toto pravidlo je veľmi jednoducho priniesť do akéhokoľvek priestoru.

 

Detaily

To, čo vytvára exkluzívny dojem z priestoru sú detaily. Mali by tak byť jedným z najdôležitejších elementov, ktoré by ste mali zohľadniť pri zariaďovaní alebo aspoň malej obmene priestoru. Pri nich však vždy stavte na nadčasové detaily, ktoré nikdy nevyjdú z módy, k tým patrí napríklad minimalistické osvetlenie, nadčasové kovanie na skrinkách či dverách, ale napríklad aj interiérová vôňa.

 

Nájdite unikátne kúsky

Aby ste dosiahli ešte väčšiu výnimočnosť vášho priestoru, skúste vyhľadať zaujímavé statetment kúsky, ktoré nie sú masovo vyrábané. Môžu to byť unikátne starožitnosti alebo zaujímavý nábytok alebo doplnky, ktoré ste zdedili či našli zastrčené niekde na povale. Pokojne to však môže byť aj doplnok od lokálneho remeselníka. Takýto prvok prinesie do vášho interiéru silný unikátny nádych, ktorý je úzko prepojený s exkluzivitou.

 

Držte sa farebnej palety

To, čo robí každý priestor hneď na prvý pohľad exkluzívnym je farebná paleta, ktorú využíva. Dnes sú veľmi populárne interiéry v neutrálnych farbách, avšak keď stavíte na takmer akúkoľvek farbu a jej rôzne odtiene, máte to vyhraté. Samozrejme vyhýbať by ste sa mali výrazným, rušivým farbám a vyberať by ste mali skôr tlmené tóny. Nechcete predsa, aby váš priestor pôsobil ponuro a tmavo. Avšak aj s tmavými farbami sa dá v priestore vyhrať, napríklad prostredníctvom jedného tmavého detailu v kombinácii s farbami tón v tóne. Metalické akcenty sú skvelé na vytvorenie hĺbky pri akejkoľvek farby, siahnuť môžete po zlatých, strieborných či medených odleskoch.

 

Foto: Instagram

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 08.apr 2021

Insta-famous nábytok

Instagram je skvelou platformou na hľadanie inšpirácie aj nových trendov. Platí to nielen v prípade módy, ale aj pri interiérovom...


Voľný čas | 07.apr 2021

Vôňa jari v kolekcii Basil Verde od LUMI...

Ak by ste mali opísať jar pomocou vône, aké tóny by ju tvorili? Boli by svieže a sladké alebo skôr...


Dizajn | 07.apr 2021

H&M Home uvádza kolaboráciu s Diane von ...

Každý rok čakáme, s kým predstaví H&M najnovšiu módnu kolaboráciu. Počas rokov sa na jej konte nazbieralo množstvo zvučných mien...


Voľný čas | 06.apr 2021

Jarný detox domácnosti

Už ho máte za sebou alebo vás ešte len čaká? Hovoríme o jarnom upratovaní, ktoré sa už v mnohých domácnostiach...

 

Naše tipy

Jarné klasiky pre všetky šatníky

Aký kúsok vám ako prvý napadne, keď sa povie jarná klasika? U nás to je nestarnúci trench coat či mo...

Kultové kozmetické produkty s bohatou hi...

Starostlivosť o pleť a kozmetika vo všeobecnosti sa dnes teší obrovskej popularite, čo potvdrzujú aj...

Trendy šperky, ktoré premenia každý outf...

Príležitosti vynosiť zaujímavé šperky je v tomto období pomenej, ale využiť ich môžeme pokojne aj do...