Niekedy k šťastiu nepotrebujete nič viac ako dobrú knihu. Príbehy však tvorí aj dizajn, fotografie a architektúra, pričom ich prínos do umenia aj kultúry je ohromný. Dokumentujú to tieto knihy, ktoré okrem vizuálneho stimulu ponúkajú čitateľom ich príbehy.

Snøhetta: Collective Intuition (Phaidon)

Prestížna architektonická spoločnosť z Nórska sa preslávila mnohými progresívnymi dizajnmi. V tejto knihe nájdete ich rozsiahle portfólio prác, ktoré vznikalo viac ako 30 rokov. Okrem toho je v knihe 24 esejí k 24 projektom a nechýbajú ani technické návrhy a ilustrácie.

title

 

2

 

 

Contours & Horizons: Reiulf Ramstad Architects (Hatje Cantz)


Jednoduchá architektúra, ktorá san a nič nehrá. Tak by sa dala opísať tvorba ďalšej nórskej spoločnosti Reiulf Ramstd Architects. Kniha prezentuje ich tvorbu v kontexte škandinávskej kultúry aj dizajnu.

3

4

 

 

AB Concept: A Cultural Journey through Light, Form, and Space (Assouline)

Spoločnosť známa svojimi exkluzívnymi interiérmi si podmanila svet. Ich tvorba má množstvo dimenzií, je zmyselná a podmanivá, pričom zakaždým vyrozpráva iný príbeh. V knihe nájdete ich najkrajšie projekty vrátane reštaurácie Mei Ume v Londýne, ako aj experimentálne dizajny. 


5

6

 

 

Drawing architecture (Phaidon)


Architektonické skice Michelangela, Franka Gehry, Tadao Ando či Zahy Hadid nájdete v tejto knihe medzi ďalšími 250 ilustráciami. Prostredníctvom týchto skíc prezentujú rôzne štádia dizajnovania ako aj postupy pri tvorbe. Každá kresba je unikátna a dopĺňa ju vysvetľujúci text.

7

8

 

 

Elemental (Phaidon)

Čilské architektonické štúdiu nemá ani 20 rokov, no aj napriek tomu si už vo svete vybudovalo meno, pričom zanechali svoju stopu najmä na architektúre 21.storočia. Kniha ponúka prierez ich práce počas rokov a dokumentuje aj vývoj estetiky. 9

10

 

 

Michael Webb:Architects’ Houses (Thames & Hudson)

Publikácia, ktorá našla tie najkrajšie, najzaujímavejšie domovy svetových architektov. Hľadá v nich dizajnový rukopis, unikátny prístup a individualitu. V knihe je dokopy 30 domov so svojimi stvoriteľmi, ktorý vysvetľujú svoju inšpiráciu.


11

12

 

 

Spectrum by John Pawson (Phaidon)

Majster minimalizmus, John Pawson má cit pre farby. Takto pristupuje ku pigmentom, hĺbke a štruktúram či detailom, ktoré zároveň dokumentuje v knihe. Poskytuje svoj unikátny pohľad na monochromatizmus, ktorý vibruje energiou.

13

14

Foto: archív vydavateľstiev, architektonických firiem

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 17.jún 2019

Povzbudzujúce osvieženie s príchuťou aus...

Predstavte si ten najhorúcejší okamih dňa, kedy si neželáte nič iné len skočiť do vody. Ak práve nemáte túto možnosť...


Cestovanie | 14.jún 2019

Najlepšie alternatívy AirBnB

Dovolenková sezóna je tu, no pokiaľ nie ste fanúšikom cestovných kancelárií a svoje letné dobrodružstvá plánujete samostatne, určite hľadáte ubytovanie...


Dizajn | 13.jún 2019

História pánskej módy vo výstave

Pitti Uomo je najdôležitejšou módnou akciou venovanou pánskej móde. Preto nie je vôbec prekvapujúce, že organizátori pri tejto príležitosti otvárajú...


Cestovanie | 13.jún 2019

Najlepšie európske ostrovy

Svet je plný nádherných destinácií, ktoré vynikajú rozličnými faktormi. Niektoré sa pýšia svojou históriou, iné modernou architektúrou či panenskou prírodou...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...