Niekedy k šťastiu nepotrebujete nič viac ako dobrú knihu. Príbehy však tvorí aj dizajn, fotografie a architektúra, pričom ich prínos do umenia aj kultúry je ohromný. Dokumentujú to tieto knihy, ktoré okrem vizuálneho stimulu ponúkajú čitateľom ich príbehy.

Snøhetta: Collective Intuition (Phaidon)

Prestížna architektonická spoločnosť z Nórska sa preslávila mnohými progresívnymi dizajnmi. V tejto knihe nájdete ich rozsiahle portfólio prác, ktoré vznikalo viac ako 30 rokov. Okrem toho je v knihe 24 esejí k 24 projektom a nechýbajú ani technické návrhy a ilustrácie.

title

 

2

 

 

Contours & Horizons: Reiulf Ramstad Architects (Hatje Cantz)


Jednoduchá architektúra, ktorá san a nič nehrá. Tak by sa dala opísať tvorba ďalšej nórskej spoločnosti Reiulf Ramstd Architects. Kniha prezentuje ich tvorbu v kontexte škandinávskej kultúry aj dizajnu.

3

4

 

 

AB Concept: A Cultural Journey through Light, Form, and Space (Assouline)

Spoločnosť známa svojimi exkluzívnymi interiérmi si podmanila svet. Ich tvorba má množstvo dimenzií, je zmyselná a podmanivá, pričom zakaždým vyrozpráva iný príbeh. V knihe nájdete ich najkrajšie projekty vrátane reštaurácie Mei Ume v Londýne, ako aj experimentálne dizajny. 


5

6

 

 

Drawing architecture (Phaidon)


Architektonické skice Michelangela, Franka Gehry, Tadao Ando či Zahy Hadid nájdete v tejto knihe medzi ďalšími 250 ilustráciami. Prostredníctvom týchto skíc prezentujú rôzne štádia dizajnovania ako aj postupy pri tvorbe. Každá kresba je unikátna a dopĺňa ju vysvetľujúci text.

7

8

 

 

Elemental (Phaidon)

Čilské architektonické štúdiu nemá ani 20 rokov, no aj napriek tomu si už vo svete vybudovalo meno, pričom zanechali svoju stopu najmä na architektúre 21.storočia. Kniha ponúka prierez ich práce počas rokov a dokumentuje aj vývoj estetiky. 9

10

 

 

Michael Webb:Architects’ Houses (Thames & Hudson)

Publikácia, ktorá našla tie najkrajšie, najzaujímavejšie domovy svetových architektov. Hľadá v nich dizajnový rukopis, unikátny prístup a individualitu. V knihe je dokopy 30 domov so svojimi stvoriteľmi, ktorý vysvetľujú svoju inšpiráciu.


11

12

 

 

Spectrum by John Pawson (Phaidon)

Majster minimalizmus, John Pawson má cit pre farby. Takto pristupuje ku pigmentom, hĺbke a štruktúram či detailom, ktoré zároveň dokumentuje v knihe. Poskytuje svoj unikátny pohľad na monochromatizmus, ktorý vibruje energiou.

13

14

Foto: archív vydavateľstiev, architektonických firiem

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...