Vytvorenie módnej prehliadky nie je len o navrhnutí novej kolekcie a výbere modeliek. Zabudnúť nemôžme na prípravu prehliadkových scén a rôznych ďalších detailov. Tentokrát sme sa pozreli na dizajn pozvánok.

Pre zmysly

Pozvánky, ktoré boli založené na zmysloch. Také mali značky Burberry, ktorá predstavila pozvánku so štruktúrou dreva, Agnona a jej tvrdá, akoby betónová pozvánka, Sportmax s pozvánkou na izolačnom materiáli a Yohji Yamamoto s pozvánkou na čiernom, tvrdenom plátne.

titleBurberry/ Agnonga/ Sportmax/ Yohji Yamamoto

 

 

Eye Candy

Potešenie pre oči zase predstavovali pozvánky značiek Issey Miyake, Prada, Bottega Venetta či Kiko Kostadinov. Pozvánka na Pradu žiarila vo fuksiovej, Bottega Venetta vynikala v morskej modrej a Issey Miyake vytvorila vzor pripomínajúci džungľu. Futuristicky poňatá pozvánka Kiko Kostadinov spájala motív prírody a grafiky.

9Issey Miyake/ Prada/ Bottega Venetta/ Kiko Kostadinov 

 

Art

Alessadro Michelle má vždy ucelenú predstavu o tom, ako má celá prehliadka vyzerať. Začína to celé pri pozvánkach, ktoré tentokrát efektne zdobili masky na tvár inšpirované antikou. Rôznorodé masky nakoniec dominovali aj v samotnej prehliadke.

3Gucci

 

 

Nostalgia

Spomienka na Karla Lagerfelda dominovala pozvánke značky Chloé. Jeho prínos pre značku si chcel pripomenúť súčasný kreatívny riaditeľ, ktorý fotografie Karla pri práci využil v rámci „pohľadnice,“ ktorú rozposlali hosťom.

4Chloé

 

 

Italian Dining

Virgil sa pri svojej najnovšej kolekcii pre Louis Vuitton na jeden strane inšpiroval ulicami New Yorku a na tej druhej talianskou kuchyňou, ktorú miluje. Pozvánke preto pripomínali menu z pizzérie.

5Louis Vuitton

 

 

Rozlúčka s ikonou

Vizuál letáku na prehliadke Chanel obletel celý svet a nemôžme na neho zabudnúť ani my. Venovaný bola Karlovi, ktorý nám pripomenul, že život pokračuje ďalej. Ozdobený bol jeho vlastnoručnou ilustráciou a písaným textom. Pozvánke zase dominoval ikonický motív CC, ktorý Karl priviedol k životu.

8Chanel

Foto: Wallpaper

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 16.sep 2019

Najdrahšie hotelové suity na svete

Hotelová izba v cene niekoľkoročného platu bežného človeka? Áno, aj také existujú a presne tam vás dnes pozývame. Samozrejme virtuálne. Emphaty...


Voľný čas | 06.sep 2019

Psychológia izbových rastlín: Aký majú n...

Rastliny sú skvelým dekoračným prvkom do interiérov, avšak majú aj inú moc. Podľa mnohých štúdií dokážu povzbudiť kreativitu, myslenie a pomáhajú...


Voľný čas | 04.sep 2019

Ako zorganizovať svoju kozmetiku?

Pokiaľ patríte k 99% žien, máte doma zbytočne veľa kozmetiky. Je ťažké odolať novému rúžu, (ktorý je síce takmer nerozoznateľný od...


Dizajn | 03.sep 2019

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presvedčí o opaku. Predstavili...

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Ako si vybrať ofinu pre váš typ tváre?

Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okoln...

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presve...

Beauty ikony preverené časom

Pätica popredných make-up artistiek zo Slovenska i z Česka nám prezradila, bez ktorých produktov sa ...