Motivácia cestovať je u každého iná. Zatiaľ čo niekto hľadá nekonečné pláže a panenskú prírodu, iný zase cestuje za vínom a domácim jedlom. Ak patríte do ďalšej skupiny cestovateľov, ktorí túžia objavovať unikátnu architektúru, máme pre vás 5 tipov.

Miami: Art Deco

Najväčšiu koncentráciu Art Deco architektúry nájdete v historickej štvrti Miami Beach Historic District, ktorá vznikla v 20. a 30.rokoch s úlohou vytvoriť z Miami exkluzívnu dovolenkovú destináciu. Práve preto dnes môžeme v tomto meste vidieť množstvo pastelových farieb, kvetovaných a zvieracích motívov v kombinácii s geometrickými vzormi.

arch

 

 

Brasília: Futurizmus

Hlavné mesto Brazílie je epicentrom futuristickej architektúry. Všetko sa začalo v roku 1956, kedy si mesto najalo známeho architekta Oscara Niemeyera na to, aby predstavil plán nového centra mesta. Navrhol sídliská, biznis centrá, komerčné budovy aj sociálne budovy. Vznikli tak budovy založené na betóne, skle a kove či dynamike línií.

1

 

 

Barcelona: Katalánsky modernizmus

Keď sa povie Barcelona, každému hneď napadne ikonický Gaudí. Postaral sa o množstvo súkromných projektov, ktoré sú typické svojimi oblými líniami, no najmä katedrálou Sagrada Familia. Každý milovník architektúry by mal toto unikátne mesto navštíviť aspoň raz.

2

 

 

Dubaj: Súčasná architektúra

Dubaj, to je kapitola sama o sebe. Pretlak výškových budov, skla a kovu z neho vytvoril unikátne miesto na Zemi. Destinácia prilákala prominentných architektov vrátane Zaha Hadid či Rem Koohlaas, čiže o dokonalý prierez súčasnou architektúrou máte postarané.

3

 

 

Atény: Klasická architektúra

Výlet do Atén, to je ako krok späť v čase. Klasická architektúra založená na masívnych stĺpoch je známa po celom svete a tu ju môžete obdivovať naživo pri stavbách ako Parthenon či v Zeusovom Chráme.

4

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 22.mar 2019

Vidiecka klasika

Dvojpodlažný dom s piatimi izbami, Pavla 10A, predstavuje inováciu v rade domov Pavla.  


Dizajn | 22.mar 2019

Nádherné veci objektívom Tima Walkera

Londýnske múzeum V&A otvára ďalšiu zaujímavú výstavu venovanú móde. Po úspešnej výstave Dior tak nasleduje expozícia venovaná módneJ fotografii, konkrétne...


Dizajn | 21.mar 2019

Ponorte sa do prvej európskej podmorskej...

Prvú európsku reštauráciu, ktorá sa nachádza pod hladinou mora nájdete v ďalekej nórskej dedinke Båly, konkrétne Severnom mori. O jej dizajn sa...


Dizajn | 21.mar 2019

Versace otvorí výstavu venovanú svojej l...

Značka Versace pretavuje svoju módnu estetiku a inšpiráciu aj do kolekcií nábytku už od roku 1992. Tie sa odrazia aj v najnovšej...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najlepšie kolekcie z PFW I.

Paríž musí milovať každý nadšenec módy. Toľko módnych domov, dizajnérov, coutouriérov nenájdete asi ...

Ulla Johnson navrhla kolekciu s Bobbi Br...

Meno Ulla Johnson je synonymom moderného urban boho štýlu. Jej éterické kvetinové potlače a splývavé...

V zákulisí PFW

V zákulisí módnych prehliadok sa nám naplno prejaví atmosféra jednotlivých kolekcií. Zatiaľ čo ...