Pražský Nespresso Boutique prešiel po 13 rokoch od otvorenia renováciou. Ide o prvý z 9 Nespresso Boutiques v Česku a teraz je dekorovaný aj prvou stenou, ktorá bola vyrobená z recyklovaných Nespresso kapuslí z dielne študenta UMPRUM, Tomáša Rachuneka.

 

title

 

V novom priestore butiku na Pařížskej ulici dominuje dizajnová stena v zlatistej farbe. Na jej výrobu bolo využitých 400 kíl hliníkových kapsúl Nespresso. Pokiaľ ste sa už niekedy viezli pražským metrom, veľmi rýchlo zistíte, čím bol dizajn steny inšpirovaný. Ikonické farebné obklady, ktoré tvoria stenu sú totiž poznávacím znamením jednotlivých staníc metra linky A v Prahe. Dizajn týchto dlaždíc má na svedomí architekt Jaroslav Otruba a bol dokonca patentovaný v roku 1976. Od 80.rokov dekoruje stanice pražského metra.

 

4  5 

 

Týmto spôsobom však Nespresso upozorňuje aj na problematiku recyklovania. Keďže materiál akým je hliník sa dá recyklovať nekonečne veľakrát bez toho, aby stratil na svojich vlastnostiach, cesta hliníkových kapsúl môže pokračovať ešte dlho po tom, ako si svoju šálku kávu vychutnáte. Každá kapsula sa dá totiž recyklovať a materiál sa následne môže ďalej využívať.

 

1

 

Nová stena v butiku vzdáva hold nielen Stovežatej, ale aj šíri myšlienku recyklácie, ktorá je veľmi dôležitým aspektom pre značku Nespresso. „Sme pyšní na to, že cirkulárny systém Nespresso na recykláciu hliníkových kapsúl funguje v Českej republike od roku 2014. Veríme, že touto stenou zákazníkov inšpirujeme, aby použité kapsule nevyhadzovali, ale využili naše služby odberu kapsúl priamo u nich doma,“ hovorí generálny riaditeľ Stefan Trojer.

 

2

 

Tak, ako každý Nespresso Boutique, aj tento na Pařížskej je ladený v duchu kávových rituálov ochutnávania kávy. Nechýbajú to preto kapsule v tých najrôznejších tónoch a intenzitách, ale súčasťou sú samozrejme aj najnovšie dizajnové stroje na prípravu kávy.

Foto: Nespresso

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.nov 2019

Naspäť k oldschool drevenými hodinkami

V dnešnej technickej dobe smartfónov a iných vymožeností nie je problém zistiť koľko je hodín a z minulosti známa veta:...


Voľný čas | 10.nov 2019

Svetlom proti zimnej depresii

Poznáte termín SAD? Seasonal affestive disorder (SAD) opisuje zmeny v nálade, ktoré postihujú čoraz väčšie percento populácie počas jesenných a zimných mesiacov...


Cestovanie | 09.nov 2019

Najlepšie hotely na svete pre každý typ ...

Cestovateľských rebríčkov je na svete mnoho, ak by sme si však mali vybrať len jeden, ktorým sa riadiť, bol by...


Dizajn | 08.nov 2019

Chôdza a krok: Výstava venovaná topánkam

Musée des Arts décoratifs v Paríži otvorilo 7.novembra novú výstavu venovanú topánkam, ich histórii a vzťahu k telu a móde...

predplatne

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Very Ralph: Životný príbeh módneho velik...

Ralph Lauren je jednou z najväčších a zároveň posledných žijúcich módnych ikon na svete. 80-ročný za...

Ligotavá jeseň v znamení minimalizmu

Jeseň je na jednej strane krásna, farebná a romantická, no niekedy dokáže byť aj poriadne melan...

Jesenné deco trendy

Ak aj vy uvažujete nad jemným upgrade-om vášho interiéru, poradíme vám, aké kúsky si vybrať. Medzi n...