Vytvorenie módnej prehliadky nie je len o navrhnutí novej kolekcie a výbere modeliek. Zabudnúť nemôžme na prípravu prehliadkových scén a rôznych ďalších detailov. Tentokrát sme sa pozreli na dizajn pozvánok.

Pre zmysly

Pozvánky, ktoré boli založené na zmysloch. Také mali značky Burberry, ktorá predstavila pozvánku so štruktúrou dreva, Agnona a jej tvrdá, akoby betónová pozvánka, Sportmax s pozvánkou na izolačnom materiáli a Yohji Yamamoto s pozvánkou na čiernom, tvrdenom plátne.

titleBurberry/ Agnonga/ Sportmax/ Yohji Yamamoto

 

 

Eye Candy

Potešenie pre oči zase predstavovali pozvánky značiek Issey Miyake, Prada, Bottega Venetta či Kiko Kostadinov. Pozvánka na Pradu žiarila vo fuksiovej, Bottega Venetta vynikala v morskej modrej a Issey Miyake vytvorila vzor pripomínajúci džungľu. Futuristicky poňatá pozvánka Kiko Kostadinov spájala motív prírody a grafiky.

9Issey Miyake/ Prada/ Bottega Venetta/ Kiko Kostadinov 

 

Art

Alessadro Michelle má vždy ucelenú predstavu o tom, ako má celá prehliadka vyzerať. Začína to celé pri pozvánkach, ktoré tentokrát efektne zdobili masky na tvár inšpirované antikou. Rôznorodé masky nakoniec dominovali aj v samotnej prehliadke.

3Gucci

 

 

Nostalgia

Spomienka na Karla Lagerfelda dominovala pozvánke značky Chloé. Jeho prínos pre značku si chcel pripomenúť súčasný kreatívny riaditeľ, ktorý fotografie Karla pri práci využil v rámci „pohľadnice,“ ktorú rozposlali hosťom.

4Chloé

 

 

Italian Dining

Virgil sa pri svojej najnovšej kolekcii pre Louis Vuitton na jeden strane inšpiroval ulicami New Yorku a na tej druhej talianskou kuchyňou, ktorú miluje. Pozvánke preto pripomínali menu z pizzérie.

5Louis Vuitton

 

 

Rozlúčka s ikonou

Vizuál letáku na prehliadke Chanel obletel celý svet a nemôžme na neho zabudnúť ani my. Venovaný bola Karlovi, ktorý nám pripomenul, že život pokračuje ďalej. Ozdobený bol jeho vlastnoručnou ilustráciou a písaným textom. Pozvánke zase dominoval ikonický motív CC, ktorý Karl priviedol k životu.

8Chanel

Foto: Wallpaper

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 17.jún 2019

Povzbudzujúce osvieženie s príchuťou aus...

Predstavte si ten najhorúcejší okamih dňa, kedy si neželáte nič iné len skočiť do vody. Ak práve nemáte túto možnosť...


Cestovanie | 14.jún 2019

Najlepšie alternatívy AirBnB

Dovolenková sezóna je tu, no pokiaľ nie ste fanúšikom cestovných kancelárií a svoje letné dobrodružstvá plánujete samostatne, určite hľadáte ubytovanie...


Dizajn | 13.jún 2019

História pánskej módy vo výstave

Pitti Uomo je najdôležitejšou módnou akciou venovanou pánskej móde. Preto nie je vôbec prekvapujúce, že organizátori pri tejto príležitosti otvárajú...


Cestovanie | 13.jún 2019

Najlepšie európske ostrovy

Svet je plný nádherných destinácií, ktoré vynikajú rozličnými faktormi. Niektoré sa pýšia svojou históriou, iné modernou architektúrou či panenskou prírodou...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...