Už o necelý mesiac sa uskutoční jedna z najočakávanejších umeleckých a módnych akcií- Met Gala. Tohtoročnou témou je Camp: Notes on Fashion. Ešte predtým však Metropolitan Museum of Art vydá knihu, ktorá je venovaná práve súvisiacej výstave.

 

camp

 


Téma síce znie zvláštne no pomenúva humornú, teatrálnu a zveličenú stránku módy, ktorá je dnes taká populárna. V úvode vám odborníci vysvetlia, čo presne „camp“ znamená a neskôr budete môcť objaviť rôzne uletené kúsky z histórie aj súčasnej módy.

 

Screenshot 2019 04 04 at 18.08.59

Screenshot 2019 04 04 at 18.09.08

 

Kniha je unikátne zviazaná. Prvá edícia sa otvára ako klasická kniha, pričom jej väzba je na ľavej strane. Druhá edícia sa otvára ako nástenný kalendár a zviazaná tak je zhora. Obe knihy však sú prepojené spoločnou tvrdou väzbou vzadu. Okrem toho, že na jej stránkach môžete objavovať vybrané kúsky, ktoré vám ponúkajú pohľad do výstavy, ide aj o zaujímavé dizajnové diele.

 

Screenshot 2019 04 04 at 18.09.16

Screenshot 2019 04 04 at 18.09.24

 

Výstava Camp: Notes on Fashion bude oficiálne otvorená 9.mája, čo je 3 dni po MET Gala, ktorá sa každoročne koná prvý májový pondelok.

Foto: archív múzea

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...