Prehliadkové kulisy sú pre nás skoro také zaujímavé ako samotné kolekcie. Dokážu dokonale vystihnúť náladu prehliadky, ale aj celej kolekcie a častokrát ide o skutočné umelecké diela. Pozrite sa na tie najlepšie, ktoré vznikli kvôli prehliadkam pánskych kolekcií začiatkom tohto roka.

Givenchy

Dejiskom prehliadky bol jej samotný parížsky haute couture salón, v ktorom vynikajú klasické drevené podlahy, lomené oblúky a staré ornamenty. Sivé kvetiny dekorovali dvere aj steny, čo dotváralo sofistikovane rozprávkovú atmosféru.

givenchy

 

Gucci

Značka Gucci sústredila dizajn svojho prehliadkového setu okolo fyziky, konkrétne konceptu času. V strede miestnosti sa nachádzalo kyvadlo, ktoré krúžilo okolo svojej vlastnej osi a vytváralo podmanivú atmosféru.

gucci

 

 

Dior

Najnovšia kolekcia Kima Jonesa si vyžiadala špeciálne vyrobenú kovovo-sklenenú konštrukciu, vo vnútri ktorej sa nachádzal dym efektne podsvietený rôznymi farbami. Kolekcia ako aj dizajn kulís mal vzdať poctu všetkým, ktorý opustili tento svet.

dior

 

 

Louis Vuitton

Inšpiráciou pre tieto kulisy bola maľba surrealistického maliara René Margitte. V modrom priestore sa tak vznášali objekty ako kľúč, nožnice, štetce či pravítka, ktoré symbolizovali vzťah značky ku tradičnej, remeselnej výrobe.

louis vuitton

 

 

Prada

Vždy kreatívne prehliadky značky Prada sa opäť posunuli o niečo ďalej. Hostia sledovali prehliadky z hora (z balkónov), zatiaľ čo modeli sa prechádzali na imaginárnych námestiach inšpirovaných skutočnými mestskými námestiami.

prada

 

 

Raf Simons

Priestory prehliadky Raf Simons evokovali retro-futuristickú atmosféru akoby vystrihnutú zo sci-fi filmu zo 60.rokov. Na stene bolo premietnuté zapadajúce slnko, zo stien sa odlepovali tapety, jednoducho perfektná apokalyptická tematika.

raf simons

 

 

Loewe

Ako v temnej rozprávke to vyzeralo na prehliadke značky Loewe. Modeli sa tentokrát prechádzali po skutočnom móle, ktoré bolo postavené uprostred priestoru. Okolo neho boli umiestnené priehľadné stoličky.

loewe

 

 

Hermés

Prehliadka značky Hermés sa uskutočnila v sklade nábytku Mobilier National, ktorý zásobuje aristokratické sídla od roku 1870. Kombinovala jednoduché tóny krémovej a čiernej, mólo lemoval eklektický mix stoličiek a lavíc z dielne tejto značky, najmä z kolekcií vzniknutých v 20. a 21. storočí.

hermes

 

 

Giorgio Armani

Atmosféru tundry vytvorili na prehliadke Giorgio Armani. Uprostred miestnosti sa nachádzali sochy vyrobené z recyklovaného plexiskla, ktoré sa predtým nachádzala vo výkladoch butikov značky. Evokovali ľadové sochy, zatiaľ čo zvyšok miestnosti zanikal v čiernej farbe.

giorgio armani 

 

 

Ermenegildo Zegna

Značka upozornila na dôležitosť recyklácie nielen svojou kolekciou, ale aj kulisami. V strede priestoru sa nachádzali dlhé stuhy vyrobené z textilného odpadu, ktorý vznikol pri výrobe kolekcie. Vytvorili tak visiaci les.

ermenegildo zegna

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 29.mar 2020

Ako efektívne pracovať z domu?

Práca z domu pre niekoho znie ako splnený sen, pre iného zase ako trest. Všetci sme nastavení inak a práca z pohodlia domova...


IRL | 29.mar 2020

Michal Sabo: Chcem veriť, že sa v ľuďoch...

Je zvláštne zoznamovať sa s niekým a nemôcť si podať ruku. Michal to pohotovo vyriešil s „high five“ podrážkami našich...


Voľný čas | 27.mar 2020

TOP FASHION SPRING

Hlavné heslo nového vydania je REGENERÁCIA. Výraz, ktorý vystihuje dobu, našu planétu, ľudí ale aj súčasné umenie a módu. Všetko...


Voľný čas | 26.mar 2020

Móda na bojovom fronte proti koronavírus...

Každý deň sa dozvedáme o inšpiratívnych počinoch módnych, kozmetických značiek, ale aj známych osobností, ktoré sa snažia pomôcť v situácii, ktorá bojuje...

 predplatne

 

 predplatne

 

 

Naše tipy

Gadgety, ktoré vám pomôžu so spánkom

Problémy so spánkom môžu mať najrôznejší pôvod. Niektoré sú psychologického charakteru, iné zase spô...

Simona Salátová: Nemáte pocit, že ste ne...

Je niečo ako prírodný úkaz. Žena, ktorá si už vo svojom mladom veku prešla cestu a skúšky života, ak...

Antihrdinky: Ženy zo strieborného plátna

8.marec každoročne patrí ženám po celom svete, kedy oslavujeme ich najrôznejšie tváre- matky, sestry...