Módny priemysel robí významné kroky na to, aby zredukoval svoj negatívny dopad na životné prostredie. My ako spotrebitelia sa zase snažíme vyhýbať fast fashion a neetickej móde, avšak zmeny k lepšiemu môžeme urobiť aj v ďalšej sfére- pri bytovom dizajne. Našli sme udržateľné značky, ktoré vám v tom pomôžu.

Tekla

Kodanská značka ponúka prepracované prírodné výrobky, ktoré si vás získajú svojou kvalitou a exkluzívnym pocitom. V ich ponuke nájdete bytové textílie vrátane osušiek, posteľnej bielizne či diek z organickej bavlny, merina, kašmíru, ale aj recyklovanej bavlny.

tekla 

 

 

Buffy

Buffy je jednou z najlepších značiek recyklovaných perín, vanúšov a diek na trhu. Produkty vyrába z recyklovaných plastových fliaš, či ekologicky vypestovaného eukalyptu. Všetko je na dotyk jemné a príjemné a na výber máte množstvo štýlov.

buffy

 

 

Wearth London

Na tejto stránke nájdete množstvo ekologických značiek, ktoré vyrábajú najrôznejšie produkty do domácnosti. Nájdete tu aj kategóriu zero waste a nakúpite všetko od šperkov z recyklovaného striebra až po kuchynské potreby.

wearthelondon

 

 

One Nine Eight Five

Bytové textílie vyrobené v Británii nájdete v ponuke tejto značky, ktorá sa môže pýšiť skutočne rôznorodou ponukou štýlov, farieb a dizajnov. Všetky zložky produktov sú ekologické a vyrobené etickým spôsobom.

onenine 

 

 

Weaver Green

Destinácia na nákup interiérových aj exteriérových kobercov, vankúšov, ale aj stolíkov či vakov. Všetko je vyrobené zo 100% recyklovaných plastových fliaš bez toho, aby obetovali štýl či dizajn. Okrem toho ponúka výrobky od remeselníkov naprieč Európu a Áziou.

weaver 

 

 

MAiK

Na stránkach MAiK nájdete farebné bytové textílie vrátane obrusov, podložiek, ale aj ponožky či podnosy. Všetko sa balí do recyklovaných balení, ktoré sú rozložiteľné a ďalej recyklovateľné.

maik 

 

 

Koala

Väčšie kusy nábytku ako sedačky, kreslá či dokonca rámy postelí a matrace nájdete na austrálskej stránke Koala. Okrem toho, že ich produkty sú vyrobené udržateľným spôsobom a navyše prispievajú na ochranu ohrozených druhov ako koaly a korytnačky.

koala

Foto: archív značiek, Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 05.júl 2020

Ako sa starať o izbové rastliny v letnýc...

Izbové rastliny si vyžadujú úplne iný prístup k starostlivosti v lete ako v zime. Čo teda potrebujú počas vyšších teplôt v lete? Dostatok vlahy...


Dizajn | 05.júl 2020

Dior otvára exkluzívny pop-up na Capri

Taliansky ostrov Capri je populárnou dovolenkovou destináciou Európanov, ale aj svetových celebrít. Je plný nádherných výhľadov, dramatických útesov, ovocných stromov...


Dizajn | 04.júl 2020

Surfovanie s Burberry

Keď sa luxusné módne domy objavia vo svete dizajnu najrôznejších produktov, vždy to stojí za to. Značka Saint Laurent pravidelne...


Gastro | 01.júl 2020

Letné drinky pre krajšiu pleť

So stúpajúcimi teplotami stúpa aj naša spotreba vody, alebo teda, mala by stúpať. Len dostatočne hydratovaný organizmus totiž dokáže správne...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...