Určite sa zhodneme na tom, že značka Levi’s je jednou z najpopulárnejších značiek džínsov na svete. Prežila príchod tých najrôznejších trendov, meniace sa preferencie zákazníkov a našla si cestu do tých najrozličnejších kultúr. Celou históriou značky sa môžete teraz previezť prostredníctvom výstavy Levi Strauss: A History of American Style.

 

vystava levis

 

Výstavu tvorí viac ako 250 kúskov, fotiek a dokumentov z archívov značky Levi Strauss & Co., ktoré dokumentujú 167-ročnú históriu značky. Návštevníci v nej budú môcť vidieť aj unikátne objekty, ktoré sa nezvyknú vystavovať, ako napríklad koženú bundu, ktorú nosil Albert Einstein, ikony džínsy 501® zo šatníka Steve Jobsa, džínsy zo spolupráce s Andym Warholom či najstaršie zachovalé džínsy 501®. Touto expozíciou budete môcť preskúmať vývoj a históriu samotnej značky, ktorá z pôvodne pracovného kúsku- džínsov, dokázala vytvoriť lifestylovú záležitosť pre celé generácie. Okrem toho však budete môcť nahliadnuť aj do osobného života a práce samotného zakladateľa a nájsť v jeho odhodlanosti a vytrvalosti poriadnu dávku motivácie.

 

2Madoonin outfit so šortkami Levi’s.

 

4Dizajny z kolaborácie so Jean Paul Gaultier.

 

5Dizajn z kolaborácie s Yves Saint Laurent. 1900Džínsy z roku 1900.

 

Výstava začína príbehom zakladateľa do Ameriky, kam emigroval z Bavorska. Hovorí aj o tom, ako sa Levi venoval úplne inému typu podnikania počas Gold Rush éry v San Franciscu a ako ho to priviedlo ku založeniu firmy, ktorá je dnes legendárnou. Dokumentuje vznik baníckych nohavíc, ktoré sa postupne menili na symbol rebélie a stali sa tiež symbolom vnímania amerického západu či kovbojskej kultúry. Neskôr sa na vlne tohto trendu začal viesť aj Hollywood, vďaka ktorému sa džínsy stali súčasťou vtedajšej pop-kultúry až sa prepracovali do fázy, kedy v 50.rokoch zosobňovali mladistvú rebéliu. O niekoľko rokov neskôr sa stali tiež pevnou súčasťou hippie kultúry a v nasledujúcich dekádach dokonca priniesli aj zaujímavé kolaborácie s Yves Saint Laurent či Jean Paul Gaultier. Všetky tieto elementy, ktoré skladajú príbeh tejto značky budete môcť v tejto výstave dôkladne preskúmať.

 

Levi Strauss: A History of American Style je otvorená pre verejnosť od 13.februára do 9.augusta 2020 v Contemporary Jewish Museum v San Franciscu. Viac o ikonických džísnoch 501® sa dočítate tu.

3Reklamné materiály značky z histórie.

 

7Kožená bunda Levi’s® Alberta Einsteina je vo verejnej výstave úplne prvýkrát. Oblečenú ju mal aj na obálke magazínu TIME z roku 1938. Keď ju značka LS&Co. v roku 2016 vydražila, voňala ako fajkový tabak, ktorý umelec neprestajne fajčil.

 

 

8Kostýmy z filmu Straight Outta Comptom.

 

9Kostým, ktorý mal na sebe Jake Gyllenhaal vo filme Brokeback Mountain.

 

Foto: Contemporary Jewish Museum, Levi's Strauss & Co. 

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 17.feb 2020

Louis Vuitton podporuje UNICEF náramkami

Tak, ako minulý rok, aj tento sa módny dom Louis Vuitton spojil s UNICEF, aby pomohol dobrému účelu. Chce to dosiahnuť...


Dizajn | 17.feb 2020

Tvorba Paola Roversiho vo výstave

Do krásneho talianskeho mesta Ravenna prichádza ešte krajšia výstava módne fotografie. Rodné mesto jedného z najikonickejších módnych fotografov súčasnej doby...


Cestovanie | 17.feb 2020

Vieme, kde túto sezónu vykryjete deficit...

Výber miesta na dovolenku a plánovanie cesty je pre mnohých ľudí skvelým testom. Čas sú však peniaze a my sme...


Voľný čas | 14.feb 2020

Romantické tradície zo sveta

Valentín je síce najznámejšou oslavou lásky, ktorá sa odohráva takmer po celom svete, no niektoré krajiny majú svoje romantické zvyklosti...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Z móla na červený koberec

Vidieť jednotlivé dizajny na prehliadkovom móle je úplne iné, ako vidieť ich v skutočnom živote...

Najromantickejšie hotely na svete

Každému občas padne vhod vychutnať si dokonalú romantiku uprostred dokonalej prírody. Či už hľadáte ...

Šperkové trendy na jar

Pomaly, ale isto sa blíži jar, čo znamená, že postupne budeme zahadzovať zimné kúsky a nahradím...