Motivácia cestovať je u každého iná. Zatiaľ čo niekto hľadá nekonečné pláže a panenskú prírodu, iný zase cestuje za vínom a domácim jedlom. Ak patríte do ďalšej skupiny cestovateľov, ktorí túžia objavovať unikátnu architektúru, máme pre vás 5 tipov.

Miami: Art Deco

Najväčšiu koncentráciu Art Deco architektúry nájdete v historickej štvrti Miami Beach Historic District, ktorá vznikla v 20. a 30.rokoch s úlohou vytvoriť z Miami exkluzívnu dovolenkovú destináciu. Práve preto dnes môžeme v tomto meste vidieť množstvo pastelových farieb, kvetovaných a zvieracích motívov v kombinácii s geometrickými vzormi.

arch

 

 

Brasília: Futurizmus

Hlavné mesto Brazílie je epicentrom futuristickej architektúry. Všetko sa začalo v roku 1956, kedy si mesto najalo známeho architekta Oscara Niemeyera na to, aby predstavil plán nového centra mesta. Navrhol sídliská, biznis centrá, komerčné budovy aj sociálne budovy. Vznikli tak budovy založené na betóne, skle a kove či dynamike línií.

1

 

 

Barcelona: Katalánsky modernizmus

Keď sa povie Barcelona, každému hneď napadne ikonický Gaudí. Postaral sa o množstvo súkromných projektov, ktoré sú typické svojimi oblými líniami, no najmä katedrálou Sagrada Familia. Každý milovník architektúry by mal toto unikátne mesto navštíviť aspoň raz.

2

 

 

Dubaj: Súčasná architektúra

Dubaj, to je kapitola sama o sebe. Pretlak výškových budov, skla a kovu z neho vytvoril unikátne miesto na Zemi. Destinácia prilákala prominentných architektov vrátane Zaha Hadid či Rem Koohlaas, čiže o dokonalý prierez súčasnou architektúrou máte postarané.

3

 

 

Atény: Klasická architektúra

Výlet do Atén, to je ako krok späť v čase. Klasická architektúra založená na masívnych stĺpoch je známa po celom svete a tu ju môžete obdivovať naživo pri stavbách ako Parthenon či v Zeusovom Chráme.

4

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 24.máj 2019

Bolesť a sláva: Je nový Almodóvarov film...

Kamera experimentujúca s hĺbkou ostrosti, svetlom, netradičnými uhlami záberov, plných farieb. A Silné emócie. To je Almodóvar, ktorý sa opäť...


Voľný čas | 24.máj 2019

Fashion Book: Marc Jacobs Illustrated

Každého milovníka módy, dizajnu a kníh poteší najnovšia publikácia Marc Jacobs Illustrated, ktorá je ako stvorená na každý konferenčný stolík...


IRL | 23.máj 2019

Petra Nagyová: Príbeh Margaréta biela o ...

Keď sa ponoríte do čítania knihy Margaréta biela, doslova vás pohltí. Rovnako, ako rozprávanie samotnej autorky o jej živote a...


Dizajn | 22.máj 2019

Výstava Manolo Blahnik: An Enquiring Min...

Londýnska galéria a múzeum Wallace Collection otvára 10.júna zaujímavú výstavu. Venovaná je ikonickému dizajnérovi topánok, Manolovi Blahnikovi a jeho tvorbe. Rodený Španiel...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

10 tipov ako nosiť crop top

Ak ste si doteraz mysleli, že crop topy sú určené výhradne tínedžerkám, presvedčíme vás o opaku. Naš...

Exkluzívna kolekcia ku výstave Camp: Not...

Ako prvá sa na scéne objavila kniha, nasledovala ostro sledovaná akcia MET Gala a teraz je na rade e...

Výstava Camp: Notes On Fashion

MET Gala každoročne odštartuje hlavnú výstavu roka v newyorskom múzeu The Metropolitan Museum of Art...