Luxusný londýnsky hotel Clardige’s každoročne pripraví vianočný stromček v spolupráci so známym dizajnérom. Počas celého predvianočného a vianočného obdobia tak skrášľuje hotelové lobby a je vystavený na obdiv každému hosťovi. Tento rok sa o jeho dizajn postaral dizajnér Christian Louboutin.

 

loubi

 

Táto tradícia začala v roku 2009, kedy vianočný stromček podľa seba ozdobil John Galliano za značku Dior. Odvtedy sa o jeho dizajn postarali aj Christopher Bailey za značku Burberry (2015), Alber Elbaz za Lanvin (2011), Dolce & Gabbana (2014), Karl Lagerfeld (2017) či naposledy Diane von Furstenberg. Teraz prišiel na rad dizajnér topánok, ktorého výtvory sa preslávili svojou červenou podrážkou.

Keďže tento rok ide o 10.ročník tejto tradície, hotel Claridge’s si chcel vybrať niekoho, koho považujú takmer za súčasť hotela. Keďže Christian Louboutin je tu veľmi častým hosťom, výber bol jednoduchý. Čím je inšpirovaný? Obdobím cestovania vlakom medzi, ale aj samotnými cestami dizajnéra, ktorý strávi veľa času na ceste medzi Londýnom a Parížom. Vytvoril tak The Loubi Express, celý tematický koncept čarovnej zimnej krajiny, ktorá teraz dekoruje hotelové lobby.

 

2 3

 

Centrály je samozrejme stromček pokrytý jemnou snehovou prikrývkou, klasickými guľami v zlato-červenej kombinácii, medovníkmi, ale aj rúžmi a s masívnou korunou na špici namiesto hviezdy. Pod nim sú krásne naaranžované vianočné darčeky zabalené do hnedého papiera a previazané červenou stuhou. „Vlaky mi v istom zmysle pripomínajú romancu. Nechávajú vás snívať o okolí, ktorým práve prechádzate. Pre mňa tiež predstavujú trochu odpočinku v uponáhľanom svete,“ povedal dizajnér a dodal, že je veľmi rád, že mohol priniesť kúsok Paríža do Londýna.

 

4

 

Túto čarovnú expozíciu dopĺňa aj vlakový vozeň zahalený do červenej farby a s príznačným názvom The Loubi Express. Vôbec nejde iba o dekoráciu, je to skutočný reštauračný vozeň, ktorý servíruje dobroty ako tempura krevety, hľuzovkové truffles či hotelovú klasiku- lobster wellington.

Foto: archív hotela

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 12.dec 2019

Naučte sa cudzí jazyk pri rannej káve

Sedím na rannej káve a veselo debatujem s mojou spoločnosťou. Preberáme všetko od rannej zápchy až po večerné plány spojené s otvorením novej...


IRL | 12.dec 2019

Jana Džejny Šlinská: S knihami ma zblíži...

Pôsobí krehko, melancholicky, no je v nej niečo, čo vzbudzuje rešpekt. Keď sa s vami rozpráva, máte pocit, že vás...


Voľný čas | 10.dec 2019

TOP FASHION WINTER 2019/2020

„Prísľubom niečoho nového a odchodom toho starého sa snažíme zachytiť všetky tie prchavé a magické okamihy. Akoby sme v tomto...


Voľný čas | 08.dec 2019

Najlepšie darčeky pre milovníkov technol...

Všetci máme vo svojom okolí niekoho, kto oceňuje modernú technológiu a vývoj nových produktov. My sme vybrali top 10 produktov, ktoré...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Výstava Van Cleef & Arpels: Time, Nature...

Šperky sú súčasťou našich život takmer odjakživa. Stačí si spomenúť na historické filmy dokumentujúc...

Život mačky Karla Lagerfelda v knihe

Karlova mačka Choupette je v módnom svete pojem. Všetci Karlovi blízki, ale aj módna verejnosť ...

Opulentná výstava Dolce & Gabbana Alta M...

Dizajnérske duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana vždy mali svojský pohľad na módu. Ich haute co...