Od 3. do 8. decembra Miami hostilo prestížne dizajnovo-umelecké podujatie, Design Miami/ Art Basel. Okrem svetových značiek nábytku, doplnkov či umelcov, sa na ňom predstavili aj módne značky so svojim pohľadom na dizajn, interiéry či architektúru. Pozrite sa s nami na to najlepšie.

Miu Miu

Po úspechu na Salone del Mobile sa Miu Miu opäť spojila so štúdiom M/M. Tentorkát vytvorili stolíky z orechového a palmového dreva, gumy a skla. Vyrobených bolo len 40 exemplárov.

miu miu

 

 

Balenciaga

Francúzska značka sa sústredila na udržateľnosť. Predstavila sedačku v spolupráci s Crosby Studio, ktorá je vyplnená nepoužitými módnymi kúskami a zvyškami látok, ktoré sú viditeľné pod priehľadným, vinylovým povrchom.

1

 

 

Versace

Versace sa spojila s interiérovou dizajnérkou Sashou Bikoff, ktorá využila typické Versace potlače a vzory, ktoré pretavila do najrôznejších kúskov ako posteľná bielizeň či posteľ. Súčasťou inštalácie sú aj vybrané modely z dielne značky.

2

 

 

Fendi

Švajčiarske štúdio Kueng Caput vytvorilo líniu 10 modelov v spolupráci s Fendi. Medzi nimi nájdete lavice, stolíky v netradičných štruktúrach a materiáloch. Všetko je ladené do výrazne architektonických tvarov a foriem.

3

 

 

Louis Vuitton

Novinka v Objets Nomades vznikla v spolupráci s americkým dizajnérom Andrew Kudless. Ten vytvoril netypickú policu z dubu a výrazne modrej kože. Súčasťou inštalácie boli aj minuloročné dizajny od Indie Mahdavi či Nendo.

4

 

 

Loewe

Značka Loewe využila hrubé kamenné prvky vo svojom butiku na výstavu moderného umenia korešpondujúceho s estetikou značky. Jonathan Anderson vystavil na monitoroch diela Hilary Lloyd a Ewan Henderson.

5

 

 

Bottega Venetta

Novootvorený butik v Miami bol takisto súčasťou Design Miami, pričom stredobodom bolo práve ružové, točité schodisko. Interiér je plný kontrastných materiálov ako plasty, mramor, betón či koža. Police a skrinky viseli na hrubých reťaziach a plastové posuvné dvere oddeľovali skúšobné kabínky.

6

 

 

Thom Browne

Dizajnér Thom Browne predstavil svoju prvú inštaláciu a hneď v obrovských rozmeroch. 6-metrový palmový strom v pastelových tónoch ružovej, zelenej a žltej evokuje tropciké prostredie, ale aj relaxáciu.

7

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.jan 2020

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by ste nemali prehliadnuť. Mnoho z nich je nadčasových...


Cestovanie | 17.jan 2020

Najkrajšie horské hotely

Nedostatok snehu nás mnohých núti vycestovať do hôr, častokrát za hranice, kde hľadáme aspoň kúsok tej čarovnej rozprávkovej krajiny, o ktorej...


Dizajn | 15.jan 2020

Kúpeľňové trendy na rok 2020

Kúpeľňa je ako také privátne spa. Teda, aspoň by sme sa mali snažiť, aby sme sa v nej tak cítili. Preto...


Voľný čas | 15.jan 2020

Najkrajšie diáre na rok 2020

Aj keď z nového roku ubehli už viac ako dva týždne, neznamená to, že je neskoro na správnu organizáciu. K novému roku...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...