Textil v interiéri je ako odev. Priestoru ním dávate osobnosť, vytvárate atmosféru a formujete jeho celkový vzhľad. Aj v prípade kobercov však vládnu trendy, tieto patria k tým najväčším.

Neutrálne

Neutrálne a naturálne, to je zrejme najväčší trend nielen v móde, beauty, ale aj interiérovom dizajne. Presne také sú totiž moderné aj koberce. Minimalistické, nenápadné a dokonale čisté. Nechajte ich splynúť s okolím, takto vyniknú najlepšie.

carpet

 

Eko

Ekológia a udržateľnosť konečne valcuje aj svet dizajnu. Ekologické, ručne vyrábané koberce, ideálne pod rukami remeselníkov sú kúsky, ktoré nevyhodíte po sezóne. Vydržia vám dlhé roky a starnúť budú do krásy.

2

 

 

Ako hotelové

Je niečo lepšie, ako stúpiť bosou nohou do mäkkučkého hotelového koberca? Prineste tento 5-hviezdičkový zážitok aj domov, aspoň do spálne, kde vás bude tesne pred spaním a hneď po zobudení hladkať jemný koberec.

8

 

 

Maximalizmus

Maximalizmus zasadený do minimalizmu dosiahnete veľmi jednoducho, pomocou kobercu. Umiestnite ho do inak jednoduchej, čistej miestnosti, ktorú okamžite takto rozjasníte. Alebo choďte do toho na plno a zariaďte priestor v maximalizme.

4

 

 

Geometria

Malé, veľké, trojuholníky, 3D objekty, vyberte si čo chcete. Geometria je však teraz trendy a staviť na ňu môžete aj pri kobercoch. Vynikne v monochromatických dizajnoch, ale aj vo veselých farebných.

5

 

 

Vrstvenie

Ak vám odvaha nechýba a máte chuť zaexperimentovať, začnite vrstviť, ale tentokrát s kobercami. Kombinujte rôzne rozmery, farby aj štruktúry, no pohrať sa môžete aj s rozmiestnením.

6

 

 

Vintage

Koberce, ktoré pôsobia akoby ste ich zdedili po babke sú skvelým prvkom do moderného aj rustikálneho interiéru. Nesú v sebe príbeh z histórie, no zároveň nasávajú tie nové. Pokojne teda vytiahnite z povaly starý koberec, alebo si jeden vintage kúpte.

7

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 17.feb 2020

Louis Vuitton podporuje UNICEF náramkami

Tak, ako minulý rok, aj tento sa módny dom Louis Vuitton spojil s UNICEF, aby pomohol dobrému účelu. Chce to dosiahnuť...


Dizajn | 17.feb 2020

Tvorba Paola Roversiho vo výstave

Do krásneho talianskeho mesta Ravenna prichádza ešte krajšia výstava módne fotografie. Rodné mesto jedného z najikonickejších módnych fotografov súčasnej doby...


Cestovanie | 17.feb 2020

Vieme, kde túto sezónu vykryjete deficit...

Výber miesta na dovolenku a plánovanie cesty je pre mnohých ľudí skvelým testom. Čas sú však peniaze a my sme...


Voľný čas | 14.feb 2020

Romantické tradície zo sveta

Valentín je síce najznámejšou oslavou lásky, ktorá sa odohráva takmer po celom svete, no niektoré krajiny majú svoje romantické zvyklosti...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Z móla na červený koberec

Vidieť jednotlivé dizajny na prehliadkovom móle je úplne iné, ako vidieť ich v skutočnom živote...

Najromantickejšie hotely na svete

Každému občas padne vhod vychutnať si dokonalú romantiku uprostred dokonalej prírody. Či už hľadáte ...

Šperkové trendy na jar

Pomaly, ale isto sa blíži jar, čo znamená, že postupne budeme zahadzovať zimné kúsky a nahradím...