Luxusný londýnsky hotel Clardige’s každoročne pripraví vianočný stromček v spolupráci so známym dizajnérom. Počas celého predvianočného a vianočného obdobia tak skrášľuje hotelové lobby a je vystavený na obdiv každému hosťovi. Tento rok sa o jeho dizajn postaral dizajnér Christian Louboutin.

 

loubi

 

Táto tradícia začala v roku 2009, kedy vianočný stromček podľa seba ozdobil John Galliano za značku Dior. Odvtedy sa o jeho dizajn postarali aj Christopher Bailey za značku Burberry (2015), Alber Elbaz za Lanvin (2011), Dolce & Gabbana (2014), Karl Lagerfeld (2017) či naposledy Diane von Furstenberg. Teraz prišiel na rad dizajnér topánok, ktorého výtvory sa preslávili svojou červenou podrážkou.

Keďže tento rok ide o 10.ročník tejto tradície, hotel Claridge’s si chcel vybrať niekoho, koho považujú takmer za súčasť hotela. Keďže Christian Louboutin je tu veľmi častým hosťom, výber bol jednoduchý. Čím je inšpirovaný? Obdobím cestovania vlakom medzi, ale aj samotnými cestami dizajnéra, ktorý strávi veľa času na ceste medzi Londýnom a Parížom. Vytvoril tak The Loubi Express, celý tematický koncept čarovnej zimnej krajiny, ktorá teraz dekoruje hotelové lobby.

 

2 3

 

Centrály je samozrejme stromček pokrytý jemnou snehovou prikrývkou, klasickými guľami v zlato-červenej kombinácii, medovníkmi, ale aj rúžmi a s masívnou korunou na špici namiesto hviezdy. Pod nim sú krásne naaranžované vianočné darčeky zabalené do hnedého papiera a previazané červenou stuhou. „Vlaky mi v istom zmysle pripomínajú romancu. Nechávajú vás snívať o okolí, ktorým práve prechádzate. Pre mňa tiež predstavujú trochu odpočinku v uponáhľanom svete,“ povedal dizajnér a dodal, že je veľmi rád, že mohol priniesť kúsok Paríža do Londýna.

 

4

 

Túto čarovnú expozíciu dopĺňa aj vlakový vozeň zahalený do červenej farby a s príznačným názvom The Loubi Express. Vôbec nejde iba o dekoráciu, je to skutočný reštauračný vozeň, ktorý servíruje dobroty ako tempura krevety, hľuzovkové truffles či hotelovú klasiku- lobster wellington.

Foto: archív hotela

Najnovšie zo sekcie lifestyleIRL | 21.jan 2020

Veronika Cifrová Ostrihoňová: Slovensko ...

To, že Instagram je povrchná záležitosť, ktorá vám nemôže dať nič hlbšie, už dávno neplatí. Je to aj vďaka tomu...


Cestovanie | 21.jan 2020

Cestovateľské trendy na rok 2020

Už máte cestovateľské plány na tento rok? Vybrali ste si exotické destinácie alebo ste nad svojimi dobrodružstvami rozmýšľali úplne inak?...


Dizajn | 20.jan 2020

Virgil Abloh navrhol kolekciu nábytku

Popri navrhovaní pre vlastnú značku Off-White a pri vytváraní pánskej línie značky Louis Vuitton, Virgil Abloh stíha ešte aj navrhovať nábytok...


Dizajn | 20.jan 2020

Hermés predstavuje novú kolekciu porcelá...

Značka Hermés je po celom svete známa svojimi ikonickými šatkami, ktoré sú častokrát zdobené farebnými, rôznorodými motívmi. Inšpirovanú sú exotikou...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...