Pantone síce za farbu roka vyhlásilo Classic Blue, avšak my si myslíme, že v interiéroch by sme mali uprednostniť farby, ktoré nás tak skoro neomrzia. Vybrali sme 5 trendy tónov, ktoré sú minimálne rovnako štýlové (ak nie viac) ako modrá a vytvoríte vďaka nim svieže, chic interiéry.

Machová

Výrazná, no pritom jemná, taká je farba pripomínajúca mach počas leta. Na jednej strane pôsobí sentimentálne a zasnívane, avšak má aj svoju elegantnú tvár. Tá sa jednoducho kombinuje s prírodnými prvkami, ale aj s opulentnejšími detailmi ako kovy či zrkadlá. Je skvelou voľbou na steny, prípadne väčšie kusy nábytku, kedy môže naplno vyniknúť.

interiorcolors 

 

 

Naturálne

Pomaly sa vraciame k prírode. V interiéri sa to ukáže napríklad v podobe jemných, teplých tónov, neutrálne naturálnych prvkoch a mäkko pôsobiacich materiáloch. To všetko však bude mať samozrejme svoju modernú podobu. Kombinovať sa budú s retro, ale aj futuristickými detailmi.

3 

 

 

Plné tóny drahokamov

Okrem prirodzenosti a naturálnosti však prepukne aj zdobený art deco štýl typický pre 20.roky 20.storočia. Záplava opulentne pôsobiacich materiálov ako zamat, brúsená koža, ale aj kov a sklo sa bude miešať s výraznými tónmi drahokamov ako smaragd, zafír či rubín. V kombinácii s oblými krivkami nábytku to bude pôsobiť doslova exkluzívne.

4 

 

 

Temné odtiene

Zatiaľ čo biela, sivá, hnedá a ich variácie sú bežnou súčasťou interiérov a sú považované za základné neutrálne farby, čierna sa vo vnútri až tak často nevidí, aj keď spadá do rovnakej kategórie. Avšak tento rok prinesie zmenu. Temné, hlboké, takmer čierne odtiene sa začnú v interiéroch objavovať o niečo viac. Je totiž skvelým podkladom pre ďalší trend- naturálne prvky, ale aj pre hypermoderné priestory. Ideálne sa kombinuje s izbovými rastlinami.

5 

 

 

Návrat béžovej

Nielen módu, ale aj interiérový dizajn ovládne béžová. Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že je nudná, vyvedieme vás z omylu. Vďaka jej kombinácii s moderným nábytkom, rôznymi siluetami, povrchmi a štruktúrami, môžete vytvárať elegantne, luxusne pôsobiace priestory, ktoré vás oslovia svojou svetlosťou, čistotou a pozitívnou energiou.

6

Foto: Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 28.jan 2020

Luxus na polárnom kruhu

Destinácie ako St.Tropéz, Bahamy či St.Barts sú synonymom luxusu. Vyhľadávajú ich milovníci nedotknutej prírody, exotiky a dokonalého dizajnu, ktorý sa prináša...


Dizajn | 24.jan 2020

Darčeková inšpirácia

Darčeková inšpirácia na akúkoľvek príležitosť, pre akúkoľvek ženu.   


Dizajn | 23.jan 2020

Majstri siluét

Cristobal Balenciaga a Azedine Alaïa sú bezpochyby jednými z najväčších legiend v módnom svete. Mnohí si ich pamätáme kvôli ich unikátnej schopnosti tvarovania...


Gastro | 23.jan 2020

Louis Vuitton otvorí vlastnú reštauráciu

Raňajky u Tiffanyho a večera u Vuittona? Čoskoro sa takýto scenár stane skutočnosťou, pretože značka Louis Vuitton otvorí svoju prvú...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by s...

Pravidlá nosenia SPF počas celého roka

Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opa...

Rolák v hlavnej úlohe

Roláky sú vďačným kúskom každého zimného šatníka. Buďte však s nimi kreatívni a vytvorte zaujím...