Módny priemysel robí významné kroky na to, aby zredukoval svoj negatívny dopad na životné prostredie. My ako spotrebitelia sa zase snažíme vyhýbať fast fashion a neetickej móde, avšak zmeny k lepšiemu môžeme urobiť aj v ďalšej sfére- pri bytovom dizajne. Našli sme udržateľné značky, ktoré vám v tom pomôžu.

Tekla

Kodanská značka ponúka prepracované prírodné výrobky, ktoré si vás získajú svojou kvalitou a exkluzívnym pocitom. V ich ponuke nájdete bytové textílie vrátane osušiek, posteľnej bielizne či diek z organickej bavlny, merina, kašmíru, ale aj recyklovanej bavlny.

tekla 

 

 

Buffy

Buffy je jednou z najlepších značiek recyklovaných perín, vanúšov a diek na trhu. Produkty vyrába z recyklovaných plastových fliaš, či ekologicky vypestovaného eukalyptu. Všetko je na dotyk jemné a príjemné a na výber máte množstvo štýlov.

buffy

 

 

Wearth London

Na tejto stránke nájdete množstvo ekologických značiek, ktoré vyrábajú najrôznejšie produkty do domácnosti. Nájdete tu aj kategóriu zero waste a nakúpite všetko od šperkov z recyklovaného striebra až po kuchynské potreby.

wearthelondon

 

 

One Nine Eight Five

Bytové textílie vyrobené v Británii nájdete v ponuke tejto značky, ktorá sa môže pýšiť skutočne rôznorodou ponukou štýlov, farieb a dizajnov. Všetky zložky produktov sú ekologické a vyrobené etickým spôsobom.

onenine 

 

 

Weaver Green

Destinácia na nákup interiérových aj exteriérových kobercov, vankúšov, ale aj stolíkov či vakov. Všetko je vyrobené zo 100% recyklovaných plastových fliaš bez toho, aby obetovali štýl či dizajn. Okrem toho ponúka výrobky od remeselníkov naprieč Európu a Áziou.

weaver 

 

 

MAiK

Na stránkach MAiK nájdete farebné bytové textílie vrátane obrusov, podložiek, ale aj ponožky či podnosy. Všetko sa balí do recyklovaných balení, ktoré sú rozložiteľné a ďalej recyklovateľné.

maik 

 

 

Koala

Väčšie kusy nábytku ako sedačky, kreslá či dokonca rámy postelí a matrace nájdete na austrálskej stránke Koala. Okrem toho, že ich produkty sú vyrobené udržateľným spôsobom a navyše prispievajú na ochranu ohrozených druhov ako koaly a korytnačky.

koala

Foto: archív značiek, Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 28.jan 2020

Luxus na polárnom kruhu

Destinácie ako St.Tropéz, Bahamy či St.Barts sú synonymom luxusu. Vyhľadávajú ich milovníci nedotknutej prírody, exotiky a dokonalého dizajnu, ktorý sa prináša...


Dizajn | 24.jan 2020

Darčeková inšpirácia

Darčeková inšpirácia na akúkoľvek príležitosť, pre akúkoľvek ženu.   


Dizajn | 23.jan 2020

Majstri siluét

Cristobal Balenciaga a Azedine Alaïa sú bezpochyby jednými z najväčších legiend v módnom svete. Mnohí si ich pamätáme kvôli ich unikátnej schopnosti tvarovania...


Gastro | 23.jan 2020

Louis Vuitton otvorí vlastnú reštauráciu

Raňajky u Tiffanyho a večera u Vuittona? Čoskoro sa takýto scenár stane skutočnosťou, pretože značka Louis Vuitton otvorí svoju prvú...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by s...

Pravidlá nosenia SPF počas celého roka

Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opa...

Rolák v hlavnej úlohe

Roláky sú vďačným kúskom každého zimného šatníka. Buďte však s nimi kreatívni a vytvorte zaujím...