Pražský Nespresso Boutique prešiel po 13 rokoch od otvorenia renováciou. Ide o prvý z 9 Nespresso Boutiques v Česku a teraz je dekorovaný aj prvou stenou, ktorá bola vyrobená z recyklovaných Nespresso kapuslí z dielne študenta UMPRUM, Tomáša Rachuneka.

 

title

 

V novom priestore butiku na Pařížskej ulici dominuje dizajnová stena v zlatistej farbe. Na jej výrobu bolo využitých 400 kíl hliníkových kapsúl Nespresso. Pokiaľ ste sa už niekedy viezli pražským metrom, veľmi rýchlo zistíte, čím bol dizajn steny inšpirovaný. Ikonické farebné obklady, ktoré tvoria stenu sú totiž poznávacím znamením jednotlivých staníc metra linky A v Prahe. Dizajn týchto dlaždíc má na svedomí architekt Jaroslav Otruba a bol dokonca patentovaný v roku 1976. Od 80.rokov dekoruje stanice pražského metra.

 

4  5 

 

Týmto spôsobom však Nespresso upozorňuje aj na problematiku recyklovania. Keďže materiál akým je hliník sa dá recyklovať nekonečne veľakrát bez toho, aby stratil na svojich vlastnostiach, cesta hliníkových kapsúl môže pokračovať ešte dlho po tom, ako si svoju šálku kávu vychutnáte. Každá kapsula sa dá totiž recyklovať a materiál sa následne môže ďalej využívať.

 

1

 

Nová stena v butiku vzdáva hold nielen Stovežatej, ale aj šíri myšlienku recyklácie, ktorá je veľmi dôležitým aspektom pre značku Nespresso. „Sme pyšní na to, že cirkulárny systém Nespresso na recykláciu hliníkových kapsúl funguje v Českej republike od roku 2014. Veríme, že touto stenou zákazníkov inšpirujeme, aby použité kapsule nevyhadzovali, ale využili naše služby odberu kapsúl priamo u nich doma,“ hovorí generálny riaditeľ Stefan Trojer.

 

2

 

Tak, ako každý Nespresso Boutique, aj tento na Pařížskej je ladený v duchu kávových rituálov ochutnávania kávy. Nechýbajú to preto kapsule v tých najrôznejších tónoch a intenzitách, ale súčasťou sú samozrejme aj najnovšie dizajnové stroje na prípravu kávy.

Foto: Nespresso

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 31.máj 2020

Ako bude vyzerať cestovanie po pandémii?

Neviete sa dočkať, kedy konečne vzlietnete a vydáte sa na svoju prvú cestu do zahraničia po pandémii? Alebo ste v tomto smere...


Voľný čas | 30.máj 2020

Kvety pomáhajú psychike

Patríte k milovníkom izbových rastlín a kvetín? Alebo ste naopak zástancovia minimalizmu, v ktorom sa nenájde priestor pre rastliny? V oboch prípadoch by ste...


Voľný čas | 27.máj 2020

Prenájom luxusných vozidiel na biznis i ...

Chystáte sa na dôležité obchodné rokovanie do zahraničia alebo v rámci Slovenska? Potrebujete sa vkusne a originálne prezentovať? Naplánujte si...


IRL | 26.máj 2020

Barbara Randušková: Väčšinu „problémov“ ...

„Keď sa do seba hlboko ponoríš, objavíš veci, ktoré si nikdy nevidela. Niektoré ťa desia, niektoré ťa prekvapia a ty...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Ako nosiť športové sandále?

Vnímanie turistických sandálov sa v poslednej dobe zmenilo o 180 stupňov. Kedysi nenáviden...

Jarné účesy z Instagramu

Účesy, ktoré zvládne každý. Môžete si nimi skrášliť prácu z domu alebo sa v nich vybrať do...

Must-have kúsky na jar

Ak plánujete svoj jarný či letný šatník dopĺňať, máme pre vás 12 tipov. Do týchto kúskov sa túto sez...