Ak ste sa aj vy vydali na cestu za ekologickejším a udržateľným životným štýlom, určite ste narazili na problém, ktorý vytvárajú plastové obaly. Práve preto býva ich redukcia prvým krokom pri zmene životného štýlu. Našli sme pre vás niekoľko dizajnových fliaš, ktoré dokonale nahradia jednorázové plastové fľaše, poháre či termosky.

Coloral

Nová značka, ktorej dizajn je inšpirovaný retro cyklistikou, kedy cyklisti využívali nádoby pripomínajúce kanister. 1% profitu posielajú na účet organizácie For the Planet.

title

 

 

S’well

S’well pravidelne predstavuje nové kolekcie, medzi nimi aj limitované. Tie zakaždým podporia iný účel, naposledy napríklad boj proti rakovine prsníka.

7

 

 

24 Bottles

Značka vznikla už v 2013 a odvtedy pomohla rôznych organizáciám pri vysádzaní stromov aj pri redukovaní produkcie CO2. Ich filozofia verí, že dizajn dokáže meniť veci k lepšiemu.

5

 

 

LARQ

Jedna z prvých značiek, ktoré uviedli ekologickú fľašu so zabudovaným filtrom, ktorý zbaví vodu 99% baktérií. 1% profitu takisto venujú For the Planet.

2

 

 

Welly Bottle

Termoska a fľaša v jednom. Dokáže udržať chlad aj teplo. Dizajn je založený na bambuse. 1 dolár z predaja každej fľaše putuje na podporu ekologických projektov.

9

 

 

Stay Sixty

Fľaše vyrobené zo zdravotne nezávadnej nehrdzavejúcej ocele sú sústredené na dokonalý, minimalistický dizajn. Objem majú 500 ml a vybrať si môžete z rôznych farieb.

6

 

 

Soma

Namiesto toho, aby značka využívala oceľ alebo plast, vybrala si sklo, bambus a silikón. Spoločne vytvárajú harmonické spojenie založené na dizajne.

8

 

 

Chilly’s Bottle

Termosky, ktoré boli vytvorené pre všetkých geekov aj športovcov. Chlad udržia 24 hodín a teplo až 12 hodín. Špeciálnou edíciou pravidelne podporujú organizáciu City to Sea.

4

 

 

Debiasi Sandri

Talianske duo dizajnérov vytvorilo svoju vlastnú líniu ekologických pomôcok na prípravu kávy s názvom Collar a teraz pridávajú termosky a fľaše, ktoré vznikli v spolupráci so značkou Stelton.

3

 

 

Evian x Virgil Abloh

Značka Evian odštartovala kolaboráciu s Virgilom Abloh práve touto ekologickou fľašou. Zdobená je bambusovým vrchnákom a silikónovým držiakom.

Screenshot 2019 02 27 at 11.01.56

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 24.máj 2019

Bolesť a sláva: Je nový Almodóvarov film...

Kamera experimentujúca s hĺbkou ostrosti, svetlom, netradičnými uhlami záberov, plných farieb. A Silné emócie. To je Almodóvar, ktorý sa opäť...


Voľný čas | 24.máj 2019

Fashion Book: Marc Jacobs Illustrated

Každého milovníka módy, dizajnu a kníh poteší najnovšia publikácia Marc Jacobs Illustrated, ktorá je ako stvorená na každý konferenčný stolík...


IRL | 23.máj 2019

Petra Nagyová: Príbeh Margaréta biela o ...

Keď sa ponoríte do čítania knihy Margaréta biela, doslova vás pohltí. Rovnako, ako rozprávanie samotnej autorky o jej živote a...


Dizajn | 22.máj 2019

Výstava Manolo Blahnik: An Enquiring Min...

Londýnska galéria a múzeum Wallace Collection otvára 10.júna zaujímavú výstavu. Venovaná je ikonickému dizajnérovi topánok, Manolovi Blahnikovi a jeho tvorbe. Rodený Španiel...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

10 tipov ako nosiť crop top

Ak ste si doteraz mysleli, že crop topy sú určené výhradne tínedžerkám, presvedčíme vás o opaku. Naš...

Exkluzívna kolekcia ku výstave Camp: Not...

Ako prvá sa na scéne objavila kniha, nasledovala ostro sledovaná akcia MET Gala a teraz je na rade e...

Výstava Camp: Notes On Fashion

MET Gala každoročne odštartuje hlavnú výstavu roka v newyorskom múzeu The Metropolitan Museum of Art...