Módne výstavy vždy prilákajú obrovské množstvá návštevníkov. Zvyčajne sa konajú vo svetových metropolách ako Londýn, Miláno, Paríž či New York, ktoré sú považované za módne mekky. Teraz je však zaujímavá výstava otvorená v susednej Viedni a venuje sa modernému rakúskemu dizajnu.

 

modna vystava vieden

 

Moderná móda vyrobená alebo navrhnutá v rakúsku je stredobodom pozornosti výstavy SHOW OFF: Austrian Fashion Design. Zároveň ide o úplne prvú výstavu takéhoto rozmeru, ktorá prepája rôzne generácie značiek, dizajnérov a široké spektrum štýlov tvorby.

Vo výstave sa spojí 60 dizajnérov posledných 4 dekád, ktorí tvorili alebo stále tvoria. Samotná expozícia začína prácou Rudi Gernreicha, ktorého dizajny z konca 70.rokov pod vplyvom Los Angeles ovplyvnili vývoj rakúskej módne tvorby. Neskôr budete môcť objavovať kúsky z tvorby značiek ako Ledea Muard, Schella Kann či Marc Thomas. Vo výstave sa objavia aj dodnes kultové značky ako Helmut Lang, Marina Hoermanseder, Peter Pilotto, Andreas Kronthaler, manžel Vivienne Westwood a dizajnér línie Andreas Kronthaler for Vivienne Westwood, ale aj mladé značky a perspektívnych dizajnérov súčasnej rakúskej módnej scény.

 

show off 01

 

Módne kúsky vo výstave doplnia aj fotografie dokumentujúce rakúsku módnu fotografiu a jej vývoj, medzi nimi bude niekoľko legendárnych momentov, nezabudnuteľných eventov, editoriálov v magazínoch či zaujímavých rozhovorov.

Výstava SHOW OFF: Austrian Fashion Design je otvorená pre verejnosť od 14.februára do 12.júla v múzeu MAK- Museum of Applied Arts vo Viedni.

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 17.feb 2020

Louis Vuitton podporuje UNICEF náramkami

Tak, ako minulý rok, aj tento sa módny dom Louis Vuitton spojil s UNICEF, aby pomohol dobrému účelu. Chce to dosiahnuť...


Dizajn | 17.feb 2020

Tvorba Paola Roversiho vo výstave

Do krásneho talianskeho mesta Ravenna prichádza ešte krajšia výstava módne fotografie. Rodné mesto jedného z najikonickejších módnych fotografov súčasnej doby...


Cestovanie | 17.feb 2020

Vieme, kde túto sezónu vykryjete deficit...

Výber miesta na dovolenku a plánovanie cesty je pre mnohých ľudí skvelým testom. Čas sú však peniaze a my sme...


Voľný čas | 14.feb 2020

Romantické tradície zo sveta

Valentín je síce najznámejšou oslavou lásky, ktorá sa odohráva takmer po celom svete, no niektoré krajiny majú svoje romantické zvyklosti...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Z móla na červený koberec

Vidieť jednotlivé dizajny na prehliadkovom móle je úplne iné, ako vidieť ich v skutočnom živote...

Najromantickejšie hotely na svete

Každému občas padne vhod vychutnať si dokonalú romantiku uprostred dokonalej prírody. Či už hľadáte ...

Šperkové trendy na jar

Pomaly, ale isto sa blíži jar, čo znamená, že postupne budeme zahadzovať zimné kúsky a nahradím...