Značka Versace pretavuje svoju módnu estetiku a inšpiráciu aj do kolekcií nábytku už od roku 1992. Tie sa odrazia aj v najnovšej kolekcii Versace Home, ktorá bude predstavená v rámci Salone del Mobile, ktorý bude prebehať od 10. do 14.apríla v Miláne. Súčasťou predstavenia bude aj unikátna inštalácia.

versae

 

 

Predstavenie aj inštalácia prebehnú v Palazzo Versace, ktorý bude súčasťou konceptu Fuorisalone. Pri tejto príležitosti sa značka spojila s interiérovou dizajnérkou Sashou Bikoff a umelcom Andym Dixonom, ktorí na novej kolekcii spolupracovali.

Rukopis dizajnérky je charakteristický eklektickým duchom, ktorý ovplyvnili mestá ako New York či Miami. Do toho pridáva elementy typické pre francúzske rokoko, 60.roky a ich pohľad na futurizmus, ale aj 80.roky v Miláne. Okrem toho sa tiež inšpirovala kampaňou značky Versace z roku 1994, ktorá prepojila módu s líniou nábytku. Pre túto príležitosti predstaví koberce prepájajúce Versace motívy a jej štýl.

Screenshot 2019 03 21 at 12.18.08

Kľúčový kúsok Andyho Dixona je momentálne na jeho výstave v New Yorku a ide o nadrozmerné Versace tričká v rozmeroch 275 x 213 cm. Umelec vytvoril pre toto dielo nový motív, v ktorom spojil typickú estetiku Versace so svojou umeleckou predstavou. Okrem toho Dixon predstaví aj tapetu.

Vďaka výstave budú môcť návštevníci vkročiť na pôdu ateliérov Versace, čo sa nestáva každý deň a k dispozícii bude len limitované množstvo lístkov.

Foto: archív značky

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...