Pánska móda síce nemá toľko pozornosti od verejnosti, avšak to neznamená, že ju dizajnéri alebo módne domy berú menej vážne. Dajú si záležať na každom detaile aj na dôležitých veciach akou je módna prehliadka. Pozrite si najkrajšie kulisy z posledných pánskych Týždňov módy.

Loewe

Kreatívny riaditeľ Loewe, Jonathan Anderson, si často pre svoje prehliadky vyberá tento priestor Maison de l’Unesco v Paríži. Teraz nechal vyniknúť architektonické stropy, nahé múry v kontraste s televíznymi obrazovkami.

title

 

Acne Studios

Priestor prehliadky Acne Studios bol ako ilúzia. Celý bol ladený v krémovej farbe, pričom rôznorodé tóny vytvárala len hra svetiel. Založený bol na čistých líniách a napriek tomu pôsobil ako z iného sveta.

2

 

 

Dior

Dominantami prehliadky Dior boli inštalácie písmen amerického umelca Kaws, ktoré vytvárali strategickým umiestnením slovo DIOR. Miestnosť bola odetá do ružovej a niesla v sebe poriadne veľkú dávku modernosti.

3

 

 

Etro

Talianska značka si pre svoju prehliadky vybrala netradičný, industriálny priestor. Jeho dizajn bol inšpirovaný cestovaním, pričom priamo na móle bola z farebného piesku vytvorená mapa sveta.

4

 

 

Lanvin

Debut kreatívneho riaditeľa Bruna Sialelli prebehol na netradičnom mieste, na plavárni z roku 1933, ktorú navrhol architekt Lucien Pollet. Keďže značka sa mnohým ľuďom spája práve s modrou farbou, nemohli si vybrať lepšie.

5

 

 

Marni

Na prehliadke Marni sme sa ocitli pod morskou hladinou. Postarala sa o to unikátna inštalácia na strope, ktoré predstavovala plastami zamorené oceány, a zvuk vĺn, ktorý sa ozýval z reproduktorov.

6

 

 

Louis Vuitton

Virgil Abloh vytiahol na svoju prehliadku pre Louis Vuitton do ulíc Paríža nafukovací hrad v červenej farbe. Hostia sedeli na záhradných stoličkách a celý setting pôsobil veľmi uvoľnene a humorne zároveň.

7

 

 

Off-White

Úplne inak si však Virgil Abloh predstavoval prehliadku svojej vlastnej značky, Off-White. Hostí privítal na rozkvitnutej lúke, ktorú lemovali jesenné stromy.

8

 

 

Ermenegildo Zegna Couture

Prehliadka talianskej značky sa odohrala v industriálnej budove, ktorá patrí najstaršej oceliarskej firme v Taliansku. Priestor pôsobí opustene, megalomansky a pritom poskytuje dokonalý podklad na prezentáciu dizajnérskej módy.

9

 

 

Thom Browne

Prehliadka amerického dizajnér sa uskutočnila v Ecole nationale superieure des Beax-Arts, ktorá bola pretvorená na malé Versailles. Uprostred móla boli umiestnené zaujímavé umelecké diela, ktoré kontrastovali na starej dlažbe.

10

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 20.aug 2019

Nábytok ako talizman

Pokiaľ vám meno Tim Labenda nič nehovorí, nezúfajte. Nie je známy pred masami, ale v zákulisí módy je rešpektovaným profesionálom. Nepatrí...


Dizajn | 14.aug 2019

Off-White uvádza kolekciu bytových dopln...

“HOME”, tak sa volá kolekcia bytových doplnkov zančky Off-White, ktorá je exkluzívne dostupná v butiku značky na gréckom ostrove Mykonos...


Gastro | 13.aug 2019

Mansur Gavriel a Ladurée otvorili spoloč...

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Ladurée? Pravdepodobne to budú ich makrónky v najrôznejších farbách. Newyorskú značku Mansur...


Gastro | 10.aug 2019

Najlepšie vitamíny pre pleť

Koľko vitamínov máte vo svojich kozmetických produktoch? Vitamín C sa už dnes stal jedným z najväčších must-haves a rovnako na...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Európske destinácie pre milovníkov vodný...

Ak opaľovanie nie je vaša predstava letnej dovolenky, ale skôr túžite po športovom vyžití, poradíme ...

Najlepšie plážové kluby na svete

Dobrodružná alebo pohodová dovolenka? Nech už je vaša preferencia akákoľvek, stavíme sa, že z č...

Cestovateľské aplikácie pre každý typ ce...

Každú sféru nášho života zasahujú technológie. Výnimkou nie je ani cestovanie, čo určite poznáme vše...